Urimi special i Ramës për 1 qershorin: Ja arsyeja jonë më e madhe për të vazhduar betejën

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mengjesin e sotem me nje urim special per te gjithe femijet me rastin e dites se tyre, 1 qershorin.

Me nje video postuar ne profilin e tij ne FB, ndryshimet e vendit pare e jetuar nga femijet, kryeministri uron:

“gëzuar 1 Qershorin me këto pamje të mrekullueshme të vendit tonë, si edhe pjesëza të transformimeve të Rilindjes Urbane, të përcjella nga vetë fëmijët që janë dhe arsyeja jonë më e madhe për të vazhduar betejën #PërShqipërinëQëDuam me #Shtet #Punë #Mirëqenie”.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Urimi special i Ramës për 1 qershorin: Ja arsyeja jonë më e madhe për të vazhduar betejën”

 1. vezhguesi says:

  Ke do vazhdosh o njeri sheshet me siperfaqe te lemuara qe thyen qafen nje shi te bjere? Apo rruget qe po tu fik makina do bllokohet trafiku se as karrotreci nuk hyn dot. Ca do vazhdosh me taksa e gjoba sa sja mban xhepi qytetarit e biznesit?
  Apo mjeksine falas qe thyen koken miu se ska as ilace as personel. Apo shitjen e menderes te megabizneset qe ja moren frymen me cmime monopol produkti. Apo arat me kanabis do vazhdosh? Apo monopolet qe premtove ti myllesh e i shtove 10 fish. Qe kur skuptove qe sukesi i cdo kryemnistri eshte te coje perpara jeten ekonomike te qytetareve dhe ti nderkohe bere te kunderten nuk ben per ate pune ku ndodhesh.
  Na u kujtove ta besh ekonomine per 4 vjetert e ardhshme? Jo o njeri jo dielli duket qe ne mengjes dhe e pame ku shkelqeu te sheshet qe thyen qafen njeriu. Ndaj leroje vendin me nder dhe lerja dikujt tjeter qe i ben me mire nga ty punet ne dobi te kombit e te popullit.

 2. kozmo says:

  KJO ESHTE E VETMJA QEVERI ,QE KA BERE NJE PUNE SHUME TE MADHE ,NE CDO QYTET .
  CDO QYTETARE DHE FSHATAR ,DUHET TE JENE TE NDERGJEGJSHEM ,QE RAMA THEMELET E RINDERTIMIT TE SHTETIT I KA HEDHUR ,POR NUK MUND TE PEFFUNDOJE ME 4 VJET.PER TE NDERTUAR NJE BANESE DUHEN 2VJET ,SI MUNDET RAMA TE MBYLLI TE GJITHA GROPAT E QYTETEVE DHE FSHATRAVE PER ,4 VJET ???
  MENDOJ SE KJO QEVERI KA BERE SHUME PUNE .KRYESOEJA ESHTE QE KJO QEVERI ESHTE QEVERIA E BESIMIT .
  FITORJA I TAKON. PS .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *