Doktori i mirënjohur, ish-deputet i PD-së, i bashkohet Partisë Socialiste: Votoni Edi Ramën që bën shtet

Partia Demokratike po tkurret përditë.

Përpos dështimeve në mitingje ku baza e partisë ka braktisur, qytetarët poashtu, asaj po i ikin edhe figura emblematike të saj.

Në Lezhë Bashën e ka braktisur edhe ish-deputeti i PD-së në 1992-1996, doktori i mirënjohur pukjan, Simon Puta.

Ai ka qenë deputet që përfaqësonte Pukën, nën logon e PD-së.

Siç duket nga fotoja e mëposhtme, ai ka qenë pjesëmarrës në një takim të kryesueses së listës së PS për qarkun e Lezhës, Lindita Nikolla.

Madje, siç shkruan në Facebook Nikolla, Puta i është bashkuar PS publikisht.

“Doktori i mirënjohur pukjan, ish- deputet i PD, bën thirrje për të votuar PS dhe Edi Ramën që bën shtet”, shkruan ajo.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Doktori i mirënjohur, ish-deputet i PD-së, i bashkohet Partisë Socialiste: Votoni Edi Ramën që bën shtet”

 1. mero says:

  …simon puta… nanana

 2. joel shkodra says:

  Nuk e di sa “i mirenjohur” na qenka ky doktor, saqe emrin as nuk ia kemi degjuar (ose e kemi harruar). Kujdes kur te vendosni epitete te tilla “mirenjohese”.

 3. piro says:

  doktor nuk te njof ,e vertet ajo qe thua por nuk kemi nevoje per voten tende .njeriu me personalitet nuk jep mendje ,e ben si prifti…ti shet cdo gje vota nuk eshte llotosport o koqe.

 4. sapa says:

  Ben Shtetin e PIdhit!me falni per shprehjen!

 5. Redi says:

  Kush eshte ky?! Ju lurem me falmi qe se njoh…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *