Kejdi, po Norën e harrove?

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, edhe pse e re në moshë, disa ditë rresht është përballur ashpër me ish-ministren e Arsimit Lindita Nikolla.

Akuzat dhe kundër-akuzat ishin të rënda aq sa kaluan në ofeza personale.

Mehmetaj akuzoi Nikollën për reformën në arsim, duke e quajtur si të dështuar.

Deputetja e LSI-së tha se kjo reformë penalizon maturantët dhe i kujtoi ish-ministres Nikolla studimet e vajzës së saj në Francë.

Nikolla iu përgjigj duke akuzuar LSI për diplomat falso.

Në Ministrinë e Arsimit, prej 8 vitesh, LSI ka një zv/ministër.

Ajo është Nora Malaj, e cila gëzon këtë post 4 vite nga koalicioni me PD dhe 4 vite nga koalicioni me PS.

Pse Mehmetaj nuk i kërkon llogari Malajt që e ka brenda partisë së saj por mundohet të gjejë fajtorin tek ana tjetër?

Akuzat për arsimin plasën në momentin e krisjes së marrëdhënjeve mes Metës dhe Ramës.

LSI po e shtrytëzon këtë akuzë, për faktin se prek drejtpërdrejt të rinjtë, duke e shfrytëzuar për fushatën elektorale, që të bëjë për vete maturantët dhe të rinjtë.

Rinia konsiderohet nga LSI-ja si pika e tyre më e fortë.

Nëse Nikolla është përgjegjëse për dështimin e reformës së arsimit, aq përgjegjëse është edhe zëvëndësja e saj Nora Malaj.

Në 8 vite në këtë post, Nora Malaj, nuk ka dalë asnjëherë publikisht të kundërshtojë apo kritikojë reformat e ministrisë.

Mesa duket, LSI po përdor një vajzë të re, që është dhe deputete, e cila kërkon të jetë zëri i rinisë.

Por kjo parti politike, duhet të kërkojë fajin në radhë të parë tek vetja e saj.

Të analizojë pse nuk reagoi në fillim, por me votat e saj u miratua reforma në arsim.

Nëse LSI ishte kundër kësaj reforme, votat e saj nuk duhet të ishin pro.

Nënkryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, kur u pyet pse po e kritikon tani këtë reformë, pasi partia e saj votoi pro, ajo tha se ishte skeptike që në fillim, por patën shpresë se situata do të rregullohej.

LSI po kritikon ish-ministren e PS-së për një ‘gjellë’ që e kanë gatuar së bashku dhe që e votuan përsëri së bashku.(Konica.al)

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Kejdi, po Norën e harrove?”

 1. roland says:

  ketu tu hedhesh nje bombe ,e tu qihet monika ne pith te gjitheve …lsi=kancer

 2. roland says:

  lsi = kancer…o ilir o monikqir…te qifte qeni femijet.ate te voglen si fillim .si rrace pidhi qe eshte ,e mban ajo sado e vogel te jete….edhe ta qije qeni i xha haxhiut

  1. Xen deledashi says:

   Na more ti me ato fjale

   1. arbereshi says:

    Te gjitha keto jane motrat e Ilirit? sa i ngjajne tepke

  2. moni says:

   A je ne metro ore? Po fajin e kane keta qe publikojne keto palo mesazhe ofenduese. Mire i rreshkitur, por paske dhe prirje te thella pedofilike dhe manjaklliku. Pike e zeze lojti njerezia nga trute e kokes!

 3. Dielli says:

  He me ja lumsha Konices. Me cfare morali/tagri/objektivi del LSIja te beje opozite, kur ka qene ne qeverisje me te dyja partite opozitare?!?!?!?

 4. greece is shit says:

  LSI = mafia shpk
  Rama = mafioz pikturist shpk
  Basha = kriminel shpk

  Long live USA dhe vdekje gjithe ketyre plehrave. Lexova Ngjelen dje dhe nuk i heq as presjen.

 5. Toni says:

  Parazitet e LSI duhet te zhduken nje here e pergjithmone. Te gjitha problemet ne qeverisje jane krijuar nga keto qenie te neveritshme qe kane surratin dhe kritikojne PS dhe kryeministrin. Larg hienat nga drejtimi i vendit. Ketyre te rinjve naive duhet dikush t’ju rikujtoje videon e famshme te kryekoklopes duke vjedh me bllok ne dore, me ze dhe me figure.

 6. stall bagetish
  apo
  puleria lsi me kaposhin e fares ne mes

 7. Iku says:

  Nora Malaj, zv ministria 8 vjecare e dy nomeklaturave PD – LSI dhe PS – LSI, sa per faktin e thjeshte ka qene edhe zevendes rektore e Universitetit / kioske Kristal, gjate kohes qe ishte zv ministre arsimi ne nomeklaturen PD – LSI, te fala

 8. ARIU says:

  Po lehin e mjaullijne qente e macet e LESH E LISE!
  JENI KANCERI I SHQIPERISE!

Lini një Përgjigje te roland Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *