Juventus, Allegri: Reali favorit, por kemi besim se do ta ngrejmë lart trofeun

Massimiliano Allegri e sheh favorit skuadrën e Realit të Madridit në finalen e nesërme të Champions League.

Në konferencën për shtyp tekniku i “Zonjës Vjetër”, tha gjithashtu se pavarsisht se madrilenët janë favorit skuadra e tij do të futet në fushë vetëm për një synim, marrjen e fitores.

“Dua ta përsëris se Reali i Madridit është favorit, ata janë kampionët aktual të kësaj gare. Por ne jemi të qetë dhe kemi punuar gjithë sezonin për këtë ditë”, deklaroi Allegri.

“Duhet të dimë kur të sulmojmë e kur të mbrohemi. Nëse e bëjmë saktë këtë, mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve”, shtoi ai.

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *