VIDEO/ Publikohen pamjet e para se si policia vrau tre terroristët pas sulmit në Londër

Policia britanike ka publikuar për herë të parë pamjet e momentit se si ekzekutuan me 50 plumba tre atentatorët e masakrës së të shtunës në Londër, të cilët vranë 7 persona të pafajshëm dhe plagosën dhjetra të tjetrë.

Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin, kur tre terroristët sulmojnë një burrë i cili po ecte pranë hyrjes së marketit Borough, ku pas disa sekondash shfaqet policia, e cila ndërhyn në moment duke qëlluar me një breshëri plumbash.

Policia mbërriti në vendin e ngjarjes pikërisht në momentin kur terroristët po sulmonin me thika kalimtarët.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “VIDEO/ Publikohen pamjet e para se si policia vrau tre terroristët pas sulmit në Londër”

  1. Bogonica says:

    Titulli i shkrimit interesant,me interesant fotot,asgje nuk kuptova bukur shkruani ju te medias,aferim ju qofte.Aferim dhe policise Londineze qe ne vend qe keta kriminele t’ja jape drejtesise te gjalle,qe shoqeria t’i shkule nga rrrenjet keto vemje qe vrasin njerez te pafajshem,policia i vret(!)Nuk paska snajpera policia qe t’i “paralizoje” e neutralizoje e pastaj t’i kape te gjalle(?).Po pas ketij akti te policise cdo ndodhe?Po pastaj?Prape terroriste,dhe prape policia vret,pastaj perseri terrorriste dhe perseri policia vret?Kjo eshte zgjidhja? Kurresesi,nje gje e tille mbjell frike dhe pasiguri. Kur vrasesi i te vrarit vritet ceshtja mbyllet-thote nje sentence juridike.Nga ana filozofike thuhet :Eshte eleminuar pasoja por jo shkaku.Per mua terrorristi eshte bishti zinxhirit-eshte pasoje,por ata qe e organizojne dhe e pergatisin ate, jane Koka.Keto koka nuk zbulohen sepse ai qe duhet deshmoje vritet(!).Kush do t’i zbuloje ata kur terrorristi nuk del para gjykates por vritet nga policia?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *