Meta, “silure” Ramës e Bashës nga Shkodra: S’ka më kohë për të humbur me “Tomin dhe Xherrin”, me këta karagjozë

LSI ka rritur kunder qeverise, kryeministrit Rama dhe kreut te opozites Lulzim Basha.

Kreu i kesaj partie Petrit Vasili dhe presidenti i ardhshem Ilir Meta kane dhene mesazhe te forta ndaj tyre nga qyteti i Shkodrës.

“LSI doli forcë e dytë para dy vitesh ne Shkoder, sot rinia e ka marrë vendimin, LSI forcë e parë.

S’ka më kohë për të humbur me Tomin dhe me Xherrin, se socialistët dhe demokratët kanë vetëm një adresë, LSI-në.

Forcë e parë se cdo demokrat në Shkodër midis Ramës dhe Petrit Vasilit zgjedh Vasilin për kryeministër, se cdo socialist mes Bashës dhë Vasilit zgjedh Vasilin për kryeministrër.

Se Shkodra dhe gjithë Shqipëria ua piu lëngun Tomit dhe Xherrit.

S’ka më kohë Shkodra dhe Shqipëria për të humbur me këta karagjozë.

S’ka më kohë rinia e Shkodrës dhe Shqipërisë për tu besuar të pabesëve.

Veprojnë me mafien italiane për ta kthyer Shqiperine në një gropë të mbetjeve të Evropës.

Kjo qeveri e ka vendin në arkivat e shqiptarëve si qeveri e shëmtuar e cila tallet me dinjitetin e shkodranëve dhe shqiptarëve”, deklaroi Meta.

Ndersa Petrit Vasili, kreu i LSI eshte shprehur se “drejtimin e ri do ta marrim ne, merruni me punë të tjera.

S’kemi më kohë për të humbur me rilindje dhe lindje që na cojnë atje ku s’duam të vemi. Sot ne ndahemi nga kjo demagogji e palodhur e tyre.

Le të përballen në një debat, ku ndodhen më freskët, më ngrohtë dhe të vëmë planin tonë dhe planin e tyre për oligarkinë.

Se në 25 qershor në Shkodër dhe tërë Shqipërinë duhet të buçasë hymni i gëzimit dhe jo poema e mjerimit. S’ka oligarkë dhe mashtrues që të anullojë këtë forcë që është e juaja”.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Meta, “silure” Ramës e Bashës nga Shkodra: S’ka më kohë për të humbur me “Tomin dhe Xherrin”, me këta karagjozë”

 1. boom says:

  Derrkuci çufo paska kritika kunder Tomit dhe Xherrit.

 2. Korçari says:

  LSI-ja është një Bandë Hajdutësh me Çizme e me Bllok, me në krye Kryehajdutin e Shqipërisë, Sheikun Like Floriri. Kjo Bandë është Kanceri i Politikës në Shqipëri, e cila më 25 Qershor duhet të marrë fund. Amen!

 3. LORA says:

  Pasi gjelliti deri ne kocke per tete vjet shqiptaret dhe Shqiperine,me ndermjetesine e “tomit dhe xherrit”,kurva e integrume rreket se do te jete e pare ne turravrapin e kararit te kuserimit, me “qetesi dhe dashuri” dhe me bllok ne dore.
  Po e thote ne Shkoder presidenti I lesh-e-lise,,,,dhe njerzit qeshen e tallen,,,edhe per 19 dite te tjera.
  Estrade free.

 4. Adriatik says:

  Like nga qe ji i shemtuar vete te duken dhe te tjeret si vetja,po pse del ne fushate kur je kaq i sigurte ne fitore.je komplet k…r

 5. I says:

  A e dini se ke ka LSI ne Shkoder ? Krejt plehrat , ish gangstera te monizmit , edhe pederastat punojne per LSI.

 6. Monike zgerfylli says:

  o funderrine ti je nje katundar bajge, nje plackites ordiner, cfare te ardhme do mund te kete nje bajge si ty

 7. Milan says:

  O legen o bajg e ndyre po te pret burgu ta futi sa krahu i gjati

 8. Baca-Bajram says:

  Po ku ishe more Like se ka ca koh qe s’ta kemi ndie zonin. Gjall qeke… Po sa shpejt harrove se ti ja ke lepire b-i-then si PD-se dhe PS-se, sipas interesave personale duke u hedhur nga dega ne dega. Tani qe s’po t’a var njeri, del e krekosesh si gjel ne pirg te plehrave. Mate sa e ke bithen o Like me trimat e tu dhe pastaj kur ti marresh numrat bej deklarata te tilla. Une nje pyetje kisha, si President i yni i porsazgjedhur a mund me thuash se c’do ne fushaten e zgjedhjeve…, Ti dhe vet e pranove qe Presidenti eshte i asnjanshem dhe duhet te bashkoj partite ne interes te kombit… Po pate kete bindje qe je NJESHI, nje keshille do kisha, lej postin e Presidentit dhe garo per Kryeminister, se do e nxjerr ndonje lek, se ato qe ke vjedh deri tani s’te mjaftojn.

 9. ken galica says:

  e vertete tan hajnat e mbeturinat e shkodres jane fut ne LsI ,NJERZIT MA TE PISTE NE SHKODER jan mbledh tek kjo parti qenefit,turp per ata qe i votojne kto jashteqitje

 10. Lumi i vlores says:

  O Like je ne at gjendjen e kurves kur dy dashnoret ta kane mesuar qe je putane dhe su behet me per ty

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *