Hasimja në Zululand: Shumicën e ministrave nuk do t’i merrja në punë, po të aplikonin te unë për punë

Ermal Hasimja e cilësoi elektoratin shqiptar para disa ditësh “dele”, dhe ai e ripërsëriti këtë gjë në studion e Zululandit.

“Kjo është një gjë që unw e mendoj edhe sot e gjithë ditën; elektorati shqiptar në një masë të madhe është i korruptuar; dua të them se këta votues që përbëjnë rreth 30% të elektoratit nuk e kanë për gjë t’ia japin votën dikujt që ata e dinë se është i korruptuar”, tha ai.

Dhe nënvizoi: “Nuk do doja që t’i përfaqësoja këta votues në parlament; këtyre votuesve u duhet ndryshuar mendja, nuk u duhet marrë vota”.

Diskutimi që ai pati me Nanon u fokusua i gjithi rreth fushatës elektorale. “Një pjesë e madhe e ministrave të të gjitha qeverive”, tha ai, “mbeten pa punë, nëse hiqen si ministra; unë vetë nuk do t’i merrja punë në punë nëse do të aplikonin për punë tek unë”.

Bisedën e plotë mund ta ndiqni në linkun

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Hasimja në Zululand: Shumicën e ministrave nuk do t’i merrja në punë, po të aplikonin te unë për punë”

 1. Phoenix says:

  Ky prodhon gje te madhe ne fakt. Diploma qe as per leter higjienike nuk bejne. Universitetet private jane piramidat e radhes qe diplomuan turli nockederri.

  1. babo says:

   Se mos shteterori lulezon.

   1. moni says:

    Te pakten ka me prestigj se halet e ketyre te tjereve!

 2. arber says:

  po duhet pranuar qe shumica e ministrave e politikaneve jane bandite dhe kriminela, hajduta dhe batakcinj…pastaj ekzistojne sherbetoret qe i bejne te pranueshem si gazetare, spiune analista leshi dhe antikombetariste si ata qe i sherbejne interesave sllavo-greke. Ti hasimje i perket kategorise se dyte!

 3. shpresa says:

  Po pse kete Haimen me mbiemer gruaje (ore mos eshte dobiç ky dhe ka vene per mbiemer emrin e nenes?) nuk e kemi njohur fare ne neper emisione? e ç’tu desh partia o lumemadh, ishe mire ne ate bisnesin e qelbur qe shet diploma ti, Marku, Gjekmarkaj .. Jeni modelit profesorit qe budallepset te rinjte.

 4. Konica i vertete says:

  Hahahahaaaaa sa kam qesh me kete Ermal mut Hasimja. Po ty vetem per ushqim per pula mund te te perdoresh duke te cuar tek kombinati i mishit per trajtim hormonal, ti paske pretendime o karabush qe te ka shqep para e mbrapa Henri Cili me gjithe ate pinxhon tjeter qe eshte zhdukur ne Katar.

 5. Bledo says:

  Kur te behet Hasimja president nuk do marre ministra te tille. Prit i Hasime rradhen se kemi Griden ne fillim dhe pastaj ti. Grida po shqyhet duke punuar. Prit rradhen dhe beje ndonje fjalim tjeter per ata qe nuk do i marresh kurre ne pune si ministra, por si kryeministra. Dhe kesaj rradhe mjaft me copy paste.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *