FOTOT/ Humor, por dhe polemika për Ramën “polic”

Në një spot të shpërndarë një ditë më parë, kryeministri Edi Rama shfaqet si polic rrugor.

Ai i vë gjobë një shoferi, sepse kaloi me të kuqe.

Rama në spot thotë se me gjobat ndërtohen spitale, shkolla, kopshte.

Por kjo deklaratë e Ramës ka shkaktuar debate të shumta, pasi me këtë logjikë, i bie që sa më shumë shkelim ligjin, aq më shumë ndërtojmë atdheun.

Ndërkohë që morali i spotit, duhej të ishte krejt tjetër.

Në rrjet ndërkohë, ka edhe humor me Ramën, jo vetëm polemika.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/humor-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/humor-1.png","attachment_id":"700044"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/humor-2-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/humor-2-2.jpg","attachment_id":"700045"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/humor-3-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/humor-3-2.jpg","attachment_id":"700046"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/humor-4-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/humor-4-2.jpg","attachment_id":"700047"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/humor-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/humor-12.jpg","attachment_id":"700043"}]

3 komente në “FOTOT/ Humor, por dhe polemika për Ramën “polic””

  1. spartaku says:

    O Berat Buzhala!Na ngrenç koqen e mutit.Pis,palaço,shkerdhat.Ti nuk je njeri,je majmun me bisht te gjate,dhe t’a mbashe me shendet.Mos shkruaj me se na ngre nervat.Te kemi dhjere m’u ne shkrimet e tua.Maskara.

  2. krysho ludovik says:

    nese njerezit jane korrekt me ligjin kjo e ben ekonomine te eci perpara,por nese njerezit e thyejne ligjin[rregullat e qarkullimit] atehere gjobat kontribojne per arken e shtetit

  3. victor says:

    Po dëgjojeni mirë dialogun, sepse më duket se është komplet tjetër.Ai nuk thotë që me gjoba ne bëjmë spitale etj, por thotë, që ne ndërtojmë etj por bëjmë dhe shtet. Pra zbatim ligji. Të paktën kështu e kam dëgjuar dhe kuptuar unë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *