Kandidatët për komisionet e Vettingut/ Noka: Listat e Ramës të papranueshme, me prokurorë e gjyqtarë të PS

Deputeti i PD Flamur Noka, anëtar i komisonit ad-hoc për Vettingun ka deklaruar se listat e kandidatëve për komisionet jantë të papranueshme.

Sipas tij, ato janë mbushur me prokurorë e gjyqtarë të PS. Sipas Nokës, në lista gjenden avokatë që nuk kanë mbrojtur asnjë çështje.

“Listat e Ramës për të bërë Vettingun janë të papranueshme. Në lista prokurorë e gjyqtarë të PS. Avokati i Popullit zbatoi dy standarte. Në listë avokatë që nuk kanë mbrojtur asnjë çështje”, tha Noka.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Kandidatët për komisionet e Vettingut/ Noka: Listat e Ramës të papranueshme, me prokurorë e gjyqtarë të PS”

 1. NjeQytetarOptimist says:

  Mire e ke Muli.. Propozo qe te marrim aplikime nga “qytetare” serb e boshnjake se ata mund te bejne pune me te mire.. Mulo, ta fillojm me Fazllicin listen e re?!?!

 2. arben says:

  Po ka mbetur Vetingu në dorën e këtij qeni të zgjebosur të Berishës muti ta marë Vetingun e shqiptarët që akoma nuk po mësojnë të bëjnë shtet.

 3. baftjari says:

  Nuk Jane listat e Rames o shoku,por te nderkombetareve,hajde se me presionin e Shba do te duken me te bukura ne shtator.po filloni tju pelqej kamzhiku dhe po beheni mazokista.ne shtator fillon Daj Sami me kamzhik dhe ulni kokat dhe ngrini kartonat

 4. Si kalove? says:

  Dhe e gjithe kjo katrahure eshte ne dore te Doktorit me mesatare 5 (por ama Doktor Shkencash) qe nuk ka vizituar nje pacient ne jeten e tij.
  Ta gezojme Shqiperine!

 5. Flamur says:

  Lista e sali serbit asht me e mira.

 6. E verteta e hidhur per miq te mire says:

  Lista e nderkombetareve ne duart e Rames dhe Metes,hic mos kini merak vetingu do bahet nga Meta-Rama-Basha.

 7. valentina says:

  O malok bythqire qe nuk kane mbrojtur asnje ceshtje do te thote qe jane te paster dhe qe jane te pakorruptuar si te tjere qe kane brojtur ceshtje dhe e dine qe te gjithe se sa te korruptuar qe jane more legen qe kerkon miqte tuaj te korruptuar deri ne fyt.

 8. alphade says:

  Ne cdo vend te botes: demokratik apo diktarial spiunet dhe agjentet
  ne sherbim te nje potence te huaj denohen ose me pushkatim,varje,
  hedhje lakuriq ne tufen e qenve te terbuar,si ne Korene e Veriut ,ose
  me burgim te perjetshem …!!! Ky fund i rezervohet spiuneve,,agjenteve
  dhe tradhetareve pergjithesisht ne cdo vend te botes ! Ne kohet te
  tjera emri dhe mbiemri i zoterise se tij, Muli Noka do i ishte harruar
  mbiemri sepse emri eshte komun ! Dhe ky spiun i Milloshevicit dhe nuk
  e kam fjalen per qeverine aktuale ,te kuptohemi , ende ben te “fortin” ,
  arrogantin, agresivin ,etj. per te mbuluar tradhetine e tij kombetare ! Ky
  qelbanik para se te mburret ne parlament duhet t’i tregoje shqiptareve
  te kaluaten e tij te erret ,sketerre dhe pastaj le te mburret ky hajvan qe vetem
  veshet e gjate i mungojne ! Mjere parlamenti cfare kafshes zoologjiku ka
  mbledhur …….! Por kur te zhduket Berisha,cfare do te besh Ti more “trim
  mbi trimat” e Hasit ,Kukesit !?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *