Kandidatja e LSI i përgjigjet mjekut Tritan Kalo: Ja pse të erdha në shtëpi! Mikpritja është virtyt…!

Mjeku i njohur Tritan Kalo, në një reagim në Facebook, shkruante se ishte i shqetësuar për trokitjen në derë të disa të rinjve nga LSI.

Mjeku shkruante se e shqetësonte fakti që ishin të rinj dhe duhet të formohen profesionalisht, e pastaj të angazhohen në politikë.

Por, vajza për të cilën flet Kalo, është kandidatja e LSI-së për qarkun e Tiranës, Rea Kotani, e cila eshte dhe anetare e senatit te Universitetit te Tiranes dhe studente e fakultetit te ekonomise ne UT.

Ajo ka reaguar duke u shprehur e habitur nga perceptimi që doktori ka pasur për vizitën e saj.

Postimi i plotë i kandidates Kotani:

Ne erdhëm për të të respektuar doktor Tritan Kalo!… Me keqardhje dhe zhgënjim lexova shkrimin tuaj Doktor Tritan Kalo, teksa vizitën tonë miqësore e me shumë edukatë në shtëpinë tuaj, ju e paskeni perceptuar e përjetuar për fat të keq si tallje! 

Në kuadër të fushatës zgjedhore kemi trokitur e shkuar në qindra shtëpi; në shtëpi njerëzish të thjeshtë e me plot halle e vështirësi, në shtëpi të papunësh, por edhe në shtëpi njerëzish të shquar, të përkëdhelurish prej fatit apo edhe në shtëpi njerëzish që nuk e duan LSI-në, por gjithkund, e përsëris gjithkund na kanë pritur si vajzat e tyre; më kanë dëgjuar e më kanë pyetur, edhe më kanë kundërshtuar e kritikuar, por askund nuk ma kanë mbyllur derën. Përkundrazi, më kanë përcjellë me mirësi prindi. Po ju doktor përse jeni ndjerë i tallur?

Ngaqë unë jam një vajzë e re njësoj si tre vajzat e tua që megjithëse jetojnë në Kanada bashkë me nënën e tyre, jam e bindur që e duan vendin e tyre po kaq sa e dua edhe unë që jetoj e shkollohem këtu?

Apo ngaqë unë jam me LSI-në jeni ndjerë ju i tallur? Kjo është një zgjedhje krejt personale dhe unë e kam bërë me bindje dhe punoj për LSI-në me shumë përkushtim, sepse LSI më ka dhënë mua dhe brezit tim shansin për të vendosur vetë e për të përfaqësuar brezin tim!

Unë dhe miqtë e mi të rinj erdhëm tek ju si miq, pa menduar se do të na përgojoje e do të ndjeheshe i tallur! Erdhëm edhe me kënaqësinë që do të takonim një mjek të njohur, që të të mund të të jepnim edhe ndjesinë e respektit për një brez që nuk pranon, madje refuzon të qëndrojë indiferent!

Mikpritja është virtyt, është edhe fisnikëri. Është qytetari!  Por ja që nuk qenka e thënë që të jesh mjek, doktor a profesor e domosdo je edhe bartës i këtij virtyti!  Ndërsa përgojimi i mikut është poshtërsi, edhe nëse miku është një fëmijë, siç më quani ju! Nejse, punë për ju e gjitha kjo!

Por nuk e di se si do të ndjehen vajzat tuaja që ju, babai i tyre mjek, u ndjetë kaq i tallur pa asnjë të drejtë vetëm e vetëm që unë në shenjë respekti për ju dhe me dëshirën për të takuar doktorin që për të qenë i tillë duhet të ketë vlerë të parë humanizmin, erdha e trokita në derën tuaj?!

REMOTE_ADDR:[]

64 komente në “Kandidatja e LSI i përgjigjet mjekut Tritan Kalo: Ja pse të erdha në shtëpi! Mikpritja është virtyt…!”

 1. kombi says:

  KJO REPKIKE PER DOKTORIN NUK ISHTE ASPAK E NEVOJSHME , SEPSE JU KA PRITUR SIC DUHET ,POR REAGIMI NEGATIV ,PER KETO KANDIDATE PER DEPUTET ,ESHTE E DREJTA E TIJ TE JAPI MENDIME .
  cfare problemi ka ketu ????

  1. Kujtimi says:

   Vota per LSI eshte vot e humbur
   LSI nuk ka asgje ne dor
   LSI duhet te bej thirje vet popullit qe te votoi PS ne qoft se e do kaq shim
   VOTIMI I RAMES ESHTE NE TE MIR TE POPULLIT
   LIKE FLORIRI NUK ESHTE I KENAQUR ME PRESIDENTLLEKUN QE NUK I TAKONTE
   RAMES TI LAJ KEMBET CDO DIT

  2. Kujtimi says:

   Vota per LSI eshte vot e humbur
   LSI nuk ka asgje ne dor
   LSI duhet te bej thirje vet popullit qe te votoi PS ne qoft se e do kaq shim
   VOTIMI I RAMES ESHTE NE TE MIR TE POPULLIT
   LIKE FLORIRI NUK ESHTE I KENAQUR ME PRESIDENTLLEKUN QE NUK I TAKONTE
   RAMES TI LAJ KEMBET CDO DIT………

  3. spartaku says:

   Kombi! Ke te derejte.Kjo femer e LSI-se,nuk e ka kuptuar fare doktorin.Doktori nuk eshte kundra,por para se te futesh ne politike duhet te pergatitesh profesionalishte.Kjo eshte e drejte.Tjeter-Ajo femra e LSI-se thote se neve erdhem per respekt te doktori.Kjo nuk eshte e vertete.Ju vajtet atje si lipsa rrugesh,per t’u dhene ai voten.Por vota nuk lipet,ajo jepet mbi bindjet qe ke,pa imponuar as kend.Doktori nuk pergojoi,por ta nje te vertete per te rinjet,pasi politika po i degradon.Si po vepron LSI-ja me te rinjet,eshte vertete tallje.

  4. meti says:

   ik moj debile e dy lekshit, shko lidhja kepucet Mones kur ti zgjidhen.. se te kam pare vete.. kur je ulur dhe ja ke lidhur.. idiote, skllave

 2. Dada says:

  Ja nje reagim per nje kalamani. Vajze e vogel ai nuk te thyevi se ishte e vogel por je kalama nga mendja per te bere pune te medha ashtu sic reagove me kete shkrim

  1. arbereshi says:

   Moj vogelushja deputete, pikerisht me kete replike perforcon mendimin e doktorit qe je akoma femije ne adoleshence te plote

 3. Xen deledashi says:

  Shko moj sharabajge. Arroganca nuk të jep vota

 4. askushi says:

  E dashur kandidate per Deputete!
  Mesa lexova ne shkrimin e e daktor Kalo nuk pashe ndonje tallje sic ju pretendoni, por ajo qe kuptova ishte se doktori me shume te drejte thote se perfaqesuesi i doktorit i te gjithe popullates ne Kuvendin e Shqiperise duhet te kete pjekje profesionale si ne arsimimin e kandidatit por edhe ne politike (te ngjiten shkallet nje e nga nje).
  Por ju jeni ca tralalalaçka qe meqe ju eshte dhene nje presh ne dore filloni e fluturoni me te, e pastaj te presim te besh politikat nje si ju.
  JAM SHUME dakort me Doktorin ne kete pike.

 5. ledi says:

  Mikpritja është vërtet virtyt, por për fushatë si diçka jo normale më duket krahasimi, se po na ngatërrojnë pak si shumë këta fëmijët e Likes, së pari; së dyti kush ju jep të drejtën ju të trokisni në dyert e njerëzve, ndoshta dhe ti shqetësoni (kur ju do qefi juve) ; së treti, e di përse po kandidon apo jo për deputete e cila do të prodhojë ligje për RSH-në por dhe do të ndikojë në mirëqeverisje dhe sigurisht do të punojë për të gjithë ne, di ndonjë gjë nga këto e talentuara e Likes, apo këto janë të vjetra në modë për LSI-në këto se na del si kritizerja e reformës në arsim pa diplomë;

 6. ILIRET says:

  O budallacke!
  Jeni ju, je ti me te cilen Meta po tall k.rt. Doktorit i erdhi sinqerisht keq per ty, qe ne ate moshe te devijohet karakteri.
  Po shko moj drejtoju studimeve, praktikave mesimore dhe te punes, behu dikush qe te jesh e kerkuar ne tregun e punes, pavaresisht forcave politike qe ngrihen e ulen, apo zhduken nga historia.

  1. bobi says:

   kjo thejshte kakaluare nga divani i zyrese per tu ‘bo deputete…

 7. Populli says:

  Mos guxo që të vish në derën e shtëpisë time se LSI është partia e hajdutëve dhe Ti nuk bën përjashtim!

 8. ip says:

  Zonje,
  Me duket se nuk keni kuptuar asgje nga cfare shkruan I respektuari doctor, qe ne jeten e tij ka bere me shume se nje mikpritje per disa te paftuar. Duke lexuar cfare shkruani dhe si arsyetoni kuptoj sa nevoje keni te punoni shume per edukimin dhe kulturimin tuaj, ne rradhe te pare e pastaj te punoni Shume per te fituar eksperiencen qe do t’ ju duhej ne rrugen e veshtire te politikanit dhe ligjvenesit te perkushtuar, para se te shkosh dere me dere per te kerkuar besimin e popullit. Sot ky popull e ky vend ka nevoje te zgjedhe per deputete njerez shume te kulturuar e arsimuar mire, qe kane dhene prova te perkushtimit, integritetit e aftesise. Ne nuk kemi nevoje per agjitatore militante te pa formuar e siperfaqsore qe I futen karieres politike dhe synojne maja me fjale boshe

 9. zgjedhes says:

  Ti moj zonjushke, ke pranuar te marresh persiper nje detyre dhe pril publik.

  Eshet pikerisht e drejta e votuesit, pra e zgjedhesit te jap mendimin e vete, dhe te shprehet, pavaresisht mikpritjes se tij ne lidhje me forcen qe perfaqson, motivet e saj, pjekurin e vendimit per te te cuar ty ne beteje e keshtu me rradhe. Por ti nuk paske kuptuar asgje nga reagimi i doktorit qe nuk kishte asgje personale me ju (se deri para jo shume kohesh keni qene ligjerisht nje femije) por thjesht me forcen qe perfaqsoni, etiken e saj, budallallekuan e cuarjes ne kuvend te nje aguridheje etc etc

  Dhe c’beni ju? I beni biografine e familjes – pasi ai ju ka hapur dyerte? I diskutoni moralin, dhe qytetarine? Vetem sa keni vertetuar qe doktori kishte 100% te drejte.

 10. Kolegu i Dr Tritanit says:

  Te trokasesh ne dere per te qare hallet e popullit dhe vetem per fushate eshte dhunim banese dhe shkelje e privacise. Mikpritja eshte per mikun dhe jo per ate qe kerkon te te rrembeje voten. Por pune aguridhesh thuaj. Respekt profesorit te nderuar qe ka qytetarine te denoncoje kete fenomen te demshem. Po keshtu eshte kur ju e trajtoni popullin si dele, MJAFT

 11. Brajan says:

  Perfundimisht nuk behesh po varja mbsase humbja do te sherbeje per te mesuar.

 12. nn says:

  a moj vajze – pikerisht rrezikun e ketij reagimi tha Doktori ne mesazhin e tij, prandaj ai ka te drejte – TI IA VERTETOVE MENJEHERE papjekurine dhe mungesen e eksperiences me kete replike

  Dhe nje keshille per “Deputeten e ardhshme” – mos argumentoni duke prekur familjen e tjetrit – Doktori nuk u morr fare me familjen tende

  RERPEKTI eshte nje VIRTYT tjeter

 13. Nick says:

  mi goce nuk te talli doktori, u çudit dhe i erdhi keq per ty dhe ata te tjeret si puna jote qe, nuk duhet te djegin etapat, por me durim te “behen” njehere, pastaj me shume modesti te ndajne ç’kane mesuar, e me e rendesishmja, te kene sy e veshe per te pare e degjuar ate qe nuk e dine a nuk e kane pare akoma!
  po mos u merzit..sa te rrosh do mesosh

  1. pjeter says:

   po more shoku, ika djed goca, madje i ka perveluar fare, ashtu sic thot shef likja, me qetsi, me dashuri.

 14. Arjan says:

  Arroganca e femijeve te Ilir floririt vazhdon Te mos na cudise.Cfare vizioni keni ju zonjushe per Shqiperine ,vizionin e likes qe te behemi Te pasur pa punuar asnje dite,pa dhene asgje per kete shoqeri.

 15. Dan says:

  Duhej patjeter te ktheje pergjigje moj tyryfycke???????????????????
  Ja qe Dr. Kalo paskish te drejte……

 16. Arben says:

  A e di perse nje doktor qe ka punuar gjithe jeten ka marre mundimin te shkruaje per nje cope truthare dhe fjalemadhe si t? -sepse ti je candidate e poshterimit te parlamentarizmit. Partia jote eshte nje parti kriminelesh qe bejne politiken dhe kane nevoje per nje fytyre idiote si ty, pa karakter, pa shkolle, pa experience dhe pa asnje lloj shenje profesionalizmi, qe te perserish llafet e krimineleve te rrekur. Ti nuk je perfaqesuese e askujt, dhe sigurisht nuk ke asnje mundesi te kontribosh ne ndonje institucion. ti je nje vegel e perdorshme per kriminelet dhe politikanet e korruptuar qe udheheqen LSI-ne. Mos harro se Balilin, kryekriminelin e Balkanit e bete drejtor. Dhe ti je aty per te mbuluar pislliqet e shume balilave te parties.

 17. taku qe mban çanten e Likes says:

  KETO TE RINJTE E LIKES JANE TE SHKOLLES SE JALES KU BEJNE LEKSIONE NUDO PER FENE E JO POLITIKE.Te shkosh shtepi me shtepi e dere me dere pa patur asnje lloj niveli e alternative zhvillimi e mireqenje perveç hajdutertise se Monikes eshte te vjesh kandidat per ‘Testiomone di geoa’

 18. Saelma says:

  Letyre, kavie e Monikes. Jeni si nje ushtri qe ju kane hequr trurin, ju kane thare zorren dhe ju komandon ajo me pult. Ne kete moshe duhet te ishe e etur per lira, plot ambicje per te ardhmen dhe profesionin.
  Te jesh kartopeceta e Monikes eshte mallkimi dhe ofendimi me i madh qe mund t’i behet cdokujt.
  Maksimumi yt eshte hajdute me karrige dhe s’do te te zere gjumi naten nga vjedhjet dhe makuteria e ciftit vampir!

  Sa per doktorin, respekt dhe perulje!!!!!

 19. "horri i bulevardit" says:

  Me kete kunderreplike qe ben moj qyqarja e lesh e lise, ja ke fut vehtes sa krahu, tani u morr vesh se nuk je me e virgjer, se vete e kerkove, jeni bo si deshmitaret e Jehovait, qe te cajne menderen, duke te trokitur, per te mbushur mendjen se kush eshte zoti i vertete.
  Shkoj moj bajge. rritu akoma.

 20. Haka Tekizoti says:

  Pa shikoni se si e shpërdoron mikpritjen kjo cuca, që qenka kandidate për deputete. A thua se e kishte zënë nata në shkretëtirë apo në xhungël dhe i rrezikohej jeta dhe nuk e qasën brenda po e lanë në mëshirë të egërsirave. Si s’u vje turp këtyre lloj njerëzish?! Edhe unë nuk dua të më trokasë askush në derë e jo më të më hyjë në shtëpi për të më rrokanisur trutë me idiotësira. Secili, edhe më budallai e di se çfarë do t’i thonë dhe pse, këto ushunjëza të etura e të pangopura me pushtet, të cilin, pavarësisht se si shtiren, e duan vetëm për e tyre dhe për ata që i vënë në listë. Njerëzit janë deri në fyt me sjelljen e ndyrë të partive dhe gjithnjë kanë zgjedhur të keqen më të vogël. Partitë nuk dalin para zgjedhësve me programe, edhe kur shpalosin ca gjëra në vend të hiçit, të tëra përfundojnë në lanën e gënjeshtrave. Në është e sinqertë kjo cucëza, nëse është apo ndjehet idealiste e me dashuri të vërtetë për atdheun e njerëzit le t’i kërkinë partisë së saj të shpallë programin, le të caktojë vendin dhe orën e takimit dhe le të shohë se sa e mbështesin, por para kësaj duhet të luftojë për dinjitetin e zgjedhësve, të mos e lejojë partinë e saj të përdorë mënyra e metoda fyese, siç është blerja e votës as me para, as me dhurata (orë, celularë, lekë, vende pune….). Vetë kështu dhe vetëm atëherë do jetë e besueshme për sa thotë, vetēm atëherë do ketë ndjekës, dhe vetëm atëherë do ta kuptojë se sa e neveritshme është t’i shkosh tjetrit në shtëpi për t’i lypur pushtet. Sipas veprimit të kësaj cucëzës mjekun e paska llogaritur ose elektorat gri, të pavendosur e të paqartë, ose si një militant të mundshëm, të tëra këto- fyese për një njeri të arsimuar e të përkushtuar ndaj profesionit të tij. Po, mesa kuptohet cucëza zbaton porositë e partisë, të vetën ka vetë papjekurinë dhe paturpësinë.

 21. Zigur Qarri says:

  Mik!!!Telefonuat para se te shkonit?Ah,nuk e kishit numrin e telefonit!Kur abuzon me kete fjale,dyshimi eshte me i madh.
  Kush vjen i paftuar e gjen te pashtruar.
  Trokasin ne Derë lypsat,fetaret,politikanet,shitesat ambulant,por edhe vjedhesit qe kan “gabuar adrese”,edhe peverset qe hiqen si nje nga keto
  qe permenda………!Perse cenojn sferen private,kush i ftoi?!Te ngrejn nervat,te prishin qetesine kot fare!
  Ka lajmerime dhe sheshe ku mund te shpalosesht idete politike,por jo ne Shtepi.
  Të bërit politike duke u hequr si mik,kur ne fakt ke interes(politika eshte profesion ne kete rast),eshte presion,eshte nje trysni
  qe kerkon ta vë individin para pergjegjesise,pa i dhene shancin te vendosi vete.
  (Ke thene po,ke thene do votosh per ne,mbaje llafin ne je Burre).
  Prandaj,kjo duhet te ndalohet me ligj.

 22. Besoj says:

  Keto jane pergjigje pa maturi dhe ska si te jete ndryshe nga njerez te pa formuar akoma per te perballuar jeten e tyre pale te perfaqesojne popullin. Doktorit i jap peresi te drejte. LSI mendon vetem per vota por jo per te zgjidhur hallet e popullit.

 23. zana says:

  Kujdes Rea, mos u manipulo. Doktori eshte njeri dinjitoz, nuk te takon ty te replikosh. Je shume e vogel bije. Matu, apo ashtu te do dhe meson nena parti. Jemi qare kot ne brezi i Partise se punes edhe tani nena parti e ka edukuar brezin e ri me kurajo dhe ballin lart te kerkoje çdo gje per interes te saj. Bravo Partia.

 24. Shkodrani says:

  Ku bashkohen “Deshmitaret e Jehovait” me “Deshmitaret e Likes”? 1. Guvernatori (Jehovai ka qene nje udheheqes i mire, edhe Likja); 2. Kembengulja (Ithtaret e Jehovait trokasin dere me dere, Ithtaret e Likes po ashtu); 3. Mosha (Mosha mesatare e Deshmitare te Jehovait eshte e re; Ithtaret e Likes jane edhe me te rinj, jane qumeshtore); 4. Uniforma (Deshmitaret e Jehovait te trokasin me uniforme, Deshmitaret e Likes po ashtu); Gjaku (Deshmitaret e Jehovait te thone mos e dhuro gjakun se i duhet Likes; Deshmitaret e Likes te thone dhuro gjak se i duhet Likes) etj.etj.

  KUJDES! MOS IA HAPNI DEREN LIKES!

 25. desi says:

  Zonjushk e perkedhelur ngea likja i floririr apo nga mona desdemona ! Si pa dashje permend Tre vajzat e doktorit dhe Bashkeshorten e Tij qe jetokan dhe mesojne ne Kanada.Nje permendje ,origjinale prej nje foshnje ne mendmi se per moshe ……je tamam e rritur………..Lexova me vemendje shrimin e Doktorit dhe ne anje rjeshte apo fjale nuk permendet se ai eshte ndjere i fyer nga Ju si person apo dhe si subjekt i leshelise qe jeni .Si kushdo, ne te drejten e ve,t ka mendimet dhe vlersimet e veta per kandidatet e cfardo force politike ,te gjykojme per prejardhjen e tyre ,formimin , kapacitet intelektuale te tyre ,pervojen ne fushen e politikes apo te kontributeve qe ka dhene per shoqerine a vendin ku kandidati jeton e punoin e plote e plote infomacione te tjera qe na neviten pewr te bere zgjedhjen e duhur. Ju zonjushe ju ra sheqeri ne uje me nje here se doktori shprehu nje shqetesim per moshen tuaj …… studente akoma …….. pervojen e paket jetsore tuajen ,per te mare vendime ne ligjeberje per vendin dhe per te gjithe ne. Mos mendoni se Jeta eshte si kampingjet e Jales. ,qe dhe per kete fare thjeshte duhet ti beni nje pyetje vetes tuaj kush i sponsorizon keto shpenzime ……

 26. tezja says:

  kjo vogelushja kujton se parlameti eshte vnd per gallat ik moj bukuroshe bej me mir ndonje kurs parukerie sesa te meresh me mundesa e shtangista dhe mos brith der me der se do te futet ndonje kleck ne …biografi mos degjo monen

 27. siciliani says:

  Keqardhje!
  Cupka nuk ka kuptuar domethenien e shkrimit te Doktorit.
  Ja edhe nje arsye pse keta kalamaj nuk jane akoma gati per prostitucion politik.

 28. Lennard says:

  Mire qe nuk ke nxjerre ca leke per tia dhene doktorit sic beni me disa familje te varfera.Ik bej Cicin moj Shurreufull.Tu ka ngref cepi i Gopit per parlamentare.!!! jeni mish per TOP per Like Floririn!! Populli ju ka njohur mire dhe po merni shuplakat e duhura si nga Populli dhe nga Z.Rama.Mire u pafshim me 26 Qershor .merni shume shami qe te fshini Lotet .

 29. tr says:

  LSI ESHTE NJESOJ SI DESHMITARET E JEHOVAIT , QE NUK LENE DERE PA TROKITUR . NUK KENI ASNJE TE DREJTE TE SHKONI SHTEPI NE SHTEPI ,PER TI SHPLARE TRURIN SI MAGJISTARET .
  PARTI LEGENASH .

 30. Peco says:

  I jeni qepur me buke ne traste cupes., gjynah! Vete thoni qe eshte e vogel dhe pastaj e trajtoni sikur te jete ne prag pensioni. Nuk ka faj ajo, Ashtu I ka thene Mona dhe Iliri. Por, per te fajtor kryesor jane prinderi e saj, qe me vullnet te plote ja dorzojne engjellin e tyre te cilen me aq mund e kane bere 20 vjece, nje bande pa din dhe iman, sic eshte e ndritura LSI.

 31. timo says:

  TI nuk di akoma çdo të thotë përgoim dhe do të bëhesh deputete. Nuk është ditë e krishtlindjes kur fëmijët si ti shkojnë për të kënduar lindjen e krishtit dhe për të marë ëmbëlsira dhe bonbone. Është fushatë elektorale.

 32. shvejk says:

  Kombinim shume i zymte, karrieriste,hakmarese dhe e re ne moshe. Nuk guxoj te mendoj se si do jete pas 10 vitesh kjo larve e demtuar qe ne lindje. Qe ne perplasjen e pare publike i permend familjen dikujt qe mendoj ndryshe. Neqoftese eshte ky dekriminalizimi ,ateher per mua me mire nje parlament me Nardi ndoken e me mehill fufin se nje parlament i mbushur me shushunja te tilla.

 33. Kellira says:

  Ik mi qelpsire!
  Ti s’di akoma te nderrosh Linesi dhe jo me te besh debat me nje person me mesatare 10 gjithe jeten.
  Por se ke fajin ti! E ka fajin kryetari i bandes

 34. george nga Vancouver says:

  Goce! Kam moshen e prinderve te tu. Doktori ngre 1 shqetesim per brezin e ri. Koha jote eshte te merresh me shkence, jete, etj… Nga kultura vjen bolleku (politika,… ). Dhe jo e kunderta. Ke kohe per politike …

 35. Paqesori says:

  Kjo paska vajtur ne dere te doktorit per ti treguar arat !
  Po sa llafe qe paske ti mi goce…pse nuk vazhdove nje dege tjeter , cte duhet ekonomia, apo te gjithe ne gjurmen e kryetarit te “nerum” !
  Sa e paedukate , te gjitha sikur i ka prere nje gershere keto !

 36. Bambi says:

  Hajde goce, mos u merzit. Ja dhe pak erdhi Gushti. Ju con Likja ne Jale te harboheni sa te doni.
  Doktori vertet shqetsohet si prind per kategorine tende. Nga njera ane keni njohuri, kulture, edukate dhe inteligjence te cunguar – nga ana tjeter doni te beheni milionere brenda dites. Rruga qe keni zgjedhur duke i bere fresk Lirit (apo dhe kujtdo tjeter) eshte pak e rrezikshme. Keni deformuar karakterin qysh ne embrion dhe nuk keni as minimumin e integritetit. Jeni gati te shisni cdo gje per te arritur objektivin.
  Nejse, zoti ta befte mbare.

 37. mireli n says:

  Jame i sigurte qe pergjigja e kesaj vajze kanidate e LSI nuk eshte e shkruar prej saj. Shpresoje qe goca dhe ata qe jane mbase kesaj te lexojne reagimet e qytetareve nekete forum. E pabesueshme qe vajza me mision te pamundur ti beje propogande PROFESORIT te Nderuar ! Ja keto si shume te tjera jane Marrezi Shqipetare. Ne kete rast jame i mendimit qe une si qytetar do t’ja jepja voten me kenaqesi LSI vetem me nji kusht: Profesori duhej te ishte kanidat per Deputet kurse vajza te vazhdonte rrugen e studimeve, te piqej profesionalisht, te fitonte eksperience dhe te kontribonte per vendin. Atehere te mendonte per deputete.

 38. lulushi says:

  Je kalama moj, nuk e ke kuptuar akoma! Ty nuk te ka djersitur bytha nje dite duke punuar dhe merr guximin te behesh deputete dhe te debatosh me profesioniste qe kane nje jete qe kontribuojne ne shoqeri.

 39. no says:

  Doktori ka plotesisht te drejte!
  Reagimi i kesaj tyryfiles e vulos.
  Ti moj, kandidatja per deputete, ku je nisur dere me dere te bezdisesh njerezit. Kandidon ti e pune e madhe, do u markan me langaraqe njerezit.
  Mos ua hapni deren ketyre!!! Eshte cenim i privatesise!

 40. ishte Janar i viti 91.
  sapo kisha ardhur ne europe
  dhe fati mu ndodhe pran .
  Kisha pune shtepi ,pothuaj gjithcka i duhet nji emigranti ,
  por kur vijne te mirat thone andej nga ne hapi Porten 😉
  Sapo kisha dale nga dushi e degjoj te tingellonte zilja e deres poshte .
  Pa ber shume mendime me peqir ne ne dore duke fshir flokun shtypa butonin e hapjes se deres.
  Shpesh her ,i bien ziles X persona qe s’kan celesin e deres kryesore te apartamentit – siedhe ata qe shperndajne prospekte ,rreklama etj. Pas pak minutash ,para syrit tim magjik te deres ,jashte pash dy vajza tip studente ,
  te veshur po me ato uniforma studente-je te cilat po qeshnin me njera -tjetren ate cast,
  nderkoh qe njera prej tyre tgjati doren per ke butoni ziles jashte deres time .
  Shpejt vesha nji bluze dhe xhinkset e hapa deren e i pershendeta .
  Mundet t’na pranoni brenda ? -pyeti bishtalecja flok kuqe …
  Ngela nji moment e menjiher reagova duke i buzeqeshur …ju lutem hyni brenda .
  Po i bi shkurt. – Ishin studente amerikane . Nga Ohayo mbaj mend t’me ken then .
  Ishin ne europe te shperndara me misione fetare si psh ato “deshmitaret e Jehovas”:
  Konkretishte me sa me kujtohet sot ,(kan kaluar 26-vjet) ishin misionare te nji X-Jesusi pra me kujtohet tani emri i
  shfaqur ne pyjet e Ohayos ,pra nji art sekti mesa duket ,nejse .
  Pasi i degjova disa minuta te dyja ,i pyeta se , si “Mikprites” – dua t’ju afroj dicka ,
  per te pir . Me falenderuan dhe duke pare njeraq tjetren ne sy ,me thane ,
  si rregull ne nuk pijme alkohol kur jemi ne mision ,
  por nqs ty te ndodhet dicka e kendeshme ,do ta pranonim me kenaqsi .
  I Qita me pi X-Alkohol shishe mbasi e mbarun ate me kerkun perseri .
  Shkova poshte pallatit bleva edhe nji shishe dhe kur jyra brenda i gjeta
  te dyja nudo mbi krevat !
  ishte nji suprize e paimagjinushme . Hapa syte aq shume kur i pashe ,
  sa ato ja plasen se qeshurit . U tmerrova . Desha te ikja me vrap perseri jashte deres ,
  s’munda dot .
  Pra kujdes me kto qi trokasin neper dyer loool .Se te len nji jave pa pune .

 41. asd says:

  Qe ju i pergjigjeni Tritan Kalos, kjo verteton qe z. Kalo ka te drejte ne ato qe thoshte.
  Nuk e keni kuptuar qe nuk po fliste per ju personalisht, por e kishte me LSI-ne per seleksionimet qe ka bere.

 42. sherifi says:

  Perse keni aplikuar te shkoni neper shtepira te qytetareve,shpaloseni programin tuaji neper televizione qe ka sa te duash,gazeten tuaji e kini,c’doni qe shqetesoni qytetaret neper shtepia, nuk besoi se kjo menyre aplikohet ne vendet perendomore,cfar mund ti thuash ti si studente nje doktori qe ka nje jete te tere qe punon,apo si ajo mehmeti qe pa mbaruar fare shkollen,replikon pa argumente me ministren e aresimit, besoi per kedo ardhja ne shtepi quhet besdisje per kto pune dhe jo mungese mikepritje.

 43. KTO TA PERRLAJN VOTEN ME DASHURI E KENAQSI LOOL
  QIRASINI ME DY KOQE KARAMELE KUR T’JU VIZITOJNE
  E NOJ BANANE TE GJATE

 44. ISMEWT says:

  HESHTJA DO KISH QEN MA MIRE PER KET BIBEN E VOGEN,, KOMENTI SI PERGJIGJE I JEP TE DREJTE DOKTORIT,

 45. Korabi says:

  Dikur Keshilli i Lagjes organizonte pioneret e dallur qe te diktonin antenat e kanaleve te huaja neper taracat e pallateve. Edhe Like&Mona sh.p.k po ben njelloj tani, organizon “pionere” kamikaze te cilet eshte e thjeshte ti komandosh si marioneta. Keshtu Mona mund te vazhdoje te rekuperoje parate e gjakut te shqiptareve qe humbi ne Qipro, te ngreje nje pallat tjeter si ai i Lalzit, te bleje apartemente te tjera te shtrenjta neper bote, te rregulloje fytyren e saj te deformuar etj etj. Nuk e di nese ka mbetur po aq zemergjere si ne fakultet kur ishte dashnorja e te gjitheve apo e ka mbledhur veten. Po Like Floriri vazhdon te veshe corape leshi sic vishte ne fakultet apo tani i vijne nga Londra Milano dhe Parisi corapet? Nese Rama e Basha arrijne ta shkulin kete kancer qe quhet LSI bravo u qofte, ua bejme hallall 4 vite qeverisje te perbashket.

 46. e tmerreshme ,
  i jan qep pleqve te pasur .

 47. Po.Po says:

  Menyra me e poshter dhe e pa pranueshme e berjes se fushates elektorale ,
  eshte kjo qe ben Ilir Meta ! Une , jo vetem qe nuk kam asnje konsiderate per
  studentet e perfshire ne ethet elektorale , per t`u bere deputete , kur ende
  jane ne “pelena” , te pa arsimuar e te pa formuar mire me kulturen e
  pervojen e nevojeshme jetesore per nje politikan te denje , por ndjej
  ne te njejten kohe keqardhje , por edhe neveri , kur me vijne ne shtepi per
  te me mashtruar , te derguarit e Ilir Floririt , njeriut me te pa cipe,qe e pame
  me ze e figure me bllok ne dore , dhe u perpoq te na binde me idjotesite e tij ,
  se nuk paskemi qene ne rregull as nga syte , as nga veshet dhe as nga mendja !
  Po me erdhen ne shtepi kacaflaqe te tille , do t`i shporrja me neveri , keta pjella
  adhuruese te krimit e te krimineleve !

 48. albaniafirst says:

  Nuk e kuptova aresyen e permendjes se familjes se doktorrit qe banonte ne Kanada. C’lidhje kishte ky fakt me ceshtejn qe po debatohej? Se ku jeton familja Kalo eshte ceshte e tyre dhe nuk I duhet gje askujt, ca me pak kesaj aguridhes se Likes.

 49. Jevi says:

  Zonjush (o zonje) pergjigja qe jep ne gazete tregon qe je e pa formuar per te marr persiper pune kaq te renda ,sic eshte deputetlleku.Kjo ngutje te tregon te pa formuar dhe jo shume te ditur.Prinderit e tu kane bere gabim qe s’te kane keshilluar per te qene me arsyeshme dhe jo e nxituar.
  Kur ju zonje(zonjush)pa aritur te merni pozicionin e deputetit pergojoni nje person me integritet (sic e thoni) vete ,c’ar do te beni kur te jeni deputete?Mos qofte e thene te behesh se do te jesh nje harbutke me shume,

 50. optimizem per vendin says:

  Te rinjte e LSI-se jane kthyer si Jehovaret qe nuk lene njeri dhe shtepi pa besdisur. Se si do i veje halli ketyre njerzeve, Iliri e di, por do ta marrim vesh pas zgjedhjeve kur ky popull i vuajtur te heq dore nga keta pisa njerez.

 51. Asus says:

  Kjo eshte pune femijesh. Vajza nuk e ka kuptuar fare doktorin. AI thekson qe te rinjte te meren me formimin professional jo me politike pasi kjo fushe kerkon dije, pjekuri dhe eksperience. Doktori e thote qarte: politika nuk eshte per femijte. Po cafka duke mos pasur argument kalon te mikepritja sikur ai ti ket perzene nga dera. Permend dhe vajzat e doktorit te cilat ane shkuar atje per studime Jo per te bere si kjo biba.

 52. Jimi says:

  Ne cdo vend te botes parlamentet jane “privilegj i njerezve me mjeker”. Nuk po them per Shqiperine e viteve te paraclirimit, qe kuvendi i maleve, apo cdo kuvend ishte privilegj vetem i burrave dhe madje vetem i atyre burrave qe kishin mjeker e mustaqe! Ne nje fare menyre ky lloj organizimi i funksionit te shoqerise eshte plotesisht i justifikuar, pse? Sepse ne keto kuvende merren vendime teper te rendesishme per mbarevajtjen e aktivitetit te shoqerise dhe keto vendime munde dhe duhet ti marrin njerez, burra dhe pse jo gra qe kane pjekurin e duhur, moshen , eksperiencen dhe mencurine e mjaftueshme per ti besuar nje mision kaqe te rendesishem.
  Por fatekeqesisht cfare po ndodh sot? Nen petkun e “revolucionarizimit” te jetes shoqerore, kete tempull teper te rendesishem per shoqerine po e kthejme ne cerdhe apo kopesht me dreke apo pa dreke, ku cdo minoren deputet te kete te drejte te jape mendje e te marre vendime per “lodrat” qe atij do ti pelqejne!?
  Me keto qe parashtrova nuk dua te them qe ne menyre kategorike te privohen te rinjte apo te rejat nga e drejta e pjesemarrjes se tyre ne jeten politike, pasi dihet qe cdo shoqerie nuk duhet ti mungoje energjia dhe vitaliteti i te rinjeve, por me kete nuk duhet tepruar.
  Edhe doktori ne artikullin e botuar dje, nuk kishte per qellim te denigroj e aqe me keq te ofendoj kandidaten per deputet, por desh te thoshte edhe pse nje shoqerie nuk i mungojne te rinjte e talentuar, kjo nuk do te thote qe kuvendet ti kthejme ne nje organizate rinore.

 53. Mëno says:

  LSI eshte shembulli me tipike i tallies se popullit tone. Nje fare deputetje qe nuk ka mbaruar shkollen hiqet eksperte per arsimin, Nje Çafke nga Berati kercenon Partine Socialiste. Presidenti i zgjedhur qe thyen ne flagranc ligjin, flet ne kuvendet e LSI si hajjdut rrugesh. Kjo eshte forca politike e ushqyer me droge, vjedhje e mashtrime, prandaj njerezit duhte te mendohen para se ta votoin.

 54. I drejti says:

  RESPEKTE DOKTOR . TURP PER KETE VAJZE TE RE QE NUK KA KUPTUAR AZGJE NGA SHKRIMI I DOKTORIT. NJEREZ TE SHFRYTEZUAR NGA LIKE FLORIRI DHE TELENDARJA MONIKA, ME KA

 55. GK says:

  Nga heret e rralla qe kam lexuar shkrime te nivelit qytetar. 100% , bardh e zi nje popull i tere lengon nga keta politikane te vjedhjes ,krimit, mafies kombertare e nderkombetare. Respekte per Ju zoti Tritan Kalo, figure e larte e nivelit qytetar. Te GJITHE KOMNTUESVE KETU< PA PERJASHTIM <ME RESPEKT TE THELLE SHPREH MIRENJOHJEN TIME PER NIVELIN E LARTE ARSIMOR EDUKATIV. Mund te them mbase eshte hera e pare ne keto 26 vjet te kete nje mendim kaq kompakt me vlera edukative. SHENDET E PLOT MIRESI PACI.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *