Deputeti socialist i përgjigjet ministrit të LSI-së: Je djalë i mirë, por merru me rrugët….

Deputeti socialist Erjon Braçe ka replikuar me ministrin e Transporteve, Sokol Dervishaj, që ju përgjigj një ditë më parë për akuzat e bëra.

“Frena e madhe në Plepa!

Qe ministri i Transporteve eshte nje djale i mire, nje qytetar i mbare, kete nuk e kam vene kurre ne dyshim!

Por ne te tilla nivele pergjegjesish, “mirberja” matet me rezultate ne punen qe kryen, gjithnje ne permbushje te saj, vecanerisht si sherbim publik.

Kjo rrjepja e madhe qe shihni eshte pak metra pas mbikalimit te Plepave ne autostraden e Jugut-Plepa Rrogozhine.

Është një frenë e madhe, e fortë nëse nuk do të hash kokë!

Kam kater vjet qe e shoh minister;

Ishte nje e gervishtur e vogel para kater vitesh,

po ja sa eshte bere mu ne mes te rruges, thuajse sa gjithe gjeresia e korsise!

Pa asnje diskutim qe,  une i njoh meriten Qeverise tone, ministrit te kohes per perfundimin e autostrades Plepa -Rrogozhine, madje dhe te Bypass te Rrogozhines, lene rrugeve e pa fiancime nga qeveria tjeter e perbashket, ajo me Sali Berishen.

Por, duhet edhe nje kamion me asfalt ketu tek kjo rrjepja e madhe, frena e fortë!

Sepse eshte nje pike e zeze, nje arsye per aksident tragjik, posacerisht naten, per cilindo.

Po e le menjane faktin se rruga ne te gjithe gjeresine e saj, ketu, po rripet keshtu.

Me thene te drejten, makina ime ka frena dhe nuk ka nevoje per frenën e madhe si kjo!

Dhe jo vetem une xhanem”, shkruan Braçe.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Deputeti socialist i përgjigjet ministrit të LSI-së: Je djalë i mirë, por merru me rrugët….”

 1. Kastrioti says:

  Erion edhe une jam dakort me ju qe Sokoli eshte djale i mire apo me sakte ka qene i tille pasi me ato qe ka bere e qe thote nuk eshte me. Bile eshte pergjegjes per shume pune t keqija e deme qe i ka bere shtetit e mbi te gjitha per ato parate e papaguara te privatizimit te Albpetrolit. Por ai eshte i detyruar te flase percart pasi e detyron shefi i tij qe eshte mjeshter i vjedhjeve ne infrastrukturen rrugore. Koli kaq per sot. Te tjerat me vone.

 2. kombi says:

  Kjo eshte harta e Shqiperise . KJO ESHTE SHQIPERIA.

 3. Kellira says:

  Po per karburantin qe u ndertua tek Shkembi i Kavajes kush e ka fajin Brace?!
  Karburant ne kthese te padukshme ku papritur nga 110 km duhet te frenosh ne 40 km/ore.
  Kujt t’i ruhesh me pare?! Atij qe del nga karburanti apo atij qe mund te mos frenoje prapa teje?!
  Ju nje rrace jeni. Rrace baxhellash!

  1. Lugati says:

   o kellira mos ofendo bXhellat se kan zemren flori te shkretat….kto jane pushta burra qs kujtohen perhere kurre me perpara zgjedhjeve…sidomos ciaua m’acaro fare kur bo si indinjum

 4. Emer says:

  Eshte harta e Shqiperise se madhe o Brace!

 5. Zani Burimi says:

  Zotni i nderuar,
  Jeni teper i matur ju qe zakonisht i meshoni llafit me cekic pneumatik. Mos jeni tutur se eshte ministri ne preher i qeverise Rama? Apo sepse na qenka “njw djalw i mbare” E di si thone kendej nga ana jone: “Ne qofte djale i mbare, beje mik, por mos jep vazife (pushtet), se merr ne qafe miletin.”
  Pershendetje, faleminderit per mirekuptimin.

 6. Petriti says:

  po kur ka ber LSI ndonje pune si duhet

 7. Besjana says:

  Cenka harta e Shqiperise ne 3D. Keto bejne punime Evropiane :p :p me mire me pa trarin ne syrin e vet se sa qimen ne syrin e tjetrin. Rregulloni rruget minister sepse ne to kalojne jetet e qytetarve te ketij vendi dhe jo vetem. Plot turiste qe vizitojne Shqiperine cdo vit.

 8. Beje says:

  Erion, kujtoji ketyre ministrave se cfare I kane bere Aeroportit te kukesit dhe Aviacionit civil me parate e taksave. shqyr qe u zgjua prokuroria e Kukesit dhe mediat, qe te merrnim vesh se ckane bere. Coju task Forcen dhe do merrni vesh katrauren qe kane bere Ministrat e transportit

 9. Task Forcen Erion says:

  Erion, shyqyr qe ka edhe media, gazeta dhe prokurori, qe mesuam se cfare i ka bere Ky minister dhe ministrat e transportit te LSI-se Aeroportit te Kukesit. Dergoni Task Forcen ne Aviacionin Civil qe te marrim vesh katrauren qe ka bere LSI-ja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *