FOTO/ Ish-gruaja e Shkëlzen Berishës nxjerr foton e martesës: Isha 20 vjeç, e virgjër me flokë të gjatë, më dhanë një burrë të huaj

Sadije Berisha, ish-gruaja e Shkëlzen Berishës, në profilin e saj në Facebook ka publikuar foto nga martesa e saj e parë, kur ishte vetëm 20 vjeçe.

“Nëna ime vetëm më dha disa fotografi shumë të vjetra. Pas në kujtesë… Kjo është ajo foto nga një martesë tradicionale, “me shkuesi” (myslimano-shqiptare). Isha 20 vjeç, e virgjër me flokë të gjatë (nuk më lejohej t’i prisja). Flokët e mi kanë arritur deri në gjunjë në moshën 20 vjeçare..

Është fotoja e parë që kushëriri im Fadil Berisha më shkrepi.

Atë kohë m’u dha për burrë tërësisht një i huaj. Buzëqeshja në martesën tënde nuk ishte e lejuar (për nusen), por megjithatë …. në rrethana të tilla … kush do të donte?”, shkruan Sadija në statusin ku publikon dhe fotografinë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/02\/sadije-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/02\/sadije.jpg","attachment_id":450926},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2014\/07\/sadije-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2014\/07\/sadije.jpg","attachment_id":294396},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2013\/08\/sadije1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2013\/08\/sadije1.jpg","attachment_id":207630},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/01\/sadije-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/01\/sadije.jpg","attachment_id":435108},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/sadije-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/sadije-1-1.jpg","attachment_id":565774},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/berisha1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/berisha1.jpg","attachment_id":"699482"}]

9 komente në “FOTO/ Ish-gruaja e Shkëlzen Berishës nxjerr foton e martesës: Isha 20 vjeç, e virgjër me flokë të gjatë, më dhanë një burrë të huaj”

 1. Ani says:

  Cfare koincidence, revista class e alketa vejsiut u mbyt duke i bere reklame princesesh armina qe ka gjetur princin e kalter. Me kete rast le ti urojme alketes qe vajza ti gjeje nje princ te kalter njelloj si shkelzen berisha! Tung

 2. NjeQytetarOptimist says:

  I’m having hot flashes too.. Menopause does suck.. Nxirr zorrt e barkut kujt ju prish gjiza..

  1. ERA says:

   hahahaha sa kam qesh.
   Nejse, nuse shume e bukur ka qen, konsideruar sa te redomta dukeshin nuset atehere.

 3. katarakti says:

  Ceremonite e marteses se bashku me menyren se si lidhet nusja me dhenderrin nuk kane asgje shqiptare. Dhe aq me pak europiane. Jane krejtesisht zakone orientale turqish. Pa folur ketu edhe per muziken.

 4. zani says:

  po pse flet anglisht me…pordhe katunaresh…

 5. e di says:

  leni pordhet ene thuj t’verteten
  qe fsheh ,ate perse ban ket rrefim sot,qy ska asnji vler .
  thuje troc. se shkerdhenit nuk i punonte ,ose sdinte me ta bo adetin ,
  e naten e marteses tka shkerdhy salia
  ket gja e din ene vet shkerdheni e Liria

 6. Bashkim kuka says:

  i lumte tyta xenit

 7. Redi says:

  Kujt i rruhet se kuru cvirgjerua kjo?!

 8. Besniku says:

  E martoi saliu shpejt e shpejt qe te mos kthehej me ne Shqiperi se me ate qe kishte bne mendje luftem Veri – Jug, shpresonte te shuante shqiptaret ne lufte vellavrasese. E martoi me mamane e vet, njelloj sikur ta martonte me Liri Jovanken e Berishes se madh.

  Dhe ja tani, kjo ne Suedi, Zeni me nje karakurvice, modele dhe afariste intimesh (breke dhe sytjena), bashke me leshin e Karrmines.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *