REPLIKAT/ Mirela Kumbaro “sherr” me Grida Dumën: Ta kuptoj hallin, por nuk ta zgjidh dot. Kalon hu më hu…!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Një debat i ashpër është zhvilluar në studion e emisionit “Dritare me Rudinën”, mes kandidates për deputete të PS-së në Gjirokastër, Mirela Kumbaro dhe kandidates për deputete të PD-së në Tiranë, Grida Duma. Debati mes tyre ka pasur si tematikë arritjen e paktit Rama-Basha.

Kryeministri Rama ka kërkuar prej kohësh që të ulet në tryezë me Bashën, me kushtin që të mos prekej Kushtetuta. Pritja ka qenë nga ana e PS-së, për të bërë dialog. Partia Demokratike ka standardet siç nuk i ka pasur asnjëherë tjetër. Partia Socialiste i hapi të gjitha dyert dhe dritaret që të realizohet reforma në drejtësi”, tha Kumbaro.

Por Grida Duma tha se futja e PD në çadër ishte e detyruar nga rrethanat.

Kjo ishte një situatë e paprecedentë. Ne nuk mund të falenderojmë dikë që u detyrua në fund dhe i cili prej muajsh tha se nuk i interesonte nëse PD hynte në zgjedhje. Për herë të parë erdhëm në një situatë që kishte arritur në të tillë gjendja nga kriminaliteti. Ose ju nuk e kuptoni që ka pasur një kauzë, ose keni qenë shumë të dobët.”, tha Duma

Më tej Kumbaro i ka thënë Dumës se ia kupton hallin, por nuk ia zgjidh dot. Kjo frazë ka nxehur situatën dhe ka sjellë debatin e ashpër mes tyre, që mund ta ndiqni në videon e mëposhtme.

Pjesë nga debati:

Kombaro: Edhe Klajda që ka qenë më shumë në terren sesa ju.

Duma: Se kush? Sesa Ju?

Kumbaro: Sesa ju e dashur? Se Klajdën e kam në krah. Ju iu kam përballë dhe po iu shikoj në sy.

Klajda: Të dyja jemi në të njëjtën njësi administrative. Shkoza është një zonë shumë e vështirë. Njerëzit kanë probleme të jashtëzakonshme me rrugët, me legalizimet. Kanë problem sepse i kanë shumë larg urgjencat shëndetësore.

Kumbaro: Kemi gjetur universitet privat në Përmet me një zyrë ku u jepnin diploma studentëve.

Duma: Ja çfarë bëtë ju?

Kumbaro: Meqenëse ti po më kalon hu më hu e degë më degë dhe po të përgjigjem.

Duma: Po seriozisht po flisni…

Kombaro: Mos bëj zhurmuesin

Duma: Vërret e keni. Infermieret dhe mjeket diplomën po e çojnë në Gjermani, sepse këtu nuk ka treg. 50 veta ishin parmbrëmë në QSUT dhe nuk kishte pambuqe. Absolutisht. E kam dëgjuar dhe këtë batutë ‘Ka punë për nuk ka profesionistë”.

Kombaro: Të lutem kur ke shkuar për herë të fundit në Përmet?

Duma: Para 6 muajsh.

Kumbaro: Shko sepse është bërë shumë bukur. Mu më vjen shumë mirë që shkon në Përmet dhe nuk gjen hotele për tu akomodur pasi ka aq shumë turistë.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

4 komente në “REPLIKAT/ Mirela Kumbaro “sherr” me Grida Dumën: Ta kuptoj hallin, por nuk ta zgjidh dot. Kalon hu më hu…!”

 1. inspektori rilindas says:

  Kjo Kumbaro paska nje fjalor per tu pasur zili ,keshtu duhet te jene te gjthe grate socialiste ,si Lenka Kumbaro.

 2. Nani says:

  Kjo Kumbaro eshtd ajo qe e rrahu Rama?!
  Qe qante ne parlament?!
  Sklleverit moderne….

 3. vaso says:

  Kulture,jo shaka.

 4. AL-DA says:

  — Sa keq, sa keq,,,!!!… Asnjera pale nuk vlen te ndegjohet. — Debat pa KOKE [te mendoje] — pa BOSHT [te qendroje]– pa BYTHE [ te rrije]
  — Keshtu ndodhte dhe ndodh , kur mer deputet nga ara – fusha, nga rruga – kafeneja , nga faqet- mollaqet, nga pubet-pabet….
  xxxxxxxxxxxxxxx” ………… Me kujton debatin ,, ”kengen” kur pastronte zyra e nje godine ne Vaqarr. ….
  – U hengert kanceri,!!.. mos u gjeca gjalle !!..
  Te rroj une vetem , me K. Muratne..
  Te me rroje.. KOVA ,..FSHESA dhe SHKOPI
  S’KINI SE CME BENI , SA TE JETE G…PI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *