Shkarkimet, Rama pranon nga Berati: Kyça gojën kur LSI pushonte gratë socialiste! S’mund të vazhdohet më…!

Kryeministri Edi Rama ka folur nga Berati rreth shkarkimeve në administratë, duke shtuar akuzat ndaj LSI-së.

Ai u shpreh se nëna me fëmijë janë hequr nga puna vetëm se nuk kanë pranuar të marrin ndërronin parti.

“Unë jam dëshmitar dhe kam kyçur gojën kur gratë socialiste hiqeshin nga puna nga partnerët tanë në koalicion, që i shantazhonin për të ndërruar parti.

Kam kyçur gojën për hir të reformave të mëdha.

Nëna me fëmijë që punonin si sanitare hiqeshin nga puna sepse nuk pranonin të merrnin pjesë në teserën e partisë.

Kjo nuk mund  të vazhdojë më kështu.

Kjo nuk është çështja e një partie, por e një sistemi”, tha Rama.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Shkarkimet, Rama pranon nga Berati: Kyça gojën kur LSI pushonte gratë socialiste! S’mund të vazhdohet më…!”

 1. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Nje sanitare i tregonte deputetit te zones,se nuk eshte PD qe i ka sjell te keqijat,por LSI qe e kishte pushuar nga puna !
  PS ka bere shume pak,per te mos thene aspak,nuk ka rivendosur ne pune njerzit e saj,te pushuar nga politka.
  Por nje dite degjohen ritmet e kenges “Ne ato maja ripa ripa,nje here ma hipe,dy here ta zbrita”!

 2. sokol says:

  po ti pse se the nje fjale atehere?apo te pelqeu ngjala e ilir metes.ti shkele mbi gjakun e atyre qe vrau saliu ne shesh dhe u ngriten me fjalen tende kunder makuterise ilir metes qe i quajti kokepalare.Je pak bythqir po ska gje ;do ta falim kesaj here

 3. Al says:

  Sondazhet tregojne qe njerezit votojne per ate qe votojne jo sepse u pelqen platforma e nje partie por sepse nuk u pelqen platforma e partise kundershtare.. Po nuk e hodhe patericen tutje kete rradhe zor se PS merr mandat qeverises ne 2021! Fokusohu tek hienat. Eshte koha ti godasesh rende!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *