Dhunoi gazetarin, Fatih Terim përjashton Arda Turan

Trajneri i Turqisë, Fatih Terim, e ka përjashtuar Arda Turanin nga skuadra.

Këtë vendim tekniku turk e ka marrë pasi ylli i Barcelonës ka dhunuar në avion gazetarin e  Milliyetit, pas miqësores me Maqedoninë.

Ky është një lajm pozitiv për Kosovën, pasi do të përballet më datë 10-qershor në “Loro Borici” për eleminatoret e kampionatit botëror.

Incidenti mes Turan dhe gazetarit ndodhi teksa ekipi turk po udhëtonte në Triesta të Italisë për të zhvilluar përgatitjet për ndeshjen me Kosovën.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *