FOTOT/ Ka edhe kështu, kandidati i PD në Kavajë nis fushatën: “Më falni që ju kam vjedhur kumbullat”

Partia Demokratike ka nxjerrë kandidat për kryebashkiak të Kavajës, kryetarin e PD së degës së qytetit, Isa Sakja. Zgjedhjet në këtë qytet do të mbahen në të njëjtën ditë me zgjedhjet e përgjidhshme, në 25 qeshor.

Ç’është e vërteta për të nuk është folur e shkruar shumë, sepse vëmendjen e ka marrë lista e Bashës, të cilat përpos paplotësisë së tyre në numër dhe dokumentacion, patën edhe kundërshti të forta nga figurat historike të PD-së që mbetën jashtë listave.

Por, megjithatë, Sakja e ka nisur fushatën e tij. Natyrisht, me një pjesëmarrje modeste nëpër takime, njëllojë si mitingjet e Bashës nëpër qytete, Sakja i Bashës ka nisur premtimet.
Në fjalën e tij dje, ai iu ka kërkuar falje atyre që iu kishte pas vjedhur kumbullat. Në kufinjtë e të pabesueshmes, por e thënë nga Sakja fjalë për fjalë kjo deklaratë.

Ndërkohë, mbetet të themi se pasi ka kërkuar falje për kumbullat, ai të kërkojë ndjesë për vjedhjen e fiqve, rrushëve e mollëve ndaj komshinjve e lagjes. Ose do të zotohet se do vjedhë gjithçka tjetër si kryetar, natysisht jo më kumbulla e rush.

Ndërkohë siç duket nga fotot, Sakja ka pasur edhe një moment sikleti ku siç shihet e kanë mbutur djersët, duke e çuar “hartën” përtej çdo normaliteti, ndoshta dhe nga ato që po nxirrte nga goja. Por përpos kësaj, premtimet e tij vazhdojnë. Të shohim ç’do na sjellë në vazhdim.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/11-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/11-1.jpg","attachment_id":"696744"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pd2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pd2.jpg","attachment_id":"696746"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pd3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pd3.jpg","attachment_id":"696747"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pd-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pd.jpg","attachment_id":"696745"}]

26 komente në “FOTOT/ Ka edhe kështu, kandidati i PD në Kavajë nis fushatën: “Më falni që ju kam vjedhur kumbullat””

 1. arsela says:

  e dim se sa eshte vjedhur nkavaj per sa kohe ka qene e pd. tani per budallenj nuk na beni dot. minimalja qe duhet tbesh eshte qe theshstesh dhe tbesh nje fushate sa me me pak zhurme.

  1. DYPLLOMSHI says:

   marsela mi shpirt mos mer kot ..se ska shonce mo ps me fitu n’kavaje

 2. kozmo says:

  Ha ha ha HAJDUTI I LAGJES SOT ESHTE DEPUTET . CFARE BEHET KESHTU ????!!!!!

 3. Marigleni says:

  Mos bej batuta ordinere qe cdo dite e me shume tregojne nivelin e ulet tuajin. Kujton sikur ciltersia jote e shtirur per kumbullat e vjedhura kur ishe vogelush do te ngjalli sinqeritet tek banoret e Kavajes. Kavaja kishte kryemashtruesi 20 vjet deputet nuk ka nevoje te besoj kumbullat e tua qe dali si brockulla nga xhepi qe i mban te vjedhura.

 4. Edi says:

  Ik mor pushti blu i Bab Saliut dhe i Lul gjumashit. Kerkon te marresh bashkine e Kavajes per ta hapur vjedhjet e tua. Qe i vogel vidhje kumbulla tani qe je i madhe ke dore me shume.

  1. Dejvis kuka says:

   tani qe eshte bere i madh po merr pemet bashke me kumbulla

 5. me falni per kumbllat ,
  kte radhe kam me ju vjedh dardhat –
  aaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahhahahaah
  kriminel e hajdut me te sinqert qe garojn ne politike ,
  i gjen vetem ne shpellen Shqiperi o saliu sheqires hahahahahhahahahahahahahhahaha

 6. laert says:

  Si media e paanshme qe jeni, kushtojini ca rreshta dhe rivalit te Sakjas per te bere krahasimin.

 7. kavajs.(nip luzi) says:

  o gazetar hajvon..ps me elvis roshin fitoi ne kavaje se doshin kavajsit me i tregu sales qe ska bo asigjo per kavajen…po tashi e mrapa ta harroje PS se fito n’kavaje..pd dhe nji te panjoft ta veje kandidat fiton rehat fare..me isa saken fito qete fare

 8. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  boboooooooooo,djerse nga sqetullat e nje suniti…….!!!!!! te vjellesh zorret per nje muaj nga era e turkut……………..

 9. arjani grue says:

  kavajsit…(nip luzi)

  po qenke rrip fare or ti??????????????????????
  ju kavajsit me te trashe nuk ka ,qekurse bete oxhaqet e dikurshme …………….minare
  hamam keni bere , se ju duhet per takime???????????????????

  1. kavajs.(nip luzi) says:

   do vish te bosh i giro ti..duhet ta dish ti ???qe ne kavajsit s’kthejme dore burre gru pa problem..rensi ka te ulesh me kap sapunin…po deshe hajde..bujrum..fati jot osht qe jom me nip luzi..e kupto vete ti????

 10. Lani says:

  Edhe po fitoi nuk do bej dot pune duke thene se nuk i jep lek qeveria. Zgjidhni ate qe mendoni dhe ka mundesi te bej pune per ju.

 11. Mihali says:

  Uaaaa,kryetari I PD-s hajdut i bacevaneve te Kavajes? Kaq posht PD-ja, nuk ka tjeter me te paster?Apo do qe ti varij ujkut melcit ne qafe !!

 12. VforVendetta says:

  Taku eshte cun per se mbari mos u kapni me llafe kot se edhe ky Vangjushi K…. Qe kemi ne ne durres edhe ai Bolja kavajes rroshi skane pas dit me lidh dy llafe vone filluan me msu me fol ne publik. Suksese Taku nga cunat e sheshit te trageteve.

 13. Nick says:

  epo e ka bere konfuz lali eri me ate punen e fiqve…u ngaterrua mavria se lali eri i shiti nuk i vodhi po nejse..

  1. mirel says:

   Haha, ku e gjete..

 14. astrit says:

  O katunari Luzit. Meqe e paske fort per zemer Isen, kujdes ruaj kumbullat e shpise.

  1. kavajs.(nip luzi) says:

   home xhikderr fol?????

 15. mirel says:

  Shqipot te bejne namin per kumbulla, per shtetin qe jua vjedh, pasurine kombetare, nuk bejne ze.
  Perkundrazi, duartrokasin

 16. Shkodrani says:

  Kavajs nip Luzi a nip majmuni!!!
  Trego sa lek te japin per nje puthje bythe demokratike qe i sherben PD.
  Nuk asht nje here fitorja e bashkise Kavaje nga emajta por e disata here. Ky nipi i karit do ja coje fitoren Sali Karit.

  1. kavajs.(nip luzi) says:

   o shkodron prej trushi..mere edhe ate arjanin ktu siper e hajde se ka kush te qenis e lale…ene ik e mlidh dhent tashi se u’err

 17. KAVAJOTI says:

  EDHE NJE MUT ME VU KANDIDAT PD KA PER TA FITUAR?PS NE KAVAJE NUK KA KAVAJES PURO APO QYTETAR KAVAJE ESHTE E MBUSHUR SI AJO KENGA U MBUSH MALI PLOT ME FIQ E PLOT ME RRUSH EDHE KRYETARI I BASHKISE SE KAVAJES E MBUSHI BASHKINE 1 SHOQERUS ILIR RRUSHI JEV SKA MBARUAR AS SHKOLLEN E DETURIMIT 2 TITI MUMES SHOFERI I RROSHIT HAJDUT ME KATER KLASE,POLICIA BASHJAKE SHUMICA KATUNAR E KATILAR ADMINISTRATA KATUNAR E JAMBANXHI KU JAN QYTETARET KAVAJES APO KAVAJSIT QE DERDHEN GJAK PER ARDHJEN E DEMOKRACISE KU I KEMI KAVAJSIT QE U DENUAN QE U PUSHKATUAN DHE U BURGOSEN DHE SOT NDODHEN NE MJERIM SEPSE PS E KA PRIVATIZUAR BASHKINE KAVAJA NUK ESHTE AJO QE KA QENE GABIMET E PD JAN TE PA FALSHME POR AMA JO SI KETO BILBYLAT E PS PER KATER VJET ME BENZA NGA 50MI EURO NGA I GJETEN PARAT QE SHETISIN EDHE SOT KY I PS KA MERCEDEZ QE KUSHTON 50MI EURO DREJTOR ALUIZMI KU ESHTE KONTROLLI I SHTETIT KETU7 MFIA PO HEDH VALLE NE GOJE TE SHTETIT VOTA E DI QE PS KA HEDHUR SHUME PARA DO TA BLE VOTEN POR AJO VOTE E BLERE NJE DITE KANE PER TA VJEDHUR

 18. jo partiak says:

  ketu po komentojn cdo person i lire por edhe banal kurse komenti qe kam postuar nuk eshte as banal dhe as mbrojtes i pd perse nuk e komenton komenti kavajoti?

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   sa komente le mero pa postu..komentin tat e ka ngatrru me ate te kavajotit…edhe ti mos u nxe mer burr se ka shkrujt ripjellja ktu sa te dush..ho fol tashi se ta postoj n’cast

 19. kavaja me turq says:

  Un jam i lindur ne kavaje,erritur deri e moshen 13 vjecare me pas kam emigruar si te gjith shqiptaret.
  per sa i perket kavajes si qytet ne kavaje kan qene gjithsej 10 familje,te gjithe orthodoks.Kan qen te ardhur nga malsia un personalisht me kan treguar kam qene origjine Shkodrane por thone se shumica ka qen Dibrane etj etj.Ktu bohet fjale pare se te vinin turqit…..pastaj u shkatarrua gjithcka.per sa i perket kandidatit per bashki personalisht nuk e njoh e nuk mund ta paragjykoj,por i ati ka qene komunist koke e kom i ka pas te gjitha teserat e partise, e sot jan bo demokrat te flakte pupupu, po kjo eshte hisori tradhtaret dalin deshmore….

Lini një Përgjigje te laert Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *