VIDEO/ Ilir Meta i përgjigjet ashpër Ramës e Bashës: Unë s’u tremba nga Berisha, jo më nga Tomy dhe Jerry. Do i luten Petrit ta bëjnë kryeministër

Ilir Meta i është përgjigjur ashpër Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, gjatë një takimi elektoral të LSI-së në Pukë.

Ai ka thënë se nuk është trembur nga Berisha njëherë e një kohë, jo më të trembet tani nga Tomy dhe Jerry, duke iu referuar kështu Ramës dhe Bashës.

“Këto lloj presionesh që LSI-ja nuk i ha, se nuk i ka ngrënë nga Sali Berisha njëherë e një kohë, e t’i hajë nga “Tomy dhe Jerry” sot, nuk shkojnë.

Dhe ju e dini shumë mirë që çdo demokrat, për kryeministër midis Edi Ramës dhe Petrit Vasilit, do të votonte Petrit Vasilin.

Ju e dini gjithashtu se çdo socialist midis Lulzim Bashës dhe Petrit Vasilit, do të votonte Petrit Vasilin për kryeministër.

Kështu që mesa duket… unë pata jo vetëm mundësinë të jem president i parë i propozuar nga LSI-ja, por ja që qëllojnë dhe dy gëzime bashkë, do kem mundësinë që një nga dekretet e parë të firmos Petrit Vasilin kryeministër”, tha Meta.

“LSI ka qenë në koalicion me PD-në, ka qenë edhe me PS-në, por nuk ka pasur drejtimin e qeverisë.

Me respekt edhe të votës, tani ka ardhur momenti që LSI të provohet me drejtimin e qeverisë”, vijoi më tej ai.

REMOTE_ADDR:[]

32 komente në “VIDEO/ Ilir Meta i përgjigjet ashpër Ramës e Bashës: Unë s’u tremba nga Berisha, jo më nga Tomy dhe Jerry. Do i luten Petrit ta bëjnë kryeministër”

 1. XheJ eN Bi says:

  Me keto enderra me sy hapur qe shohin ju jepet mundesia qe me 25 Qershor kur do dalin me 4-5 deputete do bertasin :PD-ja dhe PS-ja na vodhen votat.

  1. spartaku says:

   Xhej! Edhe une jame me mendimintend.Meta dhe Vasili do bertasin pas votimeve se ps-te dhe pd-ke na vodhen votat.Por ka mundesi qe edhe pd-ke do bertas e gerthas,qe votat na i vodhi ps-te.Shume po fryhet Basha,e shume po gerthet sa i eshte ngjirur zeri,por do dalin bllof edhe ai.

   1. Aleksander says:

    Kurse une mendoj qe ilir meta NUK DUHET TE BEJE FUSHATE sepse eshte president i zgjedhur ,e keshtu po SHKEL LIGJIN .

  2. XheJ eN Bi says:

   Spartaku. ..

   Sa per Bashen, Ai e ka” lodhur gomarin “( e perdorim ne rastin kur dicka e kemi te sigurt ).
   Ai nuk do ankohet se 6 ministra I ka dhe e dyta eshte mundesia te bashkeqeveris me Ramen, kurse
   Iliri do ngelet me gisht ne goje.

 2. Devolliu says:

  Lsi-ja një Bandë Hajdutësh e Kryehajdutit me Çizme e me Bllok, Like floririt, është Kanceri i Politikës Shqiptare.

 3. sherifi says:

  Kte e thua mire,qe nuk ke patur frike nga Sali Berisha,se e ke vertet mik per koke se te shpetoi nga ai problemi qe ti e di, ndersa (pa e fyer edhe Petrit Vasilin), ai nuk ka kellqe per te drejtuar qeverin, jane edhe shume reforma per tu mbyllur qe shqiperia te hyj ne rrugen e duhur,dhe kte e bene vetem Edi Rama,por pa pengesat qe ka patur kte legjislature.

 4. thana says:

  Ky e ka humbur si “Xhaferri simiten”. Keshtu e thone atyre aneve nga ka origjinen floriri si e ka thene Berisha.

 5. al paci says:

  Like mavria ne fier nuk mer me deputet ata qe para 4 vjetesh dhane nga 150 mij euro per te ber per veten njerez nuk po e cojn doren kete radhe, dhe ata qe futet polica burgu nuk ju votojn me. Keshtu qe ata dy deputetat qe kishe ne fier nuk i ke me.

 6. Besua says:

  U ka zen tmerri frikacaker dhe flisni per carte do ju haj macoku qe keni ne bark boll shijtet me ket ved heget sa deshet dhe vodhet sa deshet por tani like erdhi ora ti paguash keto keto dit qe te kan ngelur kece ndonjer vallen e Baftjarit se me pas do kercesh ne maj te k…t

 7. De says:

  Frike nga berisha?
  Berisha te shpetoi nga burgu,ti vetem mirnjohje ushqen per te nqs ekziston kjo ndjenje tek ty
  Me qetesi e dashuri o bir

 8. arben says:

  Kopuk e bir kopuke ke qënë o malok Skrapari.Para se të na tregosh përalla për Tomi e Xheri tregoi popullit pse llagapin ta kanë vënë Like floriri.Sa për atë se LSI do ketë dy gëzime hiqe nga mendja.Zgjuarsia e Ramës ishte se e kuptoj shpejt që po e dridhje si k…….. me PD kundër PS dhe me një lëvizje të kapi shah mat.Ty të nxori nga loja duke të varur një këmborë që nu e dëgjon kush dhe partinë tënde të pilafit e la me lugën bosh duke e larguar përfundimisht nga kazani i pilafit e duke ju Kthyer në një kartë pa vlerë që ka mbijetuar falë dredhive e pabesive.Të majtët nuk do ta harojnë kurrë tradhëtinë që u bëre duke i dhënë frymë koalicionit antishqiptar me Berishën.Qershori ka për tu bërë muaji i Vaterlosë për partiçkën tënde që mbijeton falë korupsionit.

 9. lyl cadra says:

  …petrit vasili,kryeminister e shtepise Meta-Kryemodhi…

 10. artemisa says:

  LSI eshte nje bande terroriste dhe sidomos LRI i ngjan skalioneve naziste te te rinjve qe terrorizonin njerezit . Skalionet e LRI kerkojne formulare me karta ID per 20 emra nga cdo i punesuar ne shtet, duke i kercenuar me humbjen e vendit te punes.
  Kjo duhet te marre fund!!

 11. Labi says:

  Jep llogari per vjedhjen e floririt pastaj hajde Te na mbushesh mendjen o zotri.

 12. Milan says:

  Ku je kurva e politikes shqiptare

 13. Populli says:

  Ik ore hajdut ordiner!

 14. ledia says:

  Shiko ata kryebashkiaket e tu te LSI se po lene nam, boll na u hoqe si parimor ti kryehajdut

 15. Don says:

  Po ky dhiari i LSI Ilir Meta qe na u be mender president cfare perrallash tregon per fushate? Ky sikur e ka pasur dhe e ka dobesi Saliun tani thote qe nuk kemi patur frike nga saliu. Po natyrisht mor hajdut me cizme sepse e ka patur aleat dhe ke bere baterdine me te vjedhur ne bashkeqeverisjen PD LSI.

 16. sula says:

  Kur u pyet Monika(timonierja),ne emisionin Xing me Ermalin-se kush eshte politikani me i i spikatur-ajo pa hezitim tha per Berishen……e shpetoi Like floririn nga burgu,e la familjen mafioze te kryemadhit,te vazhdonte te vidhte pasurira dhe te ndretonin madje edhe vilat ngjit ,tek Gjiri i Lalzit….vajza e Sales me Monan,vazhdimisht i pine kafet bashke.

 17. Dajti says:

  Kokrra e hajdutit ti je nje hajdut ordiner qe ke vjedhur gjithmon qe kure ke hyre ne politike ore hajdute Skrapari petrit vasili nuk behet kurre kryeminister

 18. Sami says:

  ILIR Meta thote: – Ju e dini qe per doktorin Sali berisha une kam dobesi te vecante- . O dhiar skrapari di nuk di as te tregosh perralla dhe bie brenda me budallaleqet e tua. Shpall sali berishen si gogol te shqiperise kur ai te shpetoi nga burgu. Pastaj ta gezosh mbiemrin e ri “floriri” qe te ka pagezuar populli me qetesi dhe dashuri. Festen e fitores do ta besh tek 313 ku do te hash dhe supen e xha barjamit. Populli nuk harron dhe habitem qe ti dhiar me IQ aq te ulet pretendon te udheheqesh shtetin dhe qeverine dhe kujton se ke mashtruar popullin. Keshtu e ke stilin ti i pabese, shan Saliun dhe PD ne fushate dhe pas zgjedhjeve fap ben aleance me PD per te “miren e Kombit”. Ndihem keq si shqiptar qe fytyra jote e hajdutit na cfaqet nga mengjezi ne darke ne ekranet e TV. Kurse surrati i Petrit Vasilit jo vetem per kryeminister qe seshte por te slell peshtjellime stomaku dhe te vjen per te vjelle. Ne kete rast ka vlere per ata qe duan te ulin ne peshe. Imagjinoni qe Petriti kryeminister mban shenim me kujdes cdo fjale qe thote Ilir Hajduti dhe degjon ate me vemendje. Te vjen ndermend menjehere Kim Jongu i korese veriut. Por dyshja Floriri-Vasili eshte shume me qesharake. Eh Baftjar Baftjar, na bere per te qeshur dhe per te qare!

 19. Ela says:

  Gabohesh president Petritit do i luten aman merre provoje si eshte ne krevat kjo kandidatja per mesuese kurse Nores aman me ul pazarin ma co 3 mije euro se skam

 20. NjeQytetarOptimist says:

  Shtylla e peste qe do pergjysmohet..

 21. Qorri says:

  Ky hajdut nuk e ka shume te gjate.Ne burg e ka vendin hajduti i floririt.

 22. valentina says:

  Like legeni populli me kete shperthimin tend kupton qe e paske humbur fare durimin kjo tregon qe dicka e tmerrshme po ndodh me ty, ngadale like ngadale se kjo nuk eshte gje fare para asaj qe do ndodhe me ty kur te te nxjerrin nga presidenca me pranga ne duar, ai moment do jete tmerri i vertete per ty dhe ky eshte vetem fillimi prit dhe pak kohe se nuk ke pare gje akoma.

 23. . says:

  para tete vitesh i lepive b..en berishes, ndersa sot ben komikun .zor se fiton ne myzeqe kete here-

 24. Free says:

  me 25 qershor LSI falimenton ashtu sic thote Luli se sflet kot. Ilir lulja do e shohi nga lart edhe me gjith terbimin sdo ket cte bej dhe do bej tapen ca kohe dhe po e zgjati do e zbresin nga presidenca per te dhoma pa qira.

 25. Arber Iliri says:

  O Like me nje fjale ti thua qe kush ka pas dy te dashur, i takon te beje edhe te dashurin, por jo mor bir ti prape edhe pas 25 qershorit do mundohesh te besh zanatin e vjeter, vetem se nuk dihet do rish me kete te dashur a do kapesh nje te ri apo ex-in.Kete ti s’e ke problem se ju te LSI jo vetem qe e dini se Politika eshte Kurve, por jeni edhe vete KURVA.hahaha

 26. Soj says:

  Ik more legen pseudopresident hajdut i korruptuar te njeh mire ky popull, mjere ata qe te vin mbrapa se per mua ata nuk jane shqiptare, zhuls.

 27. rigoni says:

  Per inat e Like Floririt [qe eshte katandisur si aktoret e filmave vizatimore],una pranoj koalicionin PS-PD. Me mire djepja bosh se shejtani Brenda,thote populli.

 28. hakmarrja popullore says:

  Cne frike nga berisha ti? Ai te erdhi ne shtepi kur ti ishe ne diten tende me te zeze,kur dole me bllok ne dore,ai te shpetoj lekuren o Hajdut,te shpetoj nga burgu.jeni te dy njesoj prandaj sja keni friken njeri-tjetrit ju RRACE e NDYRE qe duhet shfarrosur njehere e mire nga ky vend ,mos tu mbetet as nam e as nishan QELBESIRA

 29. arjani grue says:

  MOS IKEN DHE TI BASHKE ME TESPIJET E TOSUN BAC.
  CFARE BURRI JE QE TE HIPEN GRUAJA SIPER.
  DIKUR ECJE SI SHREKU , IDIOT ,TANI KERCEN DHE VEPRON SI IDIOT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *