FOTOT/ Berati braktis Lulzim Bashën, mitingu përfundon në një lulishte me një grusht militantësh

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u gjend sot në Berat, me premtimin se do ta sjellë edhe aty “Republikën e Re”.

Ajo që ra në sy nga pamjet e transmetimit live ne facebook-un e Bashës, ishte vërtetë dëshpëruese për partinë kryesore të opozitës.

Takimi prezantues i skuadrës së PD, në një moment të rëndësishëm elektoral, qe katandisur në një kënd fjale pranë lulishtes së qytetit.

Shihni pamjet nga facebook-u i  Bashës, ku ai rrethohet nga vetëm disa dhjetra militantë.

Logjika është shumë e thjeshtë në atë që duket: Në këtë takim me zor se është mbledhur e gjithë Partia Demokratike e Beratit, e jo më qytetarë që opozitën mund ta shihnin si alternativën e “Republikës së re”.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/4-7-790x420-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/4-7-790x420.png","attachment_id":"695345"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/berat-747x420-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/berat-747x420.png","attachment_id":"695347"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/4-7-696x370-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/4-7-696x370.png","attachment_id":"695346"}]

16 komente në “FOTOT/ Berati braktis Lulzim Bashën, mitingu përfundon në një lulishte me një grusht militantësh”

 1. i papami says:

  mori fund me ne fund….partia antishqiptare e sali serbit

  1. adri says:

   Shqipetaret qe besojne ne demokraci ti bashkohen Partise me te paster dhe qe ka programin me te qarte Partise Fryma e re demokratike e Drejtuar nga bamir Topi. Eshte e vetmja parti qe kerkon qe te behet ndryshimi i kodit zgjedhor aktual i cili eshte anti demokratik dhe qe ja ka marre pushtetin e zgjedhjes se deputeteve Popullit dhe ja ka dhene kryetarit te partise Lulezim bashes dhe Edi Rames. Eshte partia qe ka nje program modern dhe Europian.
   Populli shqipetar duhet te dije te zgjedhe kete here . populli shqipetar duhet qe kete here te braktise mashtruesit partite e quajtura te Medha PS Pd e LSI te lideret e te cileve kane treguar se jane per interesat e tyre personale dhe as pak te shqipetare. Marreveshja e fundit ndermjet PS se dhe Pd se e tregoi me se miri kete.
   Ndersa sa i perket Partise socialiste eshte e kote te flasesh ka nje lider mashtrues i cili nuk ka majtur as dhe nje premtim nga ata qe ka bere para kater vjetesh mashtroi partite aleate te cilat i braktisi pasi fitoi zgjedhjet.
   Bamir Topi mund te quhet tamam lider nuk e ka perfshire veten e tij ne lista e deputeteve te partise se tij.
   E gjithe e djathta te reformohet dhe te votoje FRD ne Frymen e Re Demokratike.

 2. Edi says:

  O ca lulishtja nga pjesemarrja

 3. Skrapalliu says:

  Cili nga lista e PD eshte qytetar?
  Po orthodoks ?
  Republiken e re ta prezantonte ne Otllak,do te kishte pak me shume pjemares.
  Mos u merzit Luli ka edhe me keq.

 4. aurora says:

  ha ha jo vetem berati e gjithe Shqiperia

 5. aha says:

  Eshte bere me keq se partia komuniste e sotme…edhe ata kane me shume simpatizante…pastaj slogani “Republika e Re”…jo po “Shqiperia Sot”…tamam si slogan i lodhur monist….po rrokullisen si gur ne humnere…

 6. Aleks says:

  Edhe né kohen e Enver Hoxhes. Edhe PSE ishte e ndaluar feja. Ai. Enveri I trajtonte me kujdes. Nëse sekretari I pare ishte I fesë mysulmane. Kryetarin e komitetit zgjidhte të krishter. E anasjelltas. Nése shikon listen e pd dhe Lsi- 98 % I perkasin të fesë musulmane. Pd-ja eshte parti antishqiptare

 7. optimizem per vendin says:

  Dhe me ne fund, ate qe s’e beri Edi Rama duke e lene ne çader, e beri vete Lulezimi. Keqardhje per ata demokrate te sinqerte , jo ata dallkauke, por le ta gjejne veten tek parti qe aspirojne per demokraci me djeme te rinj si Bojaxhiu dhe nuk do te jene te zhgenjyer ne kete forme, se Lulezimi u kultivua si tradhetare me Uck-ne, Kosoven, Shqiperine, si vrases ne bulevard, si hajdut ne ekonomi dhe si intrigante e dembel ne pune. E perse u duhet per Fahri Balliun? Vetem te jeni idiot.

 8. enter"" says:

  Paska fillu me imitu Edin ky palla I PD

  Poshte PD

 9. Studenti says:

  O lulush, ke të fala nga Lefter Maliqi.
  Ka thënë se fitoren ke të “sigurtë”…… Haha.

 10. Pfff says:

  Kur japin mend per vendin dementet e ps mos ngelte gje e gjalle ne Shqiperi pa thene te tijen. Jo sali berishovici jo budallaqe te tjera. Nje parti anti-shqiptare dhe kurse tjetra qe ka me e mire. Kto 4 vitet e fundit tregojne sa ka bere PS per shqiperine 0. Biles minus. Ka shkateru komplet ekonomine dhe shendetesine. Kane ikur qindra mira Shqiptare jashte dhe ju akoma vazhdoni merreni sa veta kane shku te PD. Pffff te dy partite nje m… jane, e treguan kur bene ate marveshjen. Kush voton PD ose PS eshte anti shqiptari i vertet

 11. Studenti says:

  O lulush, ke të fala nga Lefter Maliqi.
  Ka thënë se fitoren e ke të “sigurtë”…… Haha.

 12. Ike sali mere me gjithe pd e lulzim bash. Ike ne tsateme. says:

  Republike e re me koqet e vjetra te vyzhgura te saliut. Hahahaaaa

 13. arjani grue says:

  takim elektoral tek lagjia?????????????????
  cfare vazhdon me o palle

 14. Fatosi-kosove says:

  Halli i sali berishes e lul bashes ishte rikthimi i republikes se lazaratit,per kete edhe paten hyre en qader,bile nje deshen te bejne edhe greve urie por smunden te qendrojne pa uje,ne fakt pa droge,lozovaqke,shlivovice,e shume te tjera,prandaj sot eshte nje lajm i mire se shqipatret e kuptuan se kush jane dyshja vrastare ne krye te PD-s,dhe sot jam shume i gezuar nga ato qe po shof,uroj dhe besoi shume se ky grup çdo dite e me i vogel do te jete,a e dini pse!!!
  Sepse ne fund do e hane njeri tjetrin,veq filloi me Bregun,Selamin,jozefinen qe mbante zhelet e çdo ish opozitari,por ai qe ma shkaterroi shpiritn se ia hane koken eshte kaqi islam,shkoi per lesh poashtu edhe shume te tjere luli pasi ua futi i la edhe pa alre dhe i hudhi ne grope septike.

 15. Besjana says:

  E meriton kete deshtim sepse vete e solli Pd ne kete gjendje duke bere qe te ulet numri I simpantizanteve te ksaj partije. Ne cdo qark e qytet kjo situate e pret Lulin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *