REPLIKAT/ Qytetarja: Edvin, t’i s’je për kryeministër. Je karagjoz për tavolina nën efekt alkooli! Ja si i përgjigjet Rama

Video e postuar nga kryeministri Rama, ku ai shfaqet si polic rrugor, ka shkaktuar reagime të shumta.

Rama kritikohet nga shumë komentues, ndërsa një qytetare i shkruan Ramës se po përdor mjetet e administratës për fushatë elektorale.

Komentuesja: Nje rast i paster i shkeljes se ligjit per perfshirjen e punonjesve dhe mjeteve te administrates publike ne fushate elektorale. Makinat e policise jane blere, funksionojne dhe mirembahen me taksat tona dhe sduhet kurrsesi te perdoren per propaganda elektorale. Nje tjeter shkelje eshte perdorimi i mjeteve te forcave te armatosura dhe shenjave e sinjaleve dalluese nga nje civil. Por nuk zhgenjen kurre kryeministri jone ne nje dicka te vetme, ne mos respektimin e ligjit. Edvin, ske mend ti per kryeminister, as per polic. Ti je per karagjoz ne tavolina nen efekt alkoli!

 Rama: Hahahahaha sa e lodhur, po kush te tha ty qe eshte marre nga policia makina ah ah ah…

REMOTE_ADDR:[]

32 komente në “REPLIKAT/ Qytetarja: Edvin, t’i s’je për kryeministër. Je karagjoz për tavolina nën efekt alkooli! Ja si i përgjigjet Rama”

 1. boom says:

  Keta shpellaret duan nje kryeminister si kryeshpellari i tyre qe angazhoi gjithe SHISH-in e Visho Ajazit se dikush e shau ne Facebook.

  1. Gjyshi says:

   Po sikur njerzit te kalojne me Jeshile ,
   dhe Edvini nuk mund te vere Gjoba ,
   ME ç’fare lekash do ti ndertoje shkollat dhe spitalet ?
   Shume turp , kjo eshte genjeshter — Hiqjani kete spot sepse kjo qe thote
   eshte shume e ulet .

   Pse Gjobat dhe taksat do te Zevendesojne Shpenzimet e shtetit ?
   Gjoba eshte mase ndeshkimore ” Edukuese ” .
   ç’fare spo na degjojne veshet .
   Kush e detyron kryeministrin te genjeje ?
   Sot eshte Dita qe kryeministri te na thote ::
   Pse si hape 300.000 vende pune .
   Pse shendetesine nuk e bere Falas ,
   pse Rinia largohet akoma nga shqiperia ……………….

   1. Q.S says:

    Po nuk u vune gjoba do the thote qe njerezit Jane ndergjegjesuar, qe do thote:
    – me pak aksidente do thote me pak police nevojiten
    – me pak aksidente do te thote me pak doktore nevojiten
    – me pak aksidente do thote me pak riparime nevojiten nga demet e aksidentit.
    – me pak aksidente do thote me pak shpenzime te panevojshme.
    – me pak aksidente do thote me pak vdekje
    Dhe me leket e kursyera nga te gjitha keto bejme shkolla e spitale me qe I paske shume merak.
    Populli Ka nje shprehje “duhet te punoje nenen qe ta quash babe” dhe Sala I Ka punu nanat gjithe popullit prandaj e mbaj ne ne maje te kokes.
    Kurse ky I gjati po perpiqet tju beje njerez po a gdhendet shkembi?

   2. Edkari says:

    Dhe ca dite dhe do boj gallate ne burg,
    do dhihen te burgosurit me batutat e ketij gomari.

    1. Salbytha says:

     Ke vendor to leshosh llallen mer tyc Vicidoli, apo mos te genjen Ajo mendja e “ndritur” se Paska nuk fiton!

 2. Historian says:

  Makina e policise me sirena e drita nga e cila doli si Kaubojs kryeministri polic nuk eshte marre nga policia. Cfare nuk kuptoni ju shqiptare qe lodheni kaq shume duke kritikuar Edi Ramen. Mund ta pysni kryeministrin mos ishte makina e shitur e Tahirit?

  Lejo komentin, te lutem .

  1. Ermir says:

   E mer shpellar ke shume te drejte ,Saliu dogji dhe shkaterroi Shqiperine ,vodhi dhe vrau me shume se regjimi qe kaloi dhe asnje nuk foli kjo do te thote qe ne jemi kombi me i ndyre ne Bote nje komb qe nuk do rregull ligj..

   1. Titi says:

    Ermir
    prandaj e ndau pushtetin me Saliun edvini?
    i dhame 1 milion vota te denonte Lul tulipanin , dhe jo ti jepte
    pushtetin ne tavoline .
    Cilin shtet beri ?
    Ate qe denonte Fukarenjte se vodhen dritat ?
    dhe respektonte Fullanerine qe vodhen bangen ?

    1. Une says:

     1000000 votat kishin brenda LSIne qe si e pangopur qe eshte e sabotoj dhe I nguli thiken mbas shpine sa here qe Edi kishte nevoj per te.
     Popull thote hasmi te vret shoku…
     Nqse kjo marreveshje eleminon Lesh-e-Line qofte per hajer

 3. betixho says:

  Ne vend që të merrni material për një trajtim shumë planësh,qeshni se aq thelloheni, i merni batutat majë për majë,në vend që të kuptoni stilin e nje kryeministri artist.Duhen kuptuar gjërat dhe të ndërtojmë,jo të nënëçmojmë personalitetet tona,se kështu i bie që të medhenjtë të humbasin nënë peshën e paditurisë,por kështu nuk kemi të arthme,bota e qyteteruar kështu i ka ndërtuar gjerat .
  Një mbret Frances me dy roje të tij, inspekton i maskuar fshataret në thellësi të vendit.E pyeti fshatarin: si je me të largetit,pergjigja po më afrohen i tha fshatari,po me të afermit pyet mbreti,po më largohen thotë fshatari,po me të shumtet,po më rrallohen u pergjigj fshatari,po per te rjepur di,po, per të rjepur e sterrjepur ish pergjigja.U largua pa i thene kush ishte dhe dikur i pyeti rojet kuptuat gje ju,jo -i thane rojet-e po ishte fshatar shumë intligjent-tha mbreti-
  Tregohet ne France,per Karlin e Madh te shekullit 9-10.

  1. teuta says:

   Prandaj edvini nuk ka ndertuar Spitale dhe shkolla ,
   sepse nuk ka vene mjafyushem gjoba ?
   haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 4. Faro says:

  Nje mjerane qe as nuk e merr mundimin te pranoj nje Kryeminister Ndryshe,

 5. Populli says:

  Ti je një qytetare plehr

  1. Une says:

   To je nje mut Vicidoli

 6. fushori says:

  Per shijen time…ka gjera qe nuk ngjisin ne kete reklame, si psh fraza “keto gjoba shkojne per spitale,shkolla etj.” te le shume hithtesine e propagandes ! Gjoba ne kete rast eshte mjet shtrengimi financiar per te “edukuar” nje qytetar perdorues mjeti, te zbatoje me korrektesi dhe pergjegjshmeri rregullat e qarkullimit rrugor .Por, sidoqofte nje reklame eshte dhe do te harrohet shpejt. Sa per “mekatet” e tjera te KM me makina policie dhe perdorime per fushate, nuk besoj se ketu ne Shqiperi ka ndokush luksin e virgjerise !

 7. DETARI [email protected] says:

  perfundimishtttttttttttttttttttt; Edi Rama nuk eshte i pershtatshem per nji lloj shoqerie si kjo qe quhet shoqeri shqiptare !

  shoqeri injorante e klasit maksimal !

  no comment !

  1. Agron says:

   Perfundimishttttttttttttttttttttttttt
   Edi Rama duhet te kthehet poshte Urave te Parisit
   te shese Piktura dhe te luaj basketboll .

 8. hysni dajaku says:

  Video eshte e bukur.
  Kryeministri Gabon kur thote me keto gjoba bejme shkolla,spitale!!”
  Po sikur mos te shkelen rregullat dhe shoferet te jem te kujdeshem ??nuk do ngrihen shkolla dhe spitale?
  Gjobat vihen per te edukuar drejtuesit e mjeteve dhe parandaluar aksidentet jo per te mbledhur leke per shkolla e spitale .
  Do kishte me shume vlere po te thuhej ligji eshte nje per te gjith .
  Kur Regjizori,aktori, producenti eshte nje njeri do kemi mungesa ne cilesi.
  Allashqiptarce dhe Kjo
  Megjithate pak me mire se Berisha

 9. Lani says:

  O burra Police! Nen frymezimin e kryeministrit sa me shume gjoba “per te ndertuar shkolla, spitale rruge…”
  E keqja me e vogel do ishte nqs eshte bere pa u menduar mire dhe se kryeministri nuk e ka seriozisht ndertimin e shkollave me gjobat ndaj qytetareve.

 10. akrepi says:

  Kush tha qe gjobat vihen per te ndertuar shkollat e spitalet.Gjobat vihen per te edukuar njerzit qe te mos bejne kondravajtje ,por qe leket shkojne per te ndertuar shkollae spitale dhe dote thote nuk shkojne ne xhepat e policit apo te shefit te tij Ka ikur koha kur polici te vinte gjoben e te thoshte “Si e do gjoben dy per lalen apo pese per Salen”

 11. optimizem per vendin says:

  Ky eshte fantastik. Sa poshte eshte niveli i njerzeve tek ne me keto komente. As kuptojne as nenkuptojne. Te ishin dhe ca te tjere si Edi Rama, vendi do ishte ku do ishte! Ai do ta beje Shqiperine dhe popullit vetem po i jane thare trute fare.

 12. Arber Iliri says:

  Pse botoni gjera te tilla poshte vijes se etikes, nese nje grua me probleme mendore apo ku di une shkruan marrezi te tilla drejt e ne gazete, turp e faqe e zeze per nivelin e shtypit.Pse nuk ana lizoni se cfare lirie ka sjelle Rama nga sa shkruan kjo grua, ajo s’ka me frike, nese do te ishte Saliu KM jo kjo qe nuk do te guxonte teshkruante keshtu por edhe kundershtaret e tij politike nuk do e benin dot.Gjithsesi turp e faqe e zeze per Ju se per kete gruan e kam te qarte gjendjen e saj.

 13. __TAIPI says:

  Bej edhe nja ca spote te tilla se edhe une qe te kam votuar me sy mbyllur pikerisht sepse kam besuar se mud te beje gjera ndryshe do filloj te bej fushate per Lulin,tek e fundit kush eshte ndryshimi,u genjyem se do behej shtet ne 2013 po tani dalin qe sna paska lene LSI -UJA…edhe per nje spot t;ju kene shteruar idete fare?Me gjobat e rrugoreve do na u beken shkollat e spitalet e jo me taksimin e drejte te 10 miliardereve qe ka ky vend?As me shperndarjen e drejte “socialiste” te burimeve natyrore qe ka ky vend nafta kromi etj qe i vjelin koncensionet te tipit ala kolonialiste te shek te 17?O Edo..po e qelb fare vlla…..

 14. Thanasi qe ta plasi says:

  Prape gabove o Edi. Pervec gjobes duhet ti kishe mbajtur edhe patenten por ti ia ktheve. E shkele ligjin.

 15. Al says:

  Nuk keni faj ju doni ate qe ju vriste ne mes te bulevardit!!! Kaq shpejt I harruat mor popull dele kur ju mysnin ne dru e ju uvidhnin e prisnin diten me diell e as ti thoshit shnet nuk kishit bythe!! Nje I hajrit qe do me te vertete te beje shtet I beni pordhe neper portale. Injoranca eshte ulur kembekryq e nuk ka nder mend te levize!!

 16. sali says:

  Ata qe nuk arujne ta kuptojne qe sot per sot vetem Edi Rama mund te beje Shqiperine shtet ashtu nuk duan as familjen e tyre sic bo e ben qe e mori si nje bathore nga shpellaret

 17. Redi says:

  Lol, ky eshte i semur psiqik, lol,kot nxeheni me te

 18. Dushi says:

  Gjdo shqiptare dhe shqiptare e din qe me ket klase gjykatsish dhe prokuroresh nuk denohen keqbeesit e regjimit te berishes pa u vendos vetingu e ai shkake e ka detyrue ramen me beshkpunue me lulin per kto tre jave deri ne zgjedhjet e ardhshme se ta shifni se pari ti Titi qe nji nga nji do te futen ne burg nga berisha deri ne sherbtorin e fundit und e kom ate besim

 19. Ha says:

  Ju doni video me kallash 97….dhe video gerdeci dhe 21 janarit. …

 20. arjani grue says:

  E BUKUR. MOTIVI ESHTE MARRE NGA NJE THENIE E NAPOLEONIT:
  “DIPLOMATI ESHTE POLIC ME GRAND KOSTUM”

 21. Strong says:

  Pjesa me e madhe e shqiptareve kane pelqyer gjithmone te qeverisen me “dore te forte” dhe duan vetem dajak. Te kesh nje kryetar qeverie te zivilizuar, te kulturuar dhe te njerezishem, komunikues, informues, te prekshem per te gjithe, eshte shokuese per shumicen injorante ne kete vend. Rama eshte kryeminister i stilit perendimor, dhe duke qene se ne Shqiperi jetohet mentalisht ne shekullin e shpellareve, Rama stonon dhe bie ndesh. Keta tipa shpellaresh duan nje te tille si Berisha, qe nuk i linte as te protestonin qelbesirat dhe se fundi u futi dhe nga nje kokerr plumbi protestuesve perpara kryeministrise.
  Te tjereve, i biri i Saliut, Shkerdheni, u qiu temen e i hodhi ne ere. Se bashku, Sali + Nano me ndyresirar lsi-ste shkaterruan per 20 vjet cdo gjurme shteti ne kete vend, paligjshmeria, mosndeshkimi dhe vjedhja u bene normalitet. Pra te tille njerez deshiron ne krye te qeverise ajo halabakja e revoltuar , ptu rrace e peshtire!

 22. mimi says:

  Ne jemi komb muti, pa shtyllë kurrizore, që na pëlqen gjithmonë me kurriz përkulur (e bythë përpjetë), të na rrahin me kërbaç dhe të na……….nga prapa… Atëhere jemi të kënaqur, në mizerjen tonë dhe këtë e kemi treguar me qëndrimin ndaj shpellarit vrasës-hajdut-skizofren-kriminel-injorant malok, Sali Berishës e bandës së tij që quhet PD…! Edi Rama dhe partia e tij, kanë shumë gabime, por në asnjë mënyrë nuk krahasohen me bandat Haxhiqamilase të malokërisë hibride (jo malësoreve që janë të nderuar) shqiptare…!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *