FOTOT/ Thaçi bashkë me Vuçiçin në samintin e Bërdos në Slloveni

Ka nisur Samiti i Bërdos me liderët e rajonit, pjesë e së cilit është edhe Presidenti Hashim Thaçi.

Në këtë Samit, po merr pjesë edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me të cilin është fotografuar presidenti Thaçi.

Kjo është fotografia e parë e Thaçit bashkë me Vuçiqin si presidentë në Bërdo të Sllovenisë, shkruan Express.

Mysafir special është Presidenti i Gjermanisë, Frank Stanmaier. Në Samitin, që është nismë e përbashkët e Presidentes së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq dhe Presidentit të Sllovenisë, Borut Pahor, për të ndihmuar vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor në procesin e integrimeve evropiane marrin pjesë edhe presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviq, ai i Shqipërisë, Bujar Nishani, i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i Serbisë, Vuçiq, si dhe treshja nga Presidenca e Bosnje e Hercegovinës, Dragan Coviq, Bakir Izetbegoviq dhe Mladen Ivaniq.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/18901912-10155328875768149-1348224409-o_1496489748-867797-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/18901912-10155328875768149-1348224409-o_1496489748-867797.jpg","attachment_id":"698364"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/18870596-10155328872638149-94367006-o_1496489758-3292184-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/18870596-10155328872638149-94367006-o_1496489758-3292184.jpg","attachment_id":"698365"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/18901812-10155328872673149-2009012762-o_1496489753-1474785-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/18901812-10155328872673149-2009012762-o_1496489753-1474785.jpg","attachment_id":"698366"}]

1 komente në “FOTOT/ Thaçi bashkë me Vuçiçin në samintin e Bërdos në Slloveni”

  1. Baliu says:

    Hashum Taqi para ca vitesh takohej edhe fshehtas neper hotele me ish-kryetarin e Serbise, Boris Tadiq, duke mare mbeshtetje te forta si gjithmone.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *