Luan Rama në Zululand: LSI-ja do jetë surpriza e zgjedhjeve, si Macron-i në Francë apo si Ciprasi në Greqi

I

I ftuar në Zululand-in e sotëm ishte kandidati për deputet I LSI-së z.Luan Rama ku midis të tjerash tregoi se si u bë pjesë e politikës.

Më pas biseda u përqëndrua tek zgjedhjet e 25 qershorit, rezultatet që pretendon LSI-ja në këto zgjedhje.
“Pas 27 vitesh të një politike që e ka vërvitur spektrin e vet rreth një vorbulle konflikti, krize, batutash; theksoj që edhe pse kemi qënë vetë brenda nuk kemi qënë lider të politikëbërjes në qeverisjes, asnjëherë, kjo që duhet të ndodhë pikërisht në këto zgjedhje është largimi i qytetarëve nga mbështetja për këtë politikë konflikti, krize që edhe pas këtyre viteve e gjen fajtorin tek tjetri që ka qënë përpara në qeverisje dhe jo tek vetja”: shprehet z.Rama duke shpjeguar kështu pse luftojnë për të qënë forcë e parë.

Ndërsa z.Nano e pyet se nëse do të kishte mundësinë që shqipërinë t’ia jepte Ramës apo Berishës, kë do të zgjedhte, z.Rama përgjigjet se me patjetër do të gjente një alternativë të tretë, dhe padyshim i duhuri do të ishte Petrit Vasili. “LSI-ja në këto zgjedhje do jetë surpriza, ne do bëjmë atë që bëri Macron-i në Francë ao Ciprasi në Greqi”, tha ai.

“LSI-ja do të marrë më shumë deputëtë nga partitë e tjera. Do të jemi parti e parë sepse do të votojnë jo vetëm votuesit e LSI-së por edhe shumë prej socialistëve dhe demokratëve që nuk e pranojnë këtë mënyrë të qeverisjes apo politikëbërjes që po shfaqet pas asaj marrëveshjeje e cila theksoj që nuk egziston si marrëveshje.” shprehet ndër të tjera z.Rama.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Luan Rama në Zululand: LSI-ja do jetë surpriza e zgjedhjeve, si Macron-i në Francë apo si Ciprasi në Greqi”

  1. Peco says:

    Vertete nuk e kuptojne keta, se duke deklaruar qe do dalin force e pare, nuk I beson me askush per cka flasin? Me nje deklarim te tille keta, me e pakta te thuhet eshte qe mashtrojne dhe nuk kane turp per cfare nxjerrin nga goja. Po ka njeri sot qe mos ta dije se LSI ngjan me nje re karkalecash qe vjen nga Afrika dhe kur bien ne te mbjella, bejne hatane?

    1. j.k. says:

      LSI – SHpk – gervisht dhe fito, kujdes mos grisesh fleten, E grisi se I ben punet me inat, jo me takat. Ka kohe hipur ne kale, maje samarit. Tashti qe e flaku kali ne toke ka humbur llogjiken, shan ,bertet, ulerin ne kupe te qiellit, jep e mer, me kembe e me dore, por njeri nuk e degjon se nuk mja kane ngene. Pirdh pirdh se lirohesh e mbase edhe qelbesh ere.

  2. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

    Ne kete fushate zgjedhjesh,LSI eshte futur me 2 disavatazhe,jafte serioze.
    Ka humbur shumicen e emrit te saj,i ka mbetur vetem L.. !
    Deri tani eshte vetem LEVIZJE,me socialistet ka shpallur lufte te hapur,me Integrimin eshte distancuar ne menyre te frikshme !
    Meta duhet te tregoj se nuk eshte i kapur nga Berisha,jo te ndersej adolishentet kunder Rames !

  3. Roland says:

    Ne keto zgjedhje,do u qihen grate edhe femijet ne pith

    1. Ogerta says:

      Idiot komplet, si flet keshtu, me siguri gruaj e emija jot do jene te paret ta pesojne.

  4. ILIRET says:

    Turp te keni qe flisni keshtu. Ju harroni qe jemi ne demokraci. Edhe maskarenjte dhe kurvat kane te drejte te kene partine e tyre LSI.

  5. BA says:

    Ha , ha, ha d marresh topet, ska me budallenj.

  6. BA says:

    Ha , ha, ha do marresh topet, ska me budallenj.

  7. arben says:

    Grami eshte nje bime kacavjerese qe nuk ka rrenje por ngjitet pas trupit te nje bime dhe jeton e zhvillohet duke i vjedhur lendet ushqyese nga bima e cila pas nje fare kohe zverdhet e thahet derisa vdes.Bujqit e njohin mire kete lloj bime dhe e luftojne me cdo mjet pasi per ta eshte nje epidemi vdekje prurese per te mbjellat e tyre,Por cfare lidhje ka kjo me LSI do te thoni ju.Pergjigjja eshte fare e thjeshte.LSI ne ndryshim nga partite e tjera nuk ka ideologji dhe nuk i perket asnje klase shoqerore ne Shqiperi .U krijua nga nje grupim njerezish qe pas luftes brenda llojit ne PS e pane vehten larg tortes se madhe qe po ngopte kupolen e kesaj partie dhe rrjedhimisht si njerez te koruptuar e pa ideale qe ishin nuk luftuan brenda partise per rinovimin e saj por i hyne aventures per te luftuar per te mare ose te gjitha ose asgje.Dhe si grupim pa shtylle kurizore qe ishin e pa ideale pranuan te shiteshin edhe per nje kocke qe u afroj armiku i tyre i perhershem Berisha duke u bere bashkqeverises me te.Kur ardhi koha e pane se edhe ketij ju mbarua vaji i kandilit ashtu sic vyshket bima dhe bari i keq hidhet e kap per fyti nje bime te fresket edhe keta pa piken e turpit u hodhen ne prehrin e PS per te thithur prej saj edhe piken e fundit.E tash pasi ky bar i keq u rit e u forcua sa doli edhe permbi bimen qe kaq kohe e kishte mbajtur mbi shpine e genjen mendja se nuk ja ka nevojen askujt e se do ritet e zhvillohet i vetem pa qene nevoja per kurizin qofte te PD ose dhe te PS.Per fatin e tij te keq bari i lig haroj se te gjitha jane ne dore te bujkut qe ja di vleren ketij te mallkuari e nuk e le te ritet me por pasi e shkul nga te mbjellat e tij i ve zjarrin per te mos dale me e per ti lene bimet e dobishme te zhvillohen te shendetshme e per ti dhene atij frutet per djersen dhe mundin qe ka derdhur gjate gjithe vitit.Kjo ka per te ndodhur edhe me LSI e me Like floririn qe per fat te keq do duhet ta shikojme te varur ne fotografine qe Rama ka per te vendosur ne kryeministri si presidentin e shqiptareve qe ne ndryshim nga Bujari do behet president pa mustaqe e do ike nga president me mustaqe se gje tjeter nuk ka per te patur ne dore.

  8. Lili says:

    Po me nje kusht beheni di macro.;:kur te fyoni njerezet nga gjithe spektri ne severisje di Macroni.Keni kete dhanz mbas thyrjes se tabuve se u ba nga marreveshja PDPS.Pse mos te badhkohemi te gjithe kunder atyre se fuzn vdekjrn tone e vdekjen e demokracise dhqiptare.Bashke po ia dalim me mund ato se projektuan eliminimin tone e eliminim tuaj.Pra beni nje deklarate per qevrridje me te gjithe jashte pdpse-se e do keni voton time!

  9. shtangist mafioz says:

    ku esht surpriza ketu .ka 8 vjet qe shtangistit i ka dal boja . populli shqiptar tja heqi prizen kesaj organizate mafioze .lsi rrac e keqe

  10. Treviso says:

    Vetem nese do perdorni menyren e zotit Tramp munde te presim t’papritura nga LSI. Politika shqiptare me keq se ky katervjeçar qe po kalojme nuk ka per te shkuar, por rendesi ka qe, partia e perbere prej burrash kurve te zhduket nga arena.

  11. perkthyesi says:

    Deklarate krejtesisht emocionale, dhe aspak logjike! Mbreterimi i LSI ne skenen politike shqiptare, tashme ka perfunduar! Adios…..!

  12. taqo says:

    Nuk ka vend per krahasime te tilla ,Meta dhe LSI jane bere si thase te vjeter, te arnuara dhe te mballosura me te gjithe negativitetet e deritanishme te mundshme politiko-populiste , korupsion ,taksambledhes , nepotizem,bajraktarllek ,paaftesi dhe pasivitet …….. tamam si bektashizmi ne kohen e Q Ataturkut…….

  13. Arben says:

    Parti horrash qe diteve te sodit u ka dale horrlleku ne shesh. Keta qe bejne si intellektuale dhe gojeembel kane ca video ne utube duke diskutuar shifra te medha korrupsioni; kane dhe ca drejtore qe na dolen jo thjeshte horra por kriminele me dosje te medha nderkombetare si balili qe I na I kane vene ne shpine ; kane dhe ca kriminele te dores se pare si deputete ne Shkoder.

    Prandaj hajdut vogelar por dem-madh, zoti Rama, pergatitu te marresh valigjet dhe te kthehesh ne fshatin qe te ka bere te tille sepse ne qytet ku ke rene i ka dale pak boja llumit tend.

  14. Zvaranik,bythlepires ,karierist,Bythqire,i pa moral,i pa fe,i peshtire,
    Te gjithe keshtu kjo fare e keqe LSI
    Ideatorja e te gjitha “fitoreve ” Monika kryekurva (Shoqja Nexhmije). Ai rrocka nuk eshte si Enveri, nuk i harin as te topet.
    Mallkuar qofshin me gjithe femijet e tyre monstrat e LSI
    Hyyyyyyy fare e keqe qe po degjeneroni racen njerezore dhe Shqiptaret

  15. xyz says:

    Ose si e ema e Zeqos ne maje te thanes. Pika, kur kerkoni dhe ju te dilni force e pare, po jeni luajtur mendsh apo si e keni hallin? Mundohuni te ruani treshin se mos kushedi na dilni te 4. Prandaj i thoni keto mendime qe po nuk dualet ne numrin 1, iliri floriri nuk do i dekretoje zgjedhjet qeverine e tij. Beni kujdes se do pesoni nje grusht qe nuk ju ka shkuar mendja kurre. xyz

  16. optimizem per vendin says:

    Si Cipra, thote Luan Rama? Po e di Luani i Ilirit e Monikes se sot qe ne votojme ne Greqi jane 4 miljone greke ne kufijte e mbijeteses? Keshtu do te na beje dhe Luani fushes neve?!

  17. Beluli says:

    Luan leshi! sa krahasim te bukur qe ke bere.Lesh e lija si partia e Makronit,ose si e Tsipres-kete te fundit greket kane dy vjet qe e mallkojne nga u mbiu,se po ua fut cdo dite e me shume dhe po i katandis rrogat e pensionet ne nivelin e shqiperise.E keqja eshte qe si ti vete nuk i beson keto qe thua, apo keshtu e kane politikanet,ja futin kot dhe te dale ku te dale.Kini kujdes,se kete radhe moret hallatet tuaja,ne zgjedhjet e tjera,te besh krahasime me te godiutura.Psh.Lesh e lija ne zgjedhjet e ardheshme do behet uragan si partia e Trapit ne Amerike ose si e Merkelit ne gjermani!Keto jane objerktiva realiste qe u pershtaten.Kurse sa per liken tuaj (Metajn)te thoni psh.qe do behet kryetari i komisionit europian,se ka koke te madhe,ose me mire-se do behet kryetar i OKB-se,keto detyra mund t’i beje ai me se miri,me trute qe i kane dale nga koka(apo nga bytha).Postet ne shqiperi si ai i kryeleshit te lesh e lise,apo i presidentit-nese do behet,jane pak per nje yll ne ngjitje si likja,qe e pacim sa malet.Se po te mos e kemi ne ate dhe juve bashke me te,si do shpresojme ne te na japi ndonje lek nga floriri i krrabes?

  18. lennard says:

    Si nuk ke Turp qe e krahasoni veten me Makronin.Ju jeni hajdutet dhe legenet me te ndyre te Politikes Shqiptare.Me kete Numur qe u beri Z.Edi Rama,Ju do te shkoni per Lesh .Nuk ka me Ofiqe per te vjelur Para dhe prona.Priteni Vetingun se do tu dalin shpejt pislleqet qe keni bere dhe do te merni denimin e merituar.

  19. Tani says:

    LSI =>Lo..e Si Iliiri

  20. Shefi says:

    Me ato mend shko o Luan se do besh “Makronin” ne Shqiperi. Po te mos kishit nje karriere pushteti me se 10 vjecare, me siguri Markoni do ishte hicgje para jush!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *