Luan Rama i përgjigjet kryeministrit për “pengmarjen e LSI-së”: Të paska lezetuar, more beu ynë!

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka dhënë një përgjigje për liderin e PS-së Edi Rama i cili e cilësoi marrëdhënien me LSI-në, si një histori pengmarrjeje.

 

Luan Rama përmes një postimi në Fcebook, ironizon duke thënë se  kryeministrit i ka lezetuar “pengmarrja e LSI”, pasi ndryshe nuk ka si i shpjegon ofertat e bëra nga ai në 6 muajt e fundit.

STATUSI I PLOTË

Nuk dua ta besoj si të thënë nga Edi Rama që “…koalicioni me Metën ishte pengmarrje!”
Sepse, nëse paska qenë kështu, d.m.th i pengmarrë nga LSI-ja, përse kërkoi edhe këto gjashtë muajt e fundit të bënte sërish koalicion me LSI-në?…
Apo ngaqë i lezetoi “pengmarrja?”.
Çfarë thotë Çajupi tek “Klubi i Selanikut?”:
“- Të paskan lënë mëntë more beu ynë!”
Dhe kush mund të thotë që nuk ka të drejtë Çajupi!…

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Luan Rama i përgjigjet kryeministrit për “pengmarjen e LSI-së”: Të paska lezetuar, more beu ynë!”

 1. timo says:

  Rama i LSI-së ka filluar të besojë vertet se është një luan. Ka vtëm emrin të tillë sepse është thjeshtë një mi. Madje mi haleje. Edhe një gjë: Mos e përmend çajupin se e përdhos figurën e tij.

 2. floririikrrabes says:

  po kur te q.. ne bythe edi rama kush tu kujtua?

 3. sali Serbi says:

  Eh koke daulle e kokelopes.SDi je sot, ke hequr ndonje gode me lakejt e tu qe te vine prapa si qente nje bushtre qe qelb.NBjeri pa principe, letyre dhe sharlatan mbete. Nuk te gdhendi as koha e demokracise as e socializmit. Tru te dha zoti por me sa duket vetem per karagjoslleqe dhe mejhane kurvash.

 4. dhembeli says:

  Luani eshte kafshe fisnike dhe nuk nderohet me asnje, por ti nuk ke asnje ngjashmeri me emrin e asaj kafshe.
  Ku ke qene
  e ku je
  o lunje
  nga Ps ne Ale
  Vetem per interes
  e jo per Atdhe
  E o Lunje

 5. Populli says:

  Ik ore qelbësirë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *