LSI forcë e parë në Gjirokastër? Rama jep një mesazh: Nëse PS mban në prehër…!

Mirëmëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama e uroi me një foto nga Parku i Viroit në Gjirokastër, duke treguar ndryshimin si ka qenë në 2014 dhe si është sot.

“Mbetet shume per te bere per Gjirokastren, por ka edhe shumë për të humbur, nëse Partia Socialiste nuk mban, pa të tjerë në prehër, timonin e reformave”­ shkruan Rama.

Kujtojmë që dje, teksa LSI “hapi letrat”, deklaroi se ishte forcë e parë në Gjirokastër dhe Berat dhe luftonte me PS per Fierin, Elbasanin, Tiranen dhe Durrësin.

Mirëmëngjes, dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë imazh të Parkut të Viroit në Gjirokastër më 2014 dhe sot, Edhe shumë më shumë mbetet ende për të bërë për Gjirokastrën.

Po ka edhe shumë për të humbur, nëse Partia Socialiste nuk mban, pa të tjerë në prehër, timonin e reformave,” shkruan Rama në Facebook.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “LSI forcë e parë në Gjirokastër? Rama jep një mesazh: Nëse PS mban në prehër…!”

 1. Popolo albanese says:

  Gjirokastritet jane te mençur, nuk i genjen dot kaq kollaj.
  Asnje mandat nuk merr lsi ne Gjirokaster.
  Gjirokastritet, permetaret, tepelenasit e gjithe te tjeret e pane dhe e perjetuan shkaterrimin kur ne pushtet ishin pd +lsi .
  Votoni te gjithe per PS, mos u mashtroni nga brockullat e lsi- se !

 2. kombi says:

  PS ESHTE E VETMJA QEVERI ,QE KA BERE NJE TRASFORMIM TE MADH NE GJITHE SHQIPERINE . NUK KA ASNJE FORCE POLITIKE ,QE MUND TE BEHET RIVALE E PS .
  BASHA DHE META JANE TE TURPSHEM DHE DUHET TE NDESHKOHEN .
  RROFTE PS , QE MENDON PER KETE VEND ,QE ISHTE LENE NE MESHIRE .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *