Doktori i mirënjohur, ish-deputet i PD-së, i bashkohet Partisë Socialiste: Votoni Edi Ramën që bën shtet

Partia Demokratike po tkurret përditë.

Përpos dështimeve në mitingje ku baza e partisë ka braktisur, qytetarët poashtu, asaj po i ikin edhe figura emblematike të saj.

Në Lezhë Bashën e ka braktisur edhe ish-deputeti i PD-së në 1992-1996, doktori i mirënjohur pukjan, Simon Puta.

Ai ka qenë deputet që përfaqësonte Pukën, nën logon e PD-së.

Siç duket nga fotoja e mëposhtme, ai ka qenë pjesëmarrës në një takim të kryesueses së listës së PS për qarkun e Lezhës, Lindita Nikolla.

Madje, siç shkruan në Facebook Nikolla, Puta i është bashkuar PS publikisht.

“Doktori i mirënjohur pukjan, ish- deputet i PD, bën thirrje për të votuar PS dhe Edi Ramën që bën shtet”, shkruan ajo.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...