Çështja Shullazi/ Gjykata merr një vendim për të pyetur Tahirin, Nikollën, Çipën dhe Hodajn

Gjykata per Krimet e Renda zhvilloi sot seancen e radhes ndaj Emiliano Shullazit dhe 4 te bashkepandehurve te tij.

Gjykata u shpreh per provat e kerkuara nga palet duke pranuat pyetjen e deshmitareve, mes te cileve Tahiri, Nikolla, Cipa, Hodaj.

U pranua kerkesa e Prokurorise per marrjen si prove te procesverbalit te deshmise se dhene nga Ylvi Beqja gjate hetimit ne formen e sigurimit te proves.

Gjykata rrezoi kerkesen e mbrojtjes per deklarim te paperdorshem te pergjimeve te kryera gjate hetimit.

Si deshmitari i pare ne proces do pyetet Ylvi Beqja, ne 20 qershor.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *