Marrëdhëniet me Greqinë dhe Vangjel Dule e Dashamir Tahiri në Vlorë, Rama: Dule duhet të ndëshkohet. Iku nga nënkryetar Kuvendi se s’donte Idrizin…!

Kryeministri Edi Rama nuk ka kaluar pa komentuar dhe marredheniet me Greqine. Duke nenvizuar se nuke shte e vertete se nuk ka qene ne Greqi dhe nuk eshte takuar me kryeministrin grek Tsipras, por dhe ne Bruksel.

Per te zgjidhja e te gjitha çeshtjeve te trasheguara duhet te zgjidhen me dialog dhe reciprocitet, duke kembengulur ne heqjen e ligjit te luftes. Dhe ne kete kontekst doli dhe marredhenia e tij me Vangjel Dulen kreun e PBDNJ por dhe me PDIU e Shpetim Idrizit,

Sipas Rames Dule dha dorëheqjen se nuk pranonte që të ishte nënkryetar Parlamenti Shpëtim Idrizi dhe tani pranon të futet në listat e PD-së bashkë me një çam dhe të dy do kërkojnë vota dhe i bie që çamët të votojnë për Dulen dhe minoritetet të votojnë për çamët.

Nje deklarate te tille kryeministri Edi Rama gjatë emisionit “Opinion” lidhur me futjen e Vangjel Dulës dhe Dashamir Tahirit në listat e Partisë Demokratike në qytetin e Vlorës.

Rama i bëri thirrje të gjithëve të mos i japin asnjë votë Partisë Demokratike për këtë makinacion, sepse sipas tij nuk mundet që një çam të votojë Vangjel Dulen dhe minoritetet të votojnë Dashamir Tahirin.

Dule kishte vendin e vet, Shpëtim Idrizi kishte vendin e vet. Është shumë interesante për të gjithë ata që na ndjekin, që të mos i japin Partisë Demokratike asnjë kokërr vote. 

Sepse, Vangjel Dule meriton të ndëshkohet për këtë. Dulja iku, përfaqësonte minoritetin si nënkryetar parlamenti, respekt për minoritetin.

Dhe çfarë ndodhi? Iku me dorëheqje, se nuk pranonte që të ishte nënkryetar parlamenti Shpëtim Idrizi. Dhe tani çfarë pranon?

Pranon të futet në listat e PD-së bashkë me një çam. Dhe të dy do kërkojnë vota. Çamët të votojnë për Dulen dhe minoritetet të votojnë për çamët.”, deklaroi Rama.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Marrëdhëniet me Greqinë dhe Vangjel Dule e Dashamir Tahiri në Vlorë, Rama: Dule duhet të ndëshkohet. Iku nga nënkryetar Kuvendi se s’donte Idrizin…!”

 1. Alban Hamzai says:

  Populli thote:”Shtati pyll e mendja fyll” .Sipas mendjes fyll te te gjatit “nje cam nuk mundet te votoje Dulen dhe nje minoritar nuk duhet te votoje Tahirin” na behet ndarja e popullsise jo si nje teresi shqiptare,por si shqiptare,greke,sllave,vllehe dhe nje kategori qe ai e emerton “cam ” dhe qe dikush mund ti quaje turq,po te vazhdoje me mendjen fyll te te gjatit. Kjo ndarje qe I ben gjatoshi popullsise se Shqiperise eshte shume e rrezikeshme ,por per te ka rendesi kolltuku dhe jo vendi (Republika Rilindase e Droges,Krimit dhe Plehrave dhe tane edhe kategorite e reja te popullsise …) .Kjo do te thote shkaterrim I popullit si unitet dhe ndarje te rrezikeshme .Por rendesi ka realizimi I endres sulltanore… .Ju lutem botoni komentin tim!

  1. Fieri says:

   Qenke nje koqe kandari ti mor sunit..ate fiks tha dhe ai se shkaku qe dule dhiaku dha doreheqjen nga nekryetar i parlamentit ishte per rracizem ndaj camit idrizi dhe tashme po ndodh kontrasti..ik mor trap me zile.i gjati po ben shtet

  2. Kellira says:

   O Hamza! Ka nje fillim historia dhe jo aty ku ta ka qejfi ty.
   Historia fillon me doreheqjen e parimorit grek Dule i cili nuk donte camin Idrizi sepse ky kerkonte tokat e Greqise.
   Vazhdimi eshte “martesa” e Dules me nje cam tjeter. Me siguri edhe kete rradhe per parime…

 2. AC|DC says:

  E shef qe bab Erdoganit po i rreshqet toka nen kembe dhe fillove te lepish by…. e Tsipras!! Hale e ndyre!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *