Luan Rama i përgjigjet kryeministrit nga Kamza: Koha e timonierit të madh ka vdekur që me Mao Ce Dunin! Basha i bën punët natën…!

LSI u ndal sot ne Kamzë ne stacionin e rradhes se fushates elektorale. Luan Rama, ne fjalen e tij sulmoi kryeministrin Edi Rama dhe liderin e opozites Lulzim Basha.

Per te parin, ironizoi faktin qe Rama kerkon voten per PS qe te mbaje e vetme timonin e qeverise, ndersa per Bashen, Luan Rama tha se eshte mesuar qe punet t’i zgjidhe naten.

Koha e timonierëve ka perënduar që me vdekjen e Mao Ce Dunit, jemi këtu t’ju ftojmë të bëhemi bashkë që ta bëjmë LSI forcë të parë që i pari i qeverisjes të jetë qytetari dhe jo kryetari.

Jemi ndryshe prej të tjerëve se e keni pare qe del njeri dhe ju thotë votoni…le t’ja lëmë timonin dhe ne të zgjedhim qeverisjen për qytetarët, për shqiptarët. Ndërsa me atë tjetrin s’ja vlen të merremi se ai mezi përpiqet të luftojë për vendin e tretë.

Përjashton njerëzit me kontribute dhe është mësuar t’i zgjidhë punët e veta dhe të listës, natën. Të tjerët janë një shans i djegur ndaj nuk ia vlen të merremi me ta”, tha Luan Rama.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Luan Rama i përgjigjet kryeministrit nga Kamza: Koha e timonierit të madh ka vdekur që me Mao Ce Dunin! Basha i bën punët natën…!”

 1. antikamunist (ish kamunist) says:

  Ik e merru me timonin e saliut or sekretar dhe mos ju ndaj derisa te gjesh pika te forta.

 2. Populli says:

  Ha m…..ha sa të ngopesh.

 3. . says:

  jeni bere si pordha ne karrike,Presidenti u zgjodh nga ana juaj te leshelise,qe seshte e drejte per vete faktin. ai u zgjodh pa prezencen e te djathteve.Duam te ju shohim nje her te vetem ne zgjedhje,pa bere pazare majtas apo djathtas.aty do te shohim sa vlera keni.Leshelia eshte ne pushtet ,por kane dy muaj qe po sillen si opozite,kjo l.qe nuk shihet ne as nje vend te botes .Jeni te semure per pushtet se sa per shqiptaret nuk ju rr..et !

 4. Apo jo? says:

  Ore keni ndonje program se vetem llafe pazari degjoj nga ju te LSI.
  Fushate te cudicme kemi ne Shqiperi me temen “na votoni ne se jemi me te mire se ata” por se cdo bejne per popullin ne 4 vjet e mbajne sekret, se dihet pazari – do mbushin xhepat.

 5. antonio says:

  Mire PS-ja e dashka vetem timonin,po ju te LSI-se perse doni te dilni ne vendin e pare?
  Sot doli hapur Kali i Trojes ,Meta kur tha ne Kamez qe do bashkepunojme me PD-ne sepse PS e do timonin vetem!
  Kaq mjafton per te kuptuar se cfare bande kriminale eshte LSI-ja!

 6. inf says:

  luani çuni Mersinit nji ish Oficeri i MPBrendeshme te sigurimit
  Katunar Martaneshi i jati nji mashtrus ish Komandanti iRepartit Ushtarak te Kontrabandes Marlboro
  shkozet Durres
  ka histori i jati nji edepzes e pizeveng ku vidhte neper depo cigare dhe mbushte miletin e karakurvat me Cigare Marlboro
  nji nate e kapen ushtaret e tij brenda Repartit ku hajni Mersin Rama po vidhte Depot ngjarja i perket vitit 1984 durres shkozet
  ushtaret rojet e depove e kapen ne mes te nates dhe nuk e leshonin derisa erdhi zevendes ministri Hysen Shahu qe e liroj menjihere nga detyra
  dhe me pak llafe Luani i biri i nji legeni nji horri nji hajni nji lopçari qe dhe ky kur ishte Minister I MPBrendeshme ka bere kerrdine duke vjedh dhe plaçkit
  shikoheni sot Luan Mersin SY PORDHEN GJEZDIS ME FERRARI NEPER BORRDELLOT E TIRANES
  PTYYYYYYYYYYYYYYY RRACE HAJNASH SI TI SI META SI MONKA E SI GJITHE lsi e hajduterrve me BLLOK NE DORE pik

 7. Mihali says:

  Mirë Basha punon natën po Munika jote kur punon dhe në C’far orë e fillon vjedhje dhe ryshfetin?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *