REPLIKA/ “Pa LSI-në se kishe provuar karrigen për 100 vjet”, Rama-qytetarit: Nuk është punë karrigesh por për ta çuar flamurin kuq e zi në BE

Kryeministri Edi Rama zgjedh shpesh herë të replikojë me qytetarët që i shkruajnë në postimet e tij në rrjetin social Facebook.

Sot një qytetar ka zgjedhur t’i shkruajë duke i thënë se pa LSI nuk do ta kishte provuar karrigen e kryeministrit.

Ndërkohë, për shefin e qeverisë më tepër i rëndësishëm është progresi i vendit në familjen evropiane se sa karrigia e njërit apo tjetrit.

DIALOGU MES TYRE

Qytetari:  Edi Rama PD “rafmet past” harroje….T’gjallet me t’gjalle,t’vdekurit me t’vdekur.

Por pa LSI nuk e kishe provu karrigen e Kryeministrit edhe 100 vjet. Nuk eshte marre (turp) me falenderu nganjehere…jo veç me kerku.

Rama: Vin, kjo nuk eshte as pune karrigesh as pune kerkesash, kjo eshte si ta bejme punen per Shqiperine edhe me mire dhe ta cojme flamurin kuqezi ne oborrin e Bashkimit Europian!

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *