Vettingu/ Luan Rama: Ligji, me defekte dhe mangësi. Janë përdorur dy standarde për kandidatët

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama ka akuzuar se Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka aplikuar me dy standarde sa i përket vlerësimit të kandidatëve që aplikojnë për institucionet e vettingut

I ftova përfaqësuesit e PD dhe të PS të ruanin kohezionin e marrëveshjes, po nuk më dëgjuan. Kërkova që të vendosnim me konsensus por palët nuk pranuan” u shpreh Luan Rama në një deklaratë për mediat.

Luan Rama, anëtar i LSI-së në komisionin e përbashkët parlamentar të vettingut, tha se puna në komision evidentoi edhe probleme të ligjit.

Ligji është me defekte dhe mangësi”, u shpreh Luan Rama.

Komisioni shqyrtoi ketë të mërkurë dosjet e aplikantëve, ku shumë prej tyre kane paraqitur dokumente që provojnë njëanshmëri dhe subjektivizëm edhe nga ana e ONM-së.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Vettingu/ Luan Rama: Ligji, me defekte dhe mangësi. Janë përdorur dy standarde për kandidatët”

 1. Drejtësia says:

  Ik ore bajgë!
  Po ju vjen fundi hajdutëve të LSI!

  1. Robi says:

   Eshte per tu çuditur, elemte me inteligjente se kete kuadrot e LSI-se nuk kam pare kurre.
   Me duket qe edhe Anshtajni ishte kishte teseren e LSI-se.

 2. veronika says:

  plehra e keni marre peng kete vend, zoti ju ndeshkofte

 3. Shqiptar says:

  Lajme te keqija nga ONM-ja ne drejtim te LSI-se dhe PD-se. Kandidatet e skualifikuar nga Operacioni Nderkombetar i Monitorimit kane acaruar LSI-ne dhe SHQUP-in.

 4. lumi says:

  Sa kuptohet qe jane ne nje mendje PD-LSI. Te dy flasin tani “per dy satndarte”;qe do te thote se nuk duan ta votojne.

 5. Lennard says:

  Shko mor Legen Llamarine .je mesuar te nxjerresh Bishta .Po i vjen Sosja Like Floririt .Nuk i beni dot Derman.Do ti hapen petat Byrekut te LSI.Per Miliardat qe kane fituar ne kurriz te fondeve publike dhe te pasurive publike te Vendit.Priteni pra Vetingun do te menjanoheni nga Politika Zullumqare te pa FE.

 6. . says:

  çdo gje e mbrapte per kete te pa ngopurin.E rinovove te nanua teseren e partise,pksh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *