Deputetja e LSI-së që po bën “betejën” e arsimit kundër PS-së, nuk ka marrë ende diplomën

Deputetja fare e re në moshë, Kejdi Mehmetaj, është përfshirë ditët e fundit në debate të ashpra me ish-ministren e Arsimit, Lindita Nikolla, për reformën në drejtësi.

Por, duket se Mehmetaj nuk ka mbyllur ende problemet e saj me arsimin.

Deputetja e LSI pretendon në CV e saj (shih foto 1), se ka ndjekur Fakultetin e Inxhinjerisë së Ndërtimit nga viti 2011 deri në 2015-n, kur edhe është diplomuar.

Megjithatë, siç duket nga dokumenti i mëposhtëm (shih foto 2), rezulton se Kejdi ka qenë përsëritësë në vitin shkollor 2016-2017 dhe se duhet ende të marrë disa provime ose të frekuentojë lëndët që nuk ka ndjekur, përpara se të diplomohet me të paktën dy vite vonesë, krahasuar me atë që ka shënuar në CV.

Mashtrimi i Kejdit del në dritë ku siç shihet, krahas emrit të saj, shfaqet togfjalëshi “Ndërtim 1P”, një kod që përdoret për të treguar se është përsëritëse.

Ndërkohë që Kejdi vazhdon t’i japë mend ish-ministres së Arsimit!

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/dok-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/dok-1-1.jpg","attachment_id":"700506"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/dok-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/dok-2.jpg","attachment_id":"700505"}]

24 komente në “Deputetja e LSI-së që po bën “betejën” e arsimit kundër PS-së, nuk ka marrë ende diplomën”

 1. Fredi FR says:

  Eshte turp te merresh me nje qurrashe pordhace qe s’ka dale nga veza akoma.

  1. besi says:

   cfare fytyre e degjeneruar ende pa u rritur…hajde prit nga kjo b..lepirese e hajdutit meta te beje politike, injorante e neveritshme dhe e pagdhendur, sa trup qe mund te jete deputete kjo qurravece e pashkolluar

 2. inf says:

  e perdor meta dhe mona si kone per argetim ket surrat paçavure
  kerma merr rrogen si deputete pa arsim mashtrrusja e Metes
  shikojeni kryetarin e lsi kesaj bande hajnash e pisash plot me digjenerate e
  shkerrdhata
  e kercenoi Pullum Xhufin met çepani gurori
  ptyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
  parti qensh presidenti i floririt dhe i BLLOKUT 700.000 Mije EUROSH JE TI

 3. komandanti says:

  Po cfare i duhet shkolla asaj par deputet mjafton qe eshte simpatike dhe ka gjuhen brisk. Nuk eshte Gjermani apo Angli qe kancelaret jane te mencura por te shemtuara.

 4. Ballabani brenda cadres says:

  E po kur te jep mend dhe nje mbetese dhe me aresim universitar te pambaruar…hapu dhe te futemi…Prandaj per kete partine e kesaj mbeteses,LSI-ne,duhet thene se,duhet te kesh jo dy,por kater bythe,per te care tre e mbajtur nje te sakte…
  Por keto te tillat,i ka Like floriri per t’i dhene “frymezim” e ngritje…”morali”…
  Deklaratat e kesaj ngjejne me sharjet e nje prostitute per nje te virgjer,me sharjet e nje budallai ndaj nje te mencuri,te nje analfabeti ndaj nje shkencetari…

 5. albaniafirst says:

  Po perse na duhen deputetet me diploma? Xhaxhi e mbajti pushtetin per me shume se 50 vjet me analfabete dhe si hyri gjemb ne kembe. Like floriri vete e ka diplomen e ngritesit te peshave. Tek e fundit, kemi Uninversitetin Kristal qe te ben professor te shkencave me 1000 euro.

 6. P. Vasili says:

  Prodhime te ILIR maskarajt.

 7. Fieri says:

  Keto jane turpi i botes. Behen deputet kalamanjte qe ende lozin me cingla apo me nuse prej lecke …… Hade Shqiperi ,Hajde ! E themi pse nuk cim perpara …… Matet studentja me profesoreshen ……. A ke akoma depytet te tilla ,o ILir Floriri …… Edhe ti je turpi i asaj presidence ….

 8. D says:

  Edhe? Kur ta marri do jete inxhiner, kurse ju gazetar te dores dyte do mbeteni. Gazetat e njeanshme jane nje nga te keqijat e medha te ktij vendi.

  1. PE says:

   Ti D…, , INXHINIERE MUND TE BEHET, POLITIKANE ALA LSI MUND TE BEHET, POR NJERI I NDESHEM E SHOH TE VESHTIRE TE BEHET, DHE KJO SEPSE GENJEN NE MES TE DITES DHE ESHTE PER TE ARDHUR KEQ PER MOSHEN E SAJ TE RE. E KA NISUR KEQ.

  2. Ncnc... says:

   hmm nuk behesh inxhinjer po nuk kalove te pakten 5 projekte te sukseseshme ne terren. Kur do ti beje kjo keto projekte?! Kjo ende nuk ka mbaruar studimet universitare. Si do te certifikohet kjo si inxhinjere ndertimi duke harxhuar gjithe kohen me burokraci dhe propagande partiake 24 ore te dites 7 dite te javes. Ncnc…

 9. NAIMI says:

  Moj Kejdi, moj Kejdi,po pse keshtu moj vajzeeeeee ? Po tek ty ne i kemi syte,c na ben keshtu ? Edhe ajo na duhet qe te mbetesh pa diplome dhe ku do ta gjesh pastaj. Se nuk eshte dhe Kristali , pe e rregullonte Meti ate pune. Se mos je ti e vetmja pa diplome, te gjithe ne administrate perfaqesuesit e Lesh e Lise jane me kartona te kutive te kepuceve. Ua ka zgjidhur Likja me Petron qysh qershorin e 2013. Haj moj Kejdi se keshtu e ka kjo pune . Po sa e zgjuar qe je moj, per koken tende nuk ma priste mendja te kishe nje zgjuarsi te tille te rrealle. Sic duket ai kazani i Lesh e Lise gatuaka vetem kete lloj gjelle.

 10. valentina says:

  Nuk ekuptoj perse ju gazetaret i jepni kaq shume rendesi se cfare thote nje kalama bythe si kejdi mehmetaj asaj ia shkruajne fjalimet dhe eshte e detyruar ti lexoje. Ajo meqenese paska qene nje vit perseritese nuk do te leje akullore pa lepire derisa te marri diplomen si shume e shume te tjere ne ceten LSI, por meqenese universitetet kjoska i mbylli Rama kjo eshkreta do shkelyhet katersh qe ta marri ate diplome ajo dhe shume te tjere si ajo qe i jane bashkuar LSi_se gjithe keto vite. por mesa duket kesaj radhe do ti ngelen kembet hapur si femrave po ashtu dhe meshkujve te LSI_se.

 11. Tirana says:

  Zonja deputete buzequmesht ! A mund t’me tregosh se ku i gjeni leket qe mbushni autobuzet me militant nga Berati e i coni me dite te plazhojne ne Durres? Pergjigju pyetjes sime e pastaj fol per zhvillimin e arsimit ,sepse edhe ne frontin e arsimit je akoma te q-ja…….. pa le sa kohe te duhet te kalosh te zh-ja…..

 12. Basha-rama,basha-rama says:

  Kjo si gjithe deputet tane ka shkollen e rruges,eshte zanatceshke,ska nevoje per shkolle,eshte si eminemi vjen nga rruga.

 13. Besoj says:

  E paafte me brire bile. Kjo duket nga kultura qe tregon ne polemiken e saj te eger dhe plot te paverteta, vertet e papjekur me jeten dhe me shkollen, ngelesi.

 14. Mersin says:

  Cfare jane keta kalamanj ne parlament dhe profesore e intelektuale, qe i kane dhene ketij vendi, jo vetem jane jashte tij, jashte qeverisjes, te perjashtuar edhe per te dhene mendimin e tyre te perparuar por duhet te degjojne edhe nje cupeline, nje aguridhe tu jape mend. Kjo eshte LSI e Like Floririt, e cila e vetediskredituar ne dy qeverisje pretendon se sjell te rene ne parlament e ne qeverisje. Do te pesoje nje rrudhje te madhe me 25 qershor. Populli nuk ha bar.

 15. Syti KORITA says:

  C’Faj ka ILIR META, qe e quani “LIKE FLORIRI” ?! Ne Qershor ’66 “Diktatura” vendosi te hap nje Tunel poshte Radeshit, me Hyrje nga Corovoda dhe Dalje nga Gramshi. Aty u vendosen Rezervat e Shtetit ! Gjeresia dhe Lartesia e Tunelit lejonin qarkullimin e automjeteve me rimorkio. Ne mes te Tunelit, nga e majta ishin dy dhoma me dyer dy-kanateshe METALIKE :- Depo te Thesarit te Shtetit. Automjetet kontrolloheshin ne Hyrje e Dalje. LIKJA, me t’u ber K/MINISTER, mendoi dhe realizoi Transferimin e Thesarit ne Malin e Dajtit (?!) C’FAJ ka LIKJA, qe Thesarin e vodhi nje fshatar me Dy Trasta ne Gomar ?! S Syti KORITA

 16. A. Gj. says:

  Ooooo Shqiptare,
  nuk eshte problemi se eshte studente. dhe se nuk eshte diplomuar. JOOOOO!
  Problemi eshte se ka mashtruar.
  CV eshte nje dokument shume i rendesishem. Ne kete konkurim per kandidate per deputete CV eshte pasaporta e konkurimit.
  Dhe zonjusha e ka falsifikuar. Atehere nqs do te kishim ne Shqiperi standarte Europiane, ajo te pakten do te dorehiqej ose do te skualifikohej.
  Por po ndalem edhe shkurt tek Ishministria e Aresimit. Dikush nga ju i thote profesore????!!!!
  Nuk e di kur dhe ku eshte bere ajo e tille?
  Une punova 6 vjet ne Uni “Ismail Qemali” te Vlores si Docent dhe e di cfare shkruajne te vetquajturit “Professore” pa asnje lloj titulli dhe emerimi!
  “Te beheshin” DR. Shkencash dhe pastaj Prof. Dr. shkencash do tja duhej zonjes se Edi Rames dhe zonjushes se Ilir Metes 10 vjet jete!!!!!! Mos o zot lang e tutje!!
  E pse kur ka parti dhe Parlament Shqiptar??

  Turp!!!
  A. GJ: Gjermani

 17. haxhi kavaja says:

  Po ku eshte pare e degjuar qe nje cupeline te behet deputete pa mbaruar arsimin e larte dhe te jape konkluzione kategorike per nje ligj te hartuar te pakten nga 15 profesore mbi 45 vjec sejcili, te asistuar e konsultuar nga specialiste te AL Britanik, etj.
  Por keto jane kukulla me kurdisja nga MONA dhe nga Specialistja e AL Shqiptar dhe asistentja e Prof.Dr.MET MUCA-President i kombinatit te diplomave te falsifikuara per 12 dege, zonja e nderuar NORA MALAJ.
  Kjo lloj bibe merr kurajen dhe fyen ministren Nikolla, nje zonje e nderuar dhe e mencur.

 18. "BOHOTINA" says:

  Ky eshte skandal. Eshte kriter pasja e shkolles se larte per te kandiduar per depudete. Si ka mundesi qe eshte. Cfare verifikon KQZ?

 19. vlora.vlora says:

  Meso mire te besh ndonje gojore per plakun meta se te piu e zeza p[astaj

 20. saliu says:

  Kejdi Mahmutaj, pjelle e keqe e LSI-se.

Lini një Përgjigje te D Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *