Zyrtare: Franck Kessie firmos me Milanin

Franck Kessie është zyrtarisht një lojtar I Milan.

Ish lojtari i skuadrës së Atalantës ka kaliar tek kuqezinjtë në formë huazimi për dy vite dhe me detyrim blerje në 2019.

“AC Milan ka nënshkruar me Franck Kessien nga Atalanta në huazim dy vjeçar me obligim për ta blerë”, thuhet në njoftimin zyrtar të klubit të Milanit.

Edhe pse u përfol se Kessie nuk mund të transferohej tek skuadra e, Vicenzo Montellas, për shkak të moshës tashmë gjithcka është zyrtare dhe ai do të jet lojtar i Milanit.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *