FOTOT/ SHBA. Të shtëna me armë zjarri në një kompani private, 5 të vdekur

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në SHBA ku të paktën 5 persona kanë humbur jetën si pasojë e disa të shtënave me armë zjarri në Orlando.

Nga policia vendase bëhet me dije se një burrë i armatosur hyri në një kompani private dhe hapi zjarr. Ndëkaq mësohet se  autori është neutralizuar nga forcat e rendit.

Zyrtarët thonë se situata është qetësuar tashmë. Por ende nuk publikohen detaje mbi viktimat apo agresorët. Në vendngjarje ka një prani të shtuar të forcave të rendit e sigurisë, ndërsa zona është rrethuar. Zona po kërkohet edhe përmes qenve antieksploziv.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Capture-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Capture-1.png","attachment_id":"699654"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/SHBA-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/SHBA-1.jpg","attachment_id":"698353"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/s1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/s1.jpg","attachment_id":"699655"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/SHBA1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/SHBA1-1.jpg","attachment_id":"699657"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/SHBA2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/SHBA2-1.jpg","attachment_id":"699658"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *