Gjekmarkaj: Basha nuk ka luksin për të larguar Topallin dhe Patozin, si do ia shpjegojë elektoratit…?!

“Këto lista janë basti i Lulzim Bashës. Nëse Basha e humbet këtë bast, Basha duhet të mbajë përgjegjësinë. Koha është e shkurtër dhe janë shqiptarët që do të gjykojnë këtë listë”.

Kështu nisi fjalën e tij në Top Story analisti Agron Gjekmarkaj duke analizuar listën kandidatëve të Partisë Demokratike për zgjedhjet e 25 qershorit.

Në këtë listë, Gjekmarkaj thotë se ka disa risi dhe prurje interesante, ndërkohë që mendon se me lënia jashtë e disa figurave nuk legjitimohet.

“Aty ka disa risi, disa prurje interesante nga bota akademike. Ka shumë emra të panjohur për ne, por të njohur për komunitetin nga vijnë.

Basha e ka tërhequr shumë litarin sa i takon Topallit dhe Patozit, dy figura që është i palegjitimuar largimi i tyre.

Basha nuk kishte luksin të largonte Topallin. Basha e ka të vështirë të shpjegojë elektoratit largimin e Topallit dhe Patozit”, tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Gjekmarkaj: Basha nuk ka luksin për të larguar Topallin dhe Patozin, si do ia shpjegojë elektoratit…?!”

 1. Mary Tereza Strongwoman says:

  Lulzimi i rreme…josephine immami and…

  Nazarko i Madh, Lali Nazarko, qe arrin maksimumin kur citon Dritero Agollin,
  natyrisht rrefen moshe te shtyre, kur thote aq naivisht se o PS o PD duhet te dale nga qarkullimi!
  Keto Dy Parti jane Dy Gjysmat dhe do mund te shuhen/dalin nga qarkullimi, vetem pasi te ribashkohen.

  Josephina, prej mbiemri e Djathte Historike (sipas emertimit te vone te Fred Serrecit, ish ministrit te jashtem te pare jo te brendshem te Sali Berishes se Pare!)
  Sa ishte ne pushtet kuvendor, Jozi vetem kur shante socialistet dukej se e urrente komunizmen, se as me ligje e as me praktika pronesore nuk dallohej nga Sali Berisha.

  “C’ti bej Sali Berishes une, pa t’ishte per mu…e dini ju ku do perfundonit…per zhelesh do t’ju flakja…!”!

  Tani Jozephina del e shpreh nostalgjine e PD-se se vitit ’90!
  Po te kete pas qene vertete e Djathte, Josephina do duhej te mburrej qe s’kishte qene pardesybardhe. Perkundrazi, tani qe e hoqi Lul Berisha- qe as ai vete s’kishte lindur ne Dhjetor 1990, Topalli sikur shfaqet ajo qe eshte, mos o Zot ajo qe e kane akuzuar…

  Ben Imami, te shkrin se qeshuri me seriozitetin e Majit 2017 tepke si ate te vjetit kalendarik 1992, kur per po kete situate ngrinte te njejtat pyetje e kerkesa perballe Sali Berishes, pas se cilit, po te ishte do ishte kundershtare e tij edhe vete Joisephina e sorme!
  Edhe mahere, Beni dukej sikur bente aktorin kur i kerkonte doreheqje, Sali berishes qe ishte nisur per rruge te gjate, aq te gjate sa Beni do ikte e do kthehej e do ikte serish, e do te rikthehet…para se te vije ne pushtet Lulzim Basha!!!

  Kush nuk eshte i rreme, hajde merre vesh ne ate lloj pluralizmi te dekretuar!

 2. Tina says:

  Foli ky bq, i mbeti Basha ne goje qe dy vjet e ketej, mire t’i behet idiotit, si gjithe katundaret eshte i magjepsur nga paraja dhe pushteti, po ja qe s’eshte e thene te arrihen gjithmone.

 3. Ky katoliku sahanlepires a ben pjese tek ata katoliket kriminela qe Basha deklaroi para gjithe shqiptareve?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *