FOTOT/ Shqipëria në sytë e të huajve

Vendi ynë tashmë po kthehet në një destinacion të parapërqyer për turistët e huaj.

Së fundi një nga blogeret franceze të Legourmandvoyageur ka vizituar Shqipërinë dhe ka mbetur mjaft e kënaqur nga vendet që ka parë, njerëzit që ka takuar si dhe nga ushqimet tradicionale që ka provuar.

“Male të larta, plazhe me ujë brisk, njerëz miqësor dhe të dashur, ushqim me shije të mirë…Ka shumë detaje që më kanë lënë mbresë për pushimet në Shqipëri. Kur u ktheva nga pushimet në Ballkan më mbetën në mendje bukuritë natyrore dhe turizmi fantastik i këtij vendi”.

Kështu e përshkruan Shqipërinë blogerja franceze në një shkrim dedikuar pushimeve në Ballkan, kryesisht në Shqipëri.

Vijon blogerja…“Kur avioni u ul në Tiranë, kisha frikë se do të mbetesha shumë e zhgënjyer nga udhëtimi. Pastaj morrëm një makinë me qera dhe nisëm udhëtimet tona në rrugët shqiptare. Mbeta jashtëzakonisht e mahnitur së bashku me bashkë-udhëtarin tim Foodie nga pamjet fantastike të peisazheve natyrore. Ne kishim dëgjuar shumë thashetheme për Shqipërinë por asnjë nga ata nuk na u duk e drejtë. Ajo çfarë tërheq më së shumti turistët e huaj në këtë vend është mikpritja shumë e ngrohtë që u ofrohet.

Padyshim që bëmë një galeri fotosh në të gjithë vendet ku vizituam. Më poshtë ju shfaqim më të bukurat që zgjodhëm.”

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Albanie-le-gourmand-voyageur-village-pecheur-min-e1479665759369-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Albanie-le-gourmand-voyageur-village-pecheur-min-e1479665759369.png","attachment_id":"699670"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/IMG_2882-min-e1479665359250-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/IMG_2882-min-e1479665359250.jpg","attachment_id":"699671"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia2.jpg","attachment_id":"699674"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia3.jpg","attachment_id":"699675"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia4-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia4.png","attachment_id":"699676"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia5-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia5.png","attachment_id":"699677"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia6-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia6.png","attachment_id":"699678"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia8.jpg","attachment_id":"699680"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia10-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia10.png","attachment_id":"699682"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia11-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia11.png","attachment_id":"699683"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia12.jpg","attachment_id":"699684"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia13-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia13.png","attachment_id":"699685"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia14-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia14.png","attachment_id":"699686"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia16-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia16.png","attachment_id":"699687"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia17-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia17.png","attachment_id":"699688"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia18-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia18.png","attachment_id":"699689"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia19-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia19.jpg","attachment_id":"699690"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia20-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia20.png","attachment_id":"699691"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia21-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia21.png","attachment_id":"699692"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia22-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia22.jpg","attachment_id":"699693"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia.png","attachment_id":"699672"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia7-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia7.png","attachment_id":"699679"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia1.jpg","attachment_id":"699673"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia9-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/shqiperia9.png","attachment_id":"699681"}]

4 komente në “FOTOT/ Shqipëria në sytë e të huajve”

 1. Perllat kasapi says:

  Po për çmimet tha gjë mooooo

 2. rob i zotit says:

  shkojne turistet ne gjithe boten, ne paris per kullen eifel, ne rome per koloseum, e keshtu me rradhe , ndersa ne shqiperi vijne per te bere foto me gomeret ose per te pare kavanoza me mjalte,

 3. sokol says:

  per here te pare muajin e kaluar pashe shume gjera ne shqiperine e jugut.eshte vend fantastik dhe cdo gje shkon per me mire.e vetmja gje e keqe dhe e piste atje jane politika dhe politikanet.duhet te jemi krenare me bukurite e vendit tone.mali i zi skishte asnje plazh per te qene kishin ngel me rruget qe nga koha e titos (me perjashtim te tuneleve)

 4. Shabani says:

  Mos ki merak Rob i Zotit sepse nqs nuk te pelqen as mos shko fare ne Shqiperi.. keshtu dhe na le rehat ne qejfin tone.. Shko atje ku te duket me bukur, prandaj dhe perendia nuk i jep te gjitheve tru ne menyre qe mos te ndose nje vend te mrekullueshem me bajga si puna jote.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *