Gazetari pranë Zenit sulmon ashpër Bashën: Ka gënjyer dhe lënë rrugëve demokratët, zgjidhja sot është që ta “vrasim”…

Zeni dhe Basha

Që pas marrëveshjes me Edi Ramën, ndaj Lulzim Bashës ka nisur një sulm i ashpër nga disa gazetarë dhe njerëz që konsiderohen shumë të afërt me Shkëlzen Berishën.

Disa prej tyre madje financohen nga ky i fundit.

Nuk dihet përse ka nisur ky sulm, por frika e tyre me sa duket është se Basha mund të ketë bërë një marrëveshje me Ramën pa ditur gjë Berisha.

Një prej këtyre gazetarëve, Bledian Koka, fton sot që demokratët të bojkotojnë votimet dh eta vrasin politikisht Bashën, pasi sipas tij, vota e demokratëve do të shkojë për bashkëqeverisjen me Ramën.

“Kush po e keput Lulin?

Takimet elektorale te PD-se se damkosur ne nje term absurd si Republika e Re, jane sot deshmia e qarte e nje elektorati te paperfaqesuar, te genjyer e te lene rrugeve.

Kam folur kto dite me shume demokrate qendrestare dhe pyetja e tyre eshte vetem nje. Çfare duhet te bejme?!…

Pergjigja-kure eshte e veshtire, por bindja eshte definitve.

Sot ata qe e quajne veten demokrate duhet ta vrasin elektoralisht Republiken e Re qe te shpetojne Partine Demokratike.

Sot demokratet e arsyes duhet te kuptojne qe mosvotimi i Republikes se Kuqerremte, eshte nje vote me pak per qeverisjen e rehatshme per 4 vitet ne vazhdim te Rilindjes +.

Sot demokratet e besimit te palekundur ndaj PD si pasuri kombetare, qartazi e kane kuptuar kete mesazh dhe ashtu si ne Vaun e Dejes, edhe ne Vloren, ne Lezhen, e sot ne Shkoder, e kane te qarte se e keqja nuk mund te parandalohet neser, por SOT.

Sot lulzimi i Republikes se Re, eshte i pamundur ne nje toke djerre qe kjo fanta-politike nuk e zoteron.

p.s…Prandaj, kushdo qe mendoi se “le jeux sont fait”, duket se ka bere gabimin e vet te fundit...✌✌”, shkruan ai.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Gazetari pranë Zenit sulmon ashpër Bashën: Ka gënjyer dhe lënë rrugëve demokratët, zgjidhja sot është që ta “vrasim”…”

 1. andromeda says:

  Les jeux sont fait. (le pluriel de l’article ‘Le’)

  1. Drj says:

   Per saktesi shtoji dhe nje s te fait = Les jeux sont faits

   1. Nick says:

    nuk keni faj….mundohet i mençuri te nxjerri gurin e budallait…i eshte bere ves🤣

 2. kombi says:

  Ha ha ha me gajasi ky gazetari i zenit . Gjoja qe demokratet, qe nuk marrin pjese ne fushatat e Bashes ,kane vendosur ta vrasin politikisht .
  Jo more jo , ATA DEMOKRAT NUK BESOJNE TEK BASHA PER ASGJE , MARRVESHJA NUK I PRISH PUNE MILITANTEVE ,POR I PRISH PUNE VETEM FAMILJES SE ZENIT .

 3. Qiresiqerim says:

  Nique sa race

 4. artan says:

  Ky kokerrota qe e artikulonte me ngazellim te madh fjalen “cadra e lirise”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *