Idrizi kërkon votën në Berat: Kemi veç një atdhe, jo politikanë që e shkatërrojnë vendin dhe ikin

PDIU vijoi takimet elektorale me qytetarët e Beratit. Në fjalën e tij Shpëtim Idrizi shprehu shqetësimin për largimin e të rinjve nga Shqipëria si pasojë e zhgënjimit nga politika.

Idrizi ftoi të votojnë më 25 qershor të zgjedhin kandidatët më të mirë.

“Për të gjithë ata që duan ta lënë këtë vend, keni veç një atdhe. Kemi vec një atdhe për ata politikanë që e shkatërrojnë këtë vend kanë nga një pasaportë tjetër dhe duan të ikin nga ky vend. Jo ky vend ka shpresë përsa kohë nga shqiptarë që mendojnë si ne,”tha Idrizi.

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi deklaroi se ndarja e vendit në 12 zona zgjedhore është e padrejtë pasi vota nuk është e barabartë në të gjitha qarqet.

Sipas tij edhe qytetet janë të diskriminuara me përfaqësimin në parlament

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *