Meta bën bilancin e koalicionit PS-LSI, ja çfarë notash vendos për katër vite bashkëpunim

Ish-aleati i Partisë Socialiste Ilir Meta, pas katër vitesh bashkëpunimi ka bërë një bilanc PS-LSI.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Meta ka thënë se në 2 vitet e fundit koalicioni nuk ka mundur të kalojë as notën 4.

“Nota që i vendos koalicionit në dy vitet e para është 8+ ndërsa në dy vitet e fundit nuk e kalon as 4 sepse kjo është e njëjta përsëritje e skemës si në 2007 dhe 2009,” shprehet Meta.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Meta bën bilancin e koalicionit PS-LSI, ja çfarë notash vendos për katër vite bashkëpunim”

 1. Mihali says:

  Keshtu eshte kur ben kualicjon me nje parti qe 70% Jan ose femije shkolle ose pa librez Pune qe s’u ka then njeri “puna mbar”perfshi ketu Ilir Meten dhe Moniken e tij.Nga bangat e shkolles ne parlament.Nuk kan derdhur djerse ne prodhimin e te mirave materjale.thjesht nuk kan eksperienc Pune. Nuk din cfar eshte puna.E kan ber pasuri te pa justifikuar.

  1. Ekzemplar says:

   As komente nuk te lini se futni reklamen e PS.
   Po imitoni me keq Ramiz Aline qe e mbushi Shwiperine ngado me emrin Enver hoxha.
   Po e beni balte.Turp te keni,qe per fitime talleni me lexuesit.

 2. Fieri says:

  Nuk na the , se te gjitha i the e faji eshte i Rames ,ndersa Ti je kristali i politikes ,pavarsishte se ai blloku nuk te hiqet nga xhepi. Une dua te di : Ku i gjen leket qe merr simpatizantet nga Berati e i con me autobuza te bejne plazh ne Durres me dite te tera?

 3. Xhuxhumaku plaku says:

  Sepse e drodhi LSI-ja me urtësi, butësi, dashamirësi, tolerance, konsensus etj. veprime që i dhanë zemer opozitës deri sa u fut në çadër dhe kërkoi që të shkeleshinj gjithë legjislacionet, parimet kushtetuese dhe demokratike. Rama dhe PS në kohët e fundit u morën me veprimet e pa kuptimta të pd dhe lsi-së.
  Një kolerë i ra këtij vendi nga partitë politike që me këmbëngulje kërkuan dhe kërkojnë kryeministrin! Kaq. Uuu pika që nuk ju bie nga kreuvderibtek mendereja. Xhuxhumaku plaku i ri

  1. Ekzemplar says:

   As komente nuk te lini se futni reklamen e PS.
   Po imitoni me keq Ramiz Aline qe e mbushi Shwiperine ngado me emrin Enver hoxha.
   Po e beni balte.Turp te keni,qe per fitime talleni me lexuesit.h

 4. HARROJE FORCEN E PARE says:

  KU JE O ENGJELL I DJALLEZUAR,SHKOPINJTE NEN RROTA JA KE FUTUR GJITHE KOHES ,RAMES,DHE TANI NA DEL I NDERSHEM ,I SUKSESSHEM.NDYRESIRE

  1. Ekzemplar says:

   Ti je nje gjarper helmues o Meta!Ti ke qene nje KALE TROJE qe bere te pamunduren t’i vije gure nen rrota PS,lejove qellimisht Berishen ta kthente Kuvendin ne stalle lopesh me parullen mafioze Me qetesi e [email protected]
   !

 5. rexha 10 says:

  JENI BERE PRONARE, TE SHTETIT PARTIS , DHE PRONARE I GJITHE SHQIPRISE.
  nuke kapesh dote ,se iken sa majtas ,sa djathtas.JENI TE GJITHE TE SKRUPULLTE, DHE PA KARAKTER.JU JENI PJELLA ME E KEQE E SHQIPRISE.GJERSA TE JETE KJO LLOJE RRACE NJERZISH NE PUSHTET , SHQIPRIA NUKE NGRIHET KURRE.KA ARDHUR KOHA QE TE BEJE MORAL ,I PA
  MORALSHMI.TE FLASI PER DREJTESI ,HAJDUTI.TE FLASIN PER SIGURIN E JETES ,KRIMINELI.etj.
  NJE ZOTE E DINE SE SA JENI MALLKUAR NGA INDJERI DRITAN PRIFTI. ME QETSI ,DE DASHURI
  NA U KTHEVE NE QEVERI
  I MBULUAR NE FLORI
  TE RROJE MONA E LSI.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *