Basha kërcënon nga Korça: Burg për këdo që prek votën, sot janë shkarkuar 12 zyrtarë që kanë shkelur ligjin

Gjatë hapjes së fushatës elektorale në qytetin e Korçës, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se kushdo që prek votën e lirë të qytetarëve do e presë ndëshkimi i ligjit.

 “Një vendim i madh u mor në Tiranë dhe Korça solli mendjen e vet për Republikën e Re. Bashkë me ju hodhëm themelet e kësaj republike në 90 ditë. Vetëm ditën e sotme janë shkarkuar 12 zyrtarë që kanë shkelur ligjin dhe shumë prej tyre do shkojnë për ndjekje penale.
Kushdo që guxon të prekë votën e shqiptarëve e pret ligji i Republikës së Re. Kjo është arritja juaj ndaj denonconi çdo përpjekje për tju prekur votën”– tha Basha.
Ndër të tjera Basha tha se Ramës nuk i interesojnë qytetarët, por shkon në Korçë për qejfet e tij. Ai u shpreh se Niko Peleshi ka bërë një pedonale dhe një kullë në qytet që t’i bëjë qejfin Edi Ramës.

Rama e trajtoi biznesin e vogël si një lopë për t’u mjelë. Edi Ramës i pëlqen të vijë këtu për fundjava dhe kur vjen ka hotelet e tij të preferuara, ka verat e tij të preferuara. Për t’i bërë qejfin Nikua i bëri edhe një pedonale dhe një kullë. Kush e pagoi kullën? Miliona euro për qejfet dhe tekat e Ramës”-tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Basha kërcënon nga Korça: Burg për këdo që prek votën, sot janë shkarkuar 12 zyrtarë që kanë shkelur ligjin”

  1. Fatosi-kosove says:

    Luli edhe kur u ba kryetar i Tiranes qysh ne diten e pare shkarkoi 311 persona dhe çdo here akuzonte Ramen se i shkarkoi ai,dhe tash krenohet se paska shkarkaur 12 veta dhe krenohet,edhe kur i fali detin grekut krenohej por kur gjykata ja çfuqizoi vendimin thoshte se Rama,prandaj shqiptaret duhet ta denojne me vote sepse luli keshillohet nga fazlliq shkau dhe kandidat ka dulle vanxhellin grek,prandaj kush e ndien veten shqiptar dhe kush e do shqiperine me pare ta votoi dreqin sesa PD dhe dyshen vrastare sali berishen e lul bashen.

  2. tirana says:

    ti je i pari se kercenus me te medhenj se ti nuk ka o lule basha

  3. tirana says:

    kesaj i thon hapu dhe e futu kur thot dhe lul dasha burge per ata qe kercenojne voten apo blejne e shesin voten KUR KETA VETE LULI ESHTE NJE NDER KETA KERCENUSA ME VJEN KEQ O LUL SE PO I HAPE DEREN E BURGUT VETES MOS FOL PARA KOHE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *