Luan Rama thumbon Kryeministrin dhe këndon këngë për LSI-në: Burri mbahet prej fjale, jo prej timoni

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Intengrim është shprehur se fitorja e LSI është një shans për socialistët dhe demokratët.

I pranishëm gjatë çeljes së fushtatës në Kukës Luan Rama ka thumbuar dhe Kryeministrin Edi Rama, ku tha se burrat në Malësi mbahen prej fjale dhe jo prej timoni.

“Fitorja e LSI -se shans edhe për socialistet dhe demokratet.

Në malësi burri mbahet prej fjale, jo prej timoni. Le t’ia lëmë timonin në dorë cilit do që nuk di gjë tjetër përveç se të mbajë timonin. Fitorja e LSI-se për të ulur taksat, për më shumë vende pune.

LSI do të fitoje edhe në Kukës me një kandidate nga ky qyetet.” tha Luan Rama.

Gjatë fjalës së tij, Luan Rama recitoi një poezi që i dedikohej banorëve të Tropojës duke u shprehur se: “Herën e kaluar thashë në Kukës se sa të ketë fjalë dhe besë malësia, del e para LSI-ja. Dua që këtu ta ftoj nga Gjallica, Shkëlzenin dhe Jezercën duke i thënë:

Moj Tropoja e Bajram Currit

Ballin ndezur nga liria

I ngrite dallgët e zemrës

Është e para LSI-ja”.

Krahas kësaj, z. Luan Rama kërkoi që banorët e qarkut të Kukësit të mbështetin LSI-në si forca politike që ofron shansin për hapjen e vendeve të reja të punës dhe të mirëpaguara, ulje taksash dhe arsim cilësor për të rinjtë duke u shprehur se ka ikur koha e fjalëve në politikë por e punëve konkrete.

Unë jam i bindur sepse në malësorët kemi një shprehje: ‘Burri kapet prej llafi dhe jo prej brirësh’. Do me thënë se burri kapet prej llafi dhe jo prej timonit. Le t’ia lëmë timonin në dorë cilit do që nuk di gjë tjetër përveç se të mbaj timonin. LSI forcë të parë për një drejtim të ri të Shqipërisë ashtu siç e duan qytetarët e këtij vendi”,- u shpreh nënkryetari i LSI-së Luan Rama.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Luan Rama thumbon Kryeministrin dhe këndon këngë për LSI-në: Burri mbahet prej fjale, jo prej timoni”

 1. valentina says:

  Po te isha na vend te Rames do beja pakt me djallin vetem e vetem qe ta zhdukja njehere e pergjithmone SHPK_ne LSI nga politika.Cfare kujton ti more legen se do prekesh ne seder malesoret e vertete? Ju te leshelise hapni syte te mashtroni ndonje 18 vjecare se ata genjehen dhe fluturojne shpejt me presh ne bythe.

 2. skelari says:

  Na cate k… o mafjozet fshatareske te bandes LSI. Nuk na duhet “omerta”-ja juaj, po na duhet vetem besnikeria ndaj nevojes per shtetin dhe (gjithe) qytetaret shqiptare. Mjafton qe nje keyeminister te investohet ne kete drejtim, dhe nuk na plas fare se nuk ju jep ju shushunjave mundesi qeverisese, apo turmes partiake poste pune te pa merituar.

 3. ali says:

  Cfare eshte ky njeri, as luan, as tiger, pervecse nje ordiner qe bashke me tufen, ku ben pjese, jane bere te bdemshem dhe te urryer
  per opinionin publik

 4. victor says:

  Luan ti je burrë qe kapesh prej p….t të Bleonës, sepse ti e di që dy partitë e mëdha marrin më shumë vota se ty, por o duhesh ti që t’u ngatërrohet nëpër këmbë e të vjedhës ndonjë lek e q.sh ndonjë p.dh, me votat e PS ose PD.

 5. Arjani says:

  Fryi gernetes se qenke me talent.

 6. likefloriri says:

  Kurse ju hajdutet e leshelis nuk mbaheni as nga fjala e as nga timoni se ju e keni leshuar pa duar ne vjedhje.Ju keni vjedhur me cdo qeveri dhe nuk mbani pergjegjesi ose me mire te themi akuzoni(se pergjegjesi nuk mban asnje qeveri 27 vjet) cdo qeveri qe ju keni qeverisur.Ju vetem shkatrroni pyje drejtesin ,industrin cfaredo sektori qe ju japin,shtoni pasurin dhe vilat dhe na dilni te virgjer…….

 7. timo says:

  ky djalë të dhjet gazi.

 8. devi says:

  I zgjuar ky plehu i Lesh e Lise, kryeminister eshte pak per te, nuk e di cfare posti do ti jape Like Floriri?

 9. agim says:

  LSI te puneson, por pasi te kesh paguar EURO sa qimet e kokes dhe te behesh pjse e hajduterise, por ne perfundim nese kapesh do jesh viktima. Kujtoj drejtoreshen e arsimit Fier, qe kerkonte dhe seks dhe para nga kandidatet per mesues. Drejtori i burgjeve, zevendesi i tij u arrestuan dhe jane ne burg pasi kane paguar para per te kapur ate vend pune pastaj, u detyruan te vjedhin njelloj si shefat e tyre dha aktualisht vetem jane ne burg. Qershia mbi torte eshte video e Ilir Metes me Dritan Priftin qe do fitonin 700 mije EURO dhe video e Leonard Beqirit me Dritan Priftin qe ndanin parate e fituarar nga pushteti i LSI-se. Ilir Meta ja hodhi paqte me “drejtesine” alla shqiptare qe kemi ne ku juria gjuqesore vendos pese me zero ne favor te Ilir Presidentit duke e shpallur te pafajshem. Natyrisht qe do dilte i pa fajshem pasi me parate qe ka vjedhur Ilir Meta mund te bleje gjyqesorin dhe politikane amerikane jo me gjyqesorin shqiptar. (Kujotj se dy kongresmene amerikane marrin nga 15 mije dollare ne muaj per te lobuar per LSI, kjo eshte e deklaruar nga LSI dhe nga veta kongresmenet. po ku merren koto para ?! Jane kutat qe paguajne anetaret e LSI ?! JO. Jane parate e shqipetarve qe vidhen nga ILIR META e kompania fitmi nxjerrese LSI). JU BENI SI TE DONI, POR UNE BEJ THIRRJE TE BENI KUJDES DHE MOS MOS MOS VOTONI LSI. Mos votoni as hajduta socialiste apo demokrate eshte me mire ndonje parti tjeter te vogel sesa keta PLEHRA. Une jam i pafuqishem ti ndeshkoj, edhe ju po ashtu, por te gjithe bashke mundemi. Nuk jam fetar por lus ZOTIN ti ndeshkoje si mos me keq.

 10. owl says:

  Luan vetem LSI nuk flet dot per fjalen e burrit, se ju jeni partia e mashtrimit dhe e hajdutllekut. Si nuk keni turp kur flisni,

 11. Nari says:

  👎👎👎👎VA FA …….!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *