FOTO/ UEFA zgjedh 18-shen më të mirë të sezonit në Ligën e Kampionëve

UEFA ka zgjedhur ekipin prej 18 futbollistëve më të mirë të sezonit të fundit në Ligën e Kampionëve.

Ekipi fitues i këtij sezoni, Reali i Madridit, përfaqësohet me tetë futbollistë.

Pas fituesit aktual të Ligës së Kampionëve, vjen finalisti, Juventusi, dhe skuadra tjetër spanjolle, Atletico Madrid, me nga tre futbollistë.

Skuadra e Monacos përfshihet në këtë formacion me dy futbollistë, ndërsa befasuese është Barcelona dhe Bayern Munich që kanë vetëm nga një futbollistë.

Lionel Messi dhe Robert Leëandoëski janë të zgjedhur nga skuadrat gjigante evropiane.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *