Renditja e FIFA-s, Shqipëria nuk ndryshon pozicion

Kombëtarja Shqiptare nuk ka ndryshuar asnjë pozicion në renditjen e re të muajit Maj, të publikuar nga FIFA.

Kuqezinjtë mbeten në vendin e 66-të duke mos pësuar lëvizje, kjo për shkak se gjatë kësaj periudhe nuk është zhvilluar asnjë ndeshje.

Ndërkohë, sa i përket kundërshtarëve tanë në eliminatoret e kampionatit botëror “Rusi 2018”, Spanja renditet në vendin e 10-të, Italia në të 12-tin, ndërsa Maqedonia ka zbritur tre vende duke u klasifikuar në të 136-tin.

Kurse Izraeli ka pasur një ngritje të lartë me 8-të vende duke u renditur i 55-ti, ndërsa Litenshtejni klasifikohet në vendin e 186-të.

Sa i përket renditjes së përgjithshme vendin e parë e mban Brazili, i ndejkur nga Argjentina dhe Gjermania.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *