FOTOT/ Tropoja refuzon Bashën, dështon mitingu i kreut të PD në vendlindjen e liderit historik Berisha

Lulzim Basha po përballet në të gjitha takimet elektorale që ka zhvilluar në tërë vendin me dështimin e plotë përsa i përket pjesmarrjes.

Por ditën e sotme kreu demokrat ka prekur fundin në dështimin e tij.

Kështu, Tropoja ka refuzuar Lulzim Bashën, duke shënuar precedentin e parë në këto 27 vite postkomunizëm ku vendlindja e liderit historik Sali Berisha refuzon Partinë Demokratike.

Nuk kishte ndodhur as në momentet më të vështira për PD, as në vitin 1997 kur vendi ishte i përfshirë nga kaosi, as në vitet e mëpastajme.

Tropoja gjithnjë ka qënë mbështetja dhe simboli i rezistencës së PD ndaj çdo force tjetër politike duke qëndruar tërë kohën në hartën elektorale të Shqipërisë, tërësisht blu.

Por sot mësohet se Lulzim ka hasur në një refuzim të thellë në tropojanëve, aq sa dhe PD e këtij rrethi për të shmangur katastrofën kishte menduar organizimin e mitingut jo në sheshin qëndror të Bajram Currit.

Sipas burimeve në Tropojë, mitingu i PD në mbështetje të kandidatit Isuf Çela është bërë prapa një pallati, në një vend të ngushtë, sa nga vetë banorët është konsideruar një turp që PD të bëjë mitingun aty.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-2-1.jpg","attachment_id":"699630"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-4.jpg","attachment_id":"699631"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-3-1.jpg","attachment_id":"699632"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-5.jpg","attachment_id":"699633"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-6.jpg","attachment_id":"699634"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-7.jpg","attachment_id":"699635"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-8.jpg","attachment_id":"699636"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-9-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-9-1.jpg","attachment_id":"699637"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-11.jpg","attachment_id":"699641"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Trop-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Trop-1.jpg","attachment_id":"698236"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/trop-10.jpg","attachment_id":"699640"}]

4 komente në “FOTOT/ Tropoja refuzon Bashën, dështon mitingu i kreut të PD në vendlindjen e liderit historik Berisha”

 1. muco says:

  po normale ca presin keta.
  Bravo TROPOJANEVE QE I VUNE SHQELMIN KETYRE QE SHKATERRUAN vALBONEN

 2. tropojani c100 says:

  tropoja voton pd-ne edhe ni mut me dal kandidat vetem a asht i pd-se ,isuf çela doktorr macash ka vjedh tan keten ne ministrin e brendshme ne fillim te pashaportst e ma von sekretar i saj,asht dora zez e vllezerve ulaj qe kan marr gjithmon tenderat kryesore ne shqiperi nga betisha ,zyren ku e ka berisha tash asht e ktyne vllazneve efhe shpi e vila ka marre berisha prej tyne,por problemi asht se ne tropoje partia socialiste e ka flliq keto 4 vite me drejtues njerezit me ordiner ne tropoje pa arsim me diploma falso njerez pa integritet dhe nuk kan ndihmu asnji socialist per pun por kan lan te punojn dhe vjedhin gjith hajnat e partis demokratike,fajtori kryesor eshte ish kryekari ps-se muj gosturani,tash edhe nji kryetar i zgjedhur vone abefin katana ky asht qyqe as nuk te fal as nuk te vret dhe gabimi tjeter i edi rames asht se ka emrue nen prefekt te tropojes ish nen kryetarin e pd-se mustaf tahiri i cili ne kohen e tij sulmoj komisariatin e tropojes kur ishte ilir meta kryeminister dhe u vran e u plagosen disa persona dhe kete pis mustafen edi rama ua boni dhurat socialistave tropojan me arrogancen e tij sepse thuhet sikur rama paska patur miqesi me ish vellain e mustafes te ndjerin ish kryekomisarin e shijakut qe eshte vrare…po ashtu edhe ish deputeti pis muçmata asgja te mir nuk ka bo tash rrezik po fiton gjici nji pleh mashkull dhe vetem e mira e tij esht se ka para dikur ka ble vota per flamur noken tash per ps-ne pra…nese rama dhe drejtuesit e ps-se ne tropoje te kishin qene me integritet kuadro te mirfillt dhe te punonin me mire tropoja 100% do e kishte shporr nje her e mir çdo kandidat te pd-se edhe sikur betisha te kishte kandidu ne tropoje do kishte humb,por urime fitore ps-se ne gjithe shqipnin 👍

  1. Historian says:

   Mire e ke Tropojan. Shume te verteta te hidhura per Socialkamunistat e djadhit por te lutem shkruaj shqip se e turperuat kombin dhe gjuhen e bukur shqipe.

 3. a says:

  Nuk e di a i sheh Patozi keto pamje te “partise qe eshte e destinuar te fitoje”?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *