A do ta rrëzojë dot Tirana, Sali Berishën?

Nga Spartak Ngjela

Më një akt diabolik, pasi la jashtë listave të Partisë Demokratike tre deputetë mbështetës të politikës amerikane dhe perëndimore në PD, Sali Berisha e ka vendosur veten të pestin në listën e Tiranës.

Kjo edhe mund ta ndëshkojë…

Çdo bëjnë qytetarët e Tiranës, a janë këta të aftë që ta ndëshkojnë, duke mos i dhënë PD-së jo më shumë se katër deputetë në Tiranë?

A mund të votojnë të djathtët për një anti-amerikan?

Berisha është një përfaqësues i regresit kombëtar, esadist dhe një njeri krejt i dyshimtë në historinë e tij: me impuls shkatërrimi dhe shitës i hapur i interesit kombëtar.

Po të ishte në Francë, në Angli, në Gjermani, dhe kudo në një vend perëndimor, ai do të rrëzohej.

Duhet të jemi të qartë politikisht: eliminimi i Saliut, e dobëson shumë Ramën.

Po në Tiranë?

Tirana e djathtë, nëse ka mendje duhet ta rrëzojë një antiperëndimor…

Këtë duhet të dinë qytetarët e Tiranës, që rrëzuan në vitin 1991 Ramiz Alinë në kulmin e tij.

A do të dalë në zgjedhje e djathta pro-amerikane në Tiranë?

Gjithçka mbetet për t’u parë.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “A do ta rrëzojë dot Tirana, Sali Berishën?”

 1. Baba qemua. says:

  Ky budallai as nuk e kupton qe eshte loqe. U ca duke prit te hyje saliu ne burg. Eshte bere si dhelpra qe peiste ti binin koqet e dashit.
  Ik ore spartak bashke me meron boni noi lek se salen se gjen gje. Do vdes nga natyra.
  Loqe. Tu u plak tu u lexhinu.
  Sy kokrra nmaje ke more kerric

 2. zalo says:

  Nuk jam me PD. Por Ngjela paska pjerdhur. I dika qytetaret e Tirenes budallenje, qe sipas Ngjelos, ata te shkrijne rreth 10 deputete se don Ngjeluci. Jo pallavra me ameriken, Ramizin e perendimin e tj. qe me sa duket edhe ne burg nuk paska kuptuar asgje.

  1. Saimir tepelena says:

   Zalua dhe Baba Qemua qenkan pseudonimi I Caderes Popull pa tru I vetmi intelektual i edukuar me njohuri per situaten ne shqiperi eshte avokati NGJELA te gjithe te tjeret sahan lepiresa te tredhur

 3. Arjan says:

  I fudmi i mohikaneve baca Sali ,heroj i Republikes se re .

 4. Xen deledashi says:

  Ti mirë e ke avokat, por Tirana qelbet nga maloket e dhjarët. Zor se lipset maloku i viçidolit

 5. tomsojeri says:

  nese Tirana nuk rezon kte perbindesh, qe zbriti ne Tiran , per tju beri gjemen, ateher te ndroj emrin e qytetit e tja ver Vucidol ,te kaperdij ter hajdutlliqet ,krimet , degjenerimin e tradhtin me brir, qe ju beri ter shqiptareve familjarisht nga ky qytet ,te heqin dor nga shpres e Vettingut, clirimit te tyre nga kjo dar e hekurt anti shqiptare e ne gop te semes vafshin po sqen te Zotet !Po e perseris, Tirana nuk esht ma Tiron por nje qytet i pushtuar nga falangat qe kan leshuar vezet e ksaj monstre !Tirana duhet ti jap mesimin perfundimtar ne emer te ter shqiptareve, qe po heqin pasojat e dhunes se tij sa ish ne pushtet ! Ky plak pervers ,armik i shqiptareve dhe i miqve te tyre ,dhe mik i armiqeve te kombit, esht turpi i pafalshem nese do vazhdojm ta shohim neper dritaret e politikes ………Nese Basha sot po provon injorimin e zgjedhesve te tij, esht vazhdimi i besnikeris ndaj ktij qeni te terbuar antishqiptar ,qe mori guximin te “pastroj” PD, duke len “gropen e mutit” te hapur nen hunden e tyre

  1. Joti says:

   Rilindas?! Ju jeni fara e hajdureve te rinj

 6. zi says:

  Rezohet apo jo berisha, per shumicen s’ka me renndesi.
  A nuk e shikoni si eshte veshur me hijen e vdekjes?
  Panvaresisht se ne duam te roje sa me shume, qe te vuaj deri ne dhimbje,
  krimet e pafundme te kryera prej tij.

 7. Joti says:

  Spartak, ty s’te ze gjumi nga mllefi per doktorin.
  Ty,edhe per lufterat punike te te oyesin …do pergjigjesh: Shkaku ishte Berisha.

  1. Shqiptari Ilirise says:

   0 Jot!
   Nese te pelqen Berisha?
   Je ose bashkepuntor,
   Ose idiot!

 8. kleptofagos says:

  Tirana dhe Shqiperia nuk e rrezon dot Sali Berishen sa kohe qe ai ka bere marreveshje me Ramen dhe Meten bashke…

 9. vaso says:

  Akoma Taku te njejten melodi?Po tani kemi marreveshje apo jo?LIDERI nuk bie kurre!

 10. 80 vjec Deputet ! says:

  – Rasti “ekzemplar” ne Bote qe nje DEPUTET plak qe do mbyll Parlamentin e ardheshem 80 vjec ! … ha,ha,ha,ha … vetem e vetem qe t’i shpetoje VETTINGUT.

 11. Poku says:

  Avokati e ka shume mire po jo me keta njeres qe kane ngelur ne shqiperi, do dhe nje shekull te zgjohen e te shikojne rreth e qarke se si funksionon demokracia.ata nuk e dine se c’do te thote kjo fjale e jo me ta zbatoje ate.na vjen keq qe e themi po duhet ta pranojme qe ne shqiperi dominon akoma niveli i ulet arsimor kulturor dhe shoqeror,jemi shume mbrapa europianeve,s’vjen behari me nje lule kete duhet ta kuptojme te gjithe.prandaj ne ini te zotet largoni me vote te gjithe kasen e vjeter politike dhe ndertoni nje te re te vertete dhe te besueshme.kete duhet ta beje cdo shqipetar kudo qe te jete.mos u genjeni me punesimet se ato nuk jane profesionale por politike dhe c’do 4 vjet ka rotacion.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *