Rama dhe Thaçi bëhen bashkë në Gjakovë, mister arsyeja e takimit

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Tropojë për fushatën elektorale por ka përfituar nga rasti të  shkuar edhe në Gjakovë. Por me sa duket vizita nuk ka qenë private. Rama u takua me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi.

Në fotot e publikuara nga mediat kosovare, Rama duket me një bluzë të bardhë të fushatës me logon “Për Shqipërinë që duam” dhe një libër në duar, ndërsa takohet vëllazërisht me Thaçin.

Ata kanë konsumuar një drekë por nuk dihen arsyet e këtij takimi. Kujtojmë se edhe Kosova ashtu si Shqipëria zhvillon më 11 qershor zgjedhjet e përgjithshme parlamentare.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Rama-Thaci-2-768x670-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Rama-Thaci-2-768x670.jpg","attachment_id":"700694"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Rama-Thaci-768x432-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Rama-Thaci-768x432.jpg","attachment_id":"700696"}]

2 komente në “Rama dhe Thaçi bëhen bashkë në Gjakovë, mister arsyeja e takimit”

  1. I says:

    Asht ne loje Amerika. A thu po shkojme drejt bashkimit kombetar ?

  2. krysho ludovik says:

    do di bejne embargo katarit sic ka bere vellai i madh arab i arabise saudite
    ata te katarit nuk i kane terroristet hallall sik i ka arabia saudite te drejte kane

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *