Erjon Braçe sulmon kreun e FSHF-së: Kur unë bëja tifo për futbollin, ti bëjë tifo për pulat po ç’ti bësh…

Deputeti Erjon Braçe, ka sulmuar sërish presidentin e FSHF-së, Armand Duka pas sulmit që ky i fundit i bëri ditën e sotme.

Përmes një postimi në rrejtin e tij social facebook, Braçe e akzuon Dukën si një njeri që merr vesh vetëm nga pulat dhe se nuk merr vesh nga futbolli.

Braçe shton se Duka do të përfundojë si klubi i Skëndërbeut e cila është pjesë e sistimet të tij.

Postimi i plotë i Erjon Braçes.

Shak(ooooo)a nga M(o)andiii!

E para,
kur une beja tifo per Musten, Berishen, Ahmetajn, Eksarkon, Hysin, Staroven, Duron, Muratin, Tomorrin, Millon, Lamen, Shehun, Ramadanin, Agalliun, Kacacin, Panon etj etj;
(ndjese per emrat, por pyet Tanat, jane emra futbollistesh,
nuk jane sharje me “rob shpie”)

Ti beje tifo per pulat!
Dhe nuk kishe faj, bota keshtu eshte ndare,
disa ndjekin pasionin, disa lekun ne glasa!

E dyta,
e di, e ke mesuar qe futbolli luhet me top, ne nje fushe me dy porta, me dy ekipe prej 11 lojtaresh;
Madje madje e ke mesuar qe ne kete loje ka dhe arbiter,
i vetmi qe ti njeh ne cdo ndeshje.
Kerkend tjeter dhe cte duhet xhanem!
Ti kaq di, sic tek pulat, cmimin per kokrat e vezeve,
duhet patjeter qe tamam ti te percaktosh edhe numrin e golave per ndeshje, edhe kush fiton e kush humb.

Ky eshte futbolli yt!
Patjeter qe une e njoh edhe kete lloj futbolli,
ndaj do vijoj te jem kunder teje, shtatori eshte afer!

E treta,
ti do ndjekesh pas Skenderbeun!
Harroje ti se do denosh Skenderbeun per te shpetuar veten.
Ti ke qene aty.
Skenderbeu eshte thjesht viktima ne Sistemin tend;
u morr, u perdor dhe tani po e flak pas shtrydhjes.

Por do e ndjekesh pas!
Nuk shpeton dot,
as me kater musketjeret e televizionit tend qe kete futbollin qe njeh e “luan” ti e shesin per me te bukurin ne rajon, bio etj etj,
as me fjalet e medhaja qe mezi ti mesojne ti artikulosh dhe qe ti si kupton kurre.
(meqa ra fjala cdomethene “handikap”?)

Eeeej,
futbolli yt nuk shitet kund, nuk e financon kerkush.
Ky nuk eshte handikap por fakt.
Deshmon qe futbolli yt eshte i rreme,
i paravendosur, njesoj sic kete sezon.

Ta kam thene,
njerezit jane gati te financojne pulat e tua-ato i bejne vezet jashte kontrollit tend, por jo te financojne futbollin qe ti “organizon”, rezultatin e tij ti percakton e kerkon te shesesh.

Quhet ekonomi dhe nuk ta fal kush ty!

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Erjon Braçe sulmon kreun e FSHF-së: Kur unë bëja tifo për futbollin, ti bëjë tifo për pulat po ç’ti bësh…”

 1. Taras Bulba says:

  Bravo Erion ky Duka eshte nje plehere

 2. Andi Kanan says:

  O Eri, o Erjon, o Braçe o hallle mos boj naze, se me ty Partizani shkoj ne male, por mer topat e Demit e shko ne breg te liqenit, te te lajne e te te thajne e pastaj te ta fusin me vaj palme…

 3. Futja kot says:

  Po meqe po pret me padurim te denohet Skenderbeu,per dallaverat e partizanit ke te na thuash gje?Apo Partizani ka futboll bio.ëëë Erion?

 4. Genci says:

  Erion je shume banal shiko hallet e elektoratit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *