Meta mesazh për Bashën: LSI nuk merr lekë që të vendosë deputetë apo kryetar bashkie në listë

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, nga emisioni “Opinion” ka dërguar një mesazh për liderin e opozitës Lulzim Basha ku nënkupton pazaret që ka bërë ai me listat e kandidatëve për deputetë.

Meta thotë se LSI nuk ka marrë para për të vendosur kandidatura në lista.

“LSI nuk merr lekë që të vendosë deputetë në listë dhe as kryetarë bashkiakë me lekë” nënvizon Meta.

I pyetur se cili ka dhënë para, Meta nuk citoi ndonjë emër konkret por tha se këtë mesazh duhet ta kenë të qartë demokratët.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Meta mesazh për Bashën: LSI nuk merr lekë që të vendosë deputetë apo kryetar bashkie në listë”

 1. doni says:

  nuk mer lek por jep leke per te blere vootat…..parti maskarenjsh…

 2. sit back and relaks says:

  ska nevoje me qene ajnshatjn te kuptosh kush ka dhene leke per te pasur emrin ne liste. Te paret, te dytet e ndoshta dhe te tretet neper listat e cdo qarku, sidomos ata te pare te dyte apo te trete qe nuk e kane pare asnje here me pare deren e slise se PD por thjesht se kane paguar me shume jane futur neper lista, ashtu sic kane paguar per diplomat e doktoraturat. Mero po ti studioje pak ne detaje se si jane bere doktore ca qe me mestaren qe kane as nuk duhet ti afroheshin aplikimit per te marre doktoraturen. Gerrmo Mero se nuk jane pa gje.

 3. kalciani says:

  Ta futen cunat e Tirones o katunar, te kish hyp vetja nqef or ti lum miku,ngerdhesheshe para kamerave me qetesi dhe dashuri, ndersa sot ishe bere si qen i rrahur.Me qe ra fjala, ca behet me ate shafranin Like floriri, po me ata telefonat tip i fundit qe do binte Mona ne Elbasan per ca leke,ste ka ngelur gje tjeter vetem te shpifesh neper kanalet televizive, ta futen cunat o Like, me qetesi dhe dashuri,pamvarsisht se te dhemb shume.Gjithe kohen, keni qene parti hajdutesh , brenda nje viti futeshin tre drejtor ne burg ne te njejtin vend pune,eh sa keni vjedh mo shoku Like, aq sa jeni bere te urryer ne popull.Kush ju jep juve vota,shton nje hajdut me shume.Te fala Titit, se une per drejtor tek biznesi im nuk munde ta marre, se thjesht eshte i pa afte.He se harrova, te na besh opozite te forte konstruktive pas 26 Qershorit, me qetesi dhe dashuri!

 4. Skraparlliu nga Zaberzani says:

  LSI ja nuk merr leke por “investon” me kalamaj 19-20 vjecare per te mbushur Arken e shitblerjes.Interesant Kryetari rrinte me syte poshte per te lexuar ato qe i kishin shkruar.

 5. Mihali says:

  Like mos zer ne goj lek,Flori,Euro se te dy kini te dhier me kete me Pune paresh. Oke e pal ok pa pak jini ne kandar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *