Akuzat e deputetes së LSI-së: Pakti Rama-Basha nuk favorizon zgjedhjet e lira. Opozita ka tradhtuar kauzën për të cilën qëndroi 3 muaj në çadër

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, thotë se marrëveshja Rama-Basha u dha mundësinë të gjitha partive të flasin hapur.

Gjatë një interviste në TemA TV, Mehmetaj e cilësoi paktin Rama-Basha si “marrëveshja e errësirës”, e cila sipas saj nuk favorizon zgjedhjet e lira.

Situata e krijuar pas marrëveshjes së errësirës, që nuk ishte në favor të zgjedhjeve të lira, na solli në një situatë ku të gjithë flasim hapur dhe e shohim njëri-tjetrin në sy”, tha ajo.

Mehmetaj nuk i kurseu akuzat ndaj PD-së, e cila sipas saj ka tradhtuar kauzën për të cilën qëndroi 3 muaj në çadër.

 “Kemi një opozitë që për 3 muaj ngriti zërin për drogën, paratë e krimit, lidhjet nepotike dhe pastaj për 2 javë çdo gjë u zgjidh. Habitem si u zgjidh kaq shpejt. Keni dëgjuar të flitet për drogë dhe kanabis këto ditë? Opozita e harroi shpejt kauzën e saj. Ne nuk jemi marrë as me PD, as me PS, ata janë marrë me ne”, shtoi Mehmetaj.

Mehmetaj tha se shkarkimet e drejtorëve për pjesëmarrje në fushatë janë në dëm të punës së administratës dhe në shkelje të ligjit.

“Shkarkimet nuk janë të drejtorëve të LSI, por kundrejt nëpunësve të administratës. Këta njerëz të ndershëm janë shkarkuar pa asnjë motivacion, pa bazë ligjore”, tha ajo.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Akuzat e deputetes së LSI-së: Pakti Rama-Basha nuk favorizon zgjedhjet e lira. Opozita ka tradhtuar kauzën për të cilën qëndroi 3 muaj në çadër”

 1. erion says:

  Per cfare njerez te ndershem flet ti?? per ata qe trajtojne si qenie te dores se dyte te gjithe punonjesit qe nuk pranojne te firmosin formularin e LSI me 20 karta identetit?? Apo per njerezit e ndershem qe po ndajne 50 mije leke per cdo vote ? Apo per njerezit e ndershem qe terrorizojne adoleshentet me tezat e provimit ?? OUT LSI

 2. Alidemsi vjeter says:

  Mace mace pis pis pis cka Edvini qe leviz? Eshte Iliri kocomiu te gjithe aleancat i lepiu,I lepiu nji nga nji pastaj do iki ne “shtepi”>Me qera o pa qera do marre me vehte gjithcka.

 3. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Mbajtja e bisedimeve ne Pallatin e Kongreseve,ju hoqi mundesin Metes dhe Berishes,per te ndjekur LIVE,bisedat e pergjuara !
  Xhelozia ka perfunduar gjithmon me ndarje.
  Shume e rendesishme per LSI eshte te ruaj qetesine,ajo eshte shquar per 4 vjet.
  Nuk mbeshteti asnje here aleaten e kualicionit,ne luften ideollogjike me PD.
  Me sa duket pritjet per alo,alo,alo LSI,ke ministri deshironi per kualicion …….!

 4. Moni says:

  Ti zogez pa push dhe me syze, je vecse linesi i Monit dhe Likes. Te besh goren dhe te imitosh Monen ne kohen kur po kalonte nga mashkull ne femer, eshte bajate dhe qesharake. Jeni per te ardhur keq.

 5. lond says:

  Cfare esht kjo brek shurr tuj na dhen mend, kujti i flet kjo buz byth, kjo shurraqe kujt i jep mend kjo qe ma do mendja dhe tabelen e shumzimit nuk di, pyeteni nje her dhe do gajaseni.

 6. Agron says:

  Po kjo cupelina te shkoje ne shkolle e te mesoje te gjykoje me koken e saj dhe jo te behet papagall e megafon i partise !Ka ende provime per te dhene dhe eshte shume e re per te qene deputete ! Nejse une po ja fus kot pasi ne parlament ka ministra e deputete qe nuk kane fare shkolle ose diplomen e kane blere por megjithate dine te kakarisin shume mire! Konkluzioni eshte qe shkolla eshte humbje kohe ! Ka ardhur koha qe kete rradhe ngjalat ti haje Luli me ilirin pasi lokalin dhe rrugen ja mesoje Edi me Nardi Koken dhe Ilirin. Tung

 7. dule jevgu says:

  Po ik moj shurre e piste ,se truri jot eshte sa nje koqe e Rames.Bossi yt eshte njeriu qe duhet te ishte ne Burg,
  Te qifte arapi me loqen me te madhe.megjithese Urimi eshte enderra jote.

 8. Treviso says:

  Oj zonje a zonjushe, nuk po e kuptoj protesten tende. Ty, te vjen keq per tradhetine e kauzes se PD apo te vjen keq se i erdhi fundi LSI-se? Kam qene, jam dhe do tejeme kunder partise Demokratike, deriri sa te zhduken nga politika kriminelet, tradhetaret dhe injorantet qe e drejtojne.

 9. daja says:

  Po ik moj mjerane, u bone ti te na japesh mend, qe ende s’je shkolluar per vete, debile. Po s’ke faj ti jo, i ka fajet politika shqiptare qe na servir deputete persona pa integritet, kalamaj, te pashkolluar, kunguj te papjekur. Dhe merreni me mend se kush na ka perfaqesuar ne Parlament, te tille kalamaj nga mendja e nga mosha, nga formimi e nga profesionalizmi, nga pamja e nga truri, kalamaj qe ende hane pershesh,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *