Gafa e ministres së re të Financave: Urdhëron punonjësit e Misistrisë së Drejtësisë dhe jo të Financës

Funksionarët e Ministrise së Drejtesisë nuk do të mund të kryejnë lejën e zakonshme gjatë muajit qershor.

Ky është urdhëri që lëshon ministrja e re e financave Helga Vukaj e cila ngatërron institucionin të cilin drejton me një tjetër institucion.

Dokumenti i firmosur nga Vukaj urdhëron punonjësit e institucionit të Ministrisë së Dejtësisë dhe jo ata të Financës.

Sipas këtij urdhëri punonjesit në varësi të ministrisë nuk do te munden të marrin lejë në qershor dhe keto te shtyhen ne korrik apo gusht.

 

 

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Gafa e ministres së re të Financave: Urdhëron punonjësit e Misistrisë së Drejtësisë dhe jo të Financës”

  1. Nick says:

    🤣😂🤣Do ja kete derguar ” i madhi” vetem njerit prej ketyre ministrave Ekspres, te tjeret cut copy dhe shperndaje…po nuk jane kot ekspres keta!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *