VIDEO/ Rama sulmon prokurorin: Njeri me fat. Pas vjehrrës, edhe komshiu ia kishte falur një shtëpi…!

Kryeministri Rama ka sulmuar ditën e sotme gjyqtarët dhe prokurorët që kanë ankimuar vetingun në Kushtetuese.

Duke folur në Delvinë, ai tha se gjyqtarët vepruan si “skutha” me ankimimin e vetingut.

Rama përmendi edhe një prokuror që sipas tij rezulton me 10 apartamente.

“E patë atë prokurorin që kishte 10 shtëpi. Njeriu më me fat në botë. Mirë vjehrra që e donte shumë, por edhe komshiu ia kishte falur një shtëpi”, tha Rama.

Ndonese nuk i permendi emrin, i vetmi prokuror qe kishte ne formularin e vetedeklarimit te pasurise 10 apartamente mes te tjerave, eshte Arian Permeti.

Pasuria: Arian Përmeti, Prokuroria e Tiranës

Pas vdekjes së babait kam trashëguar:

Apartament 119 m2, 100 %.

Apartament 40 m2, 100 %.

Apartament 40 m2, 100 %.

Apartament 96 m2, 50 %.

Apartament 56 m2, 50 %.

Apartament 52 m2, 50 %.

Apartament 52 m2, 50 %.

Apartament 51 m2, 50 %.

Apartament 70 m2, 50 %.

Apartament 53 m2, 50 %.

Ndërtesë 424 m2 me truall 1 569 m2, 1/24 pjesë.

Dyqan 177 m2, 50 %.

Dyqan 97 m2, 100 %.

Dyqan 18 m2, 1/3 pjesë.

Dyqan 42 m2, 50 %.

Dyqan 48 m2, 1/12 pjesë.

Dyqan 97 m2, shtohet me 1/3 pjesë.

Dyqan 33 m2, 1/3 pjesë.

Dyqan 66 m2, 1/3 pjesë.

Dyqan 20 m2, 1/3 pjesë.

Dyqan 95 m2, 1/3 pjesë.

Dyqan 44 m2, 1/3 pjesë.

Tokë truall 435 m2, 1/6 pjesë.

Tokë truall 108 m2, 1/6 pjesë.

Tokë truall 1 000 m2, 1/6 pjesë.

Tokë truall 282 m2, 1/6 pjesë.

Tokë truall 417 m2, 1/6 pjesë.

Tokë truall 3 100 m2, dhënë për ndërtim, 50 %.

Tokë truall 70 m2, 1/6 pjesë.

Tokë truall 3 000 m2, 1/6 pjesë.

Garazh 60 m2, 1/6 pjesë.

Tarracë 18 m2, 100 %.

Shtim në llogarinë bankare, 40 mijë euro, qerja e dyqanit.

Shtim i llogarisë, 3 693 572 lekë.

Pakësim i gjendjes cash, 2 500 000 lekë.

Gjendje cash nga të ardhurat vjetore, 1 700 000 dhe 10 000 USD.

Paga si prokuror, 1 051 725 lekë.

Paga e bashkëshortes, Alma Përmeti, 1 056 878 lekë.

Të ardhura nga bono thesari, 693 000 lekë.

Të ardhura nga dhënia me qera të ambienteve, 408 000 lekë.

Të ardhura nga dhënia me qera të ambienteve Arian Përmeti, 4 mijë euro.

Të ardhura nga dhënia me qera të ambienteve Arian Përmeti, 360 000 lekë.

Të ardhura nga dhënia me qera të ambienteve Arian Përmeti, 190 000 lekë.

Të ardhura nga dhënia me qera të ambienteve në emër të Astrit Përmeti, 3 mijë euro.

Të ardhura cash, të lëna trashëgim nga Astrit Përmeti, 700 000 mijë lekë dhe 10 000 USD.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “VIDEO/ Rama sulmon prokurorin: Njeri me fat. Pas vjehrrës, edhe komshiu ia kishte falur një shtëpi…!”

 1. Ashtu posi says:

  Ne BUUUURRRRGGGGG!!!!!!!!

 2. pedro i ri says:

  Po perse punon akoma ky lloj prokurori ?

 3. Tralala says:

  Dhe hajde te behet ky vend mes ketyre hajduteve! Meruni pasurine dhe lerini rrugeve.

 4. Angjelini says:

  Hajduterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. BURGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG.

 5. babo says:

  O Nene o nene. I0 apartamente, 10 dyqane dhe nja 10 siperaqe toke truall si per sport

 6. dhembeli says:

  Po miemrin pse e ka nderuar? Vettingu do ju vije per hak.

 7. shkurt2014 says:

  Kta jane prokurorte plakut e te lir floririt,te tille e me te ndyre jane edhe te vete quajturit gjyqtare,mjere populli i pa ditur,servile e frikacake.Ne ket vende duhet nji rrevolucion qe te zhduken kta hajdute,te komanduar nga plaku e lir floriri,njekosishte sote te perkrahur nga edvini e lul hajduti qe nuke u denu per milionat e vjedhura ne rrugen e Kombit.Po te duam le te presim vitinge e reforme ne drejtesi nga kta hajdute e kriminele.Te bllokohen zgjedhjet e te kerkojme referendum,per vitingun e reformen,ndryshe ska per te patur kurren e kurres te ardhme per vendin tone.Tani eshte momenti ideal per te bllokuar gjykaten kushtetuese,qe te mose votoje pro hajdutve,qe jane prokurorte e gjyqtaret.

 8. spartaku says:

  Bobo! As ne AMERIKE, nuk i kane keto pasuri kaq te medha.Futeni ne burg mutin se me te vjedhur e xhvatur i ka.

  1. Aferdita says:

   Ju nuk e njihni Arjan Permeti,apartamentet ,dyqanet tokat,,i ka trashgimi,nuk i ka te vjedhura,,Gjyshin e tij ja vrane ne kohen e luftes,kur nuk njihni historine ,mos shkruani gjera budalleqe,

 9. aldo says:

  Rames ja fali shtepine gruaja e peste .Fat kollovarit.

 10. perparim says:

  Po per pasurine e tij Rama pse nuk na thot ndonje fjale?Po gazetaret apo mediat ne pergjithesi pse nuk na japin ndonje lajm,informacion apo investigim gazetaresk ne lidhje me pasurine e Rames,Bashes,Berishes,Metes……..e shume te tjereve qe kane patur poste te perjeteshme ne ate vend?Kesaj i thone UJKU…UJKU dhe Cakalli ben kerdine.Ne kohen qe ligji te miratohet qe emigrantet te votojne, kam iden se raportet do te ndryshojn.Asnje parti nuk e ben kete se emigrantet nuk kane fare,ose kane fare pak lidhje me partit aty.

 11. ELA says:

  Ja kush jane .tu sekuestrohet pasuria sepse jane lek gjaku i te tjereve

 12. jo-genjeshtres says:

  U lodha se lexuari dhe nuk i shkova ne fund listes!
  Edhe Bill Gates do ta kishte lakmi kete prokuror per shpejtesine dhe sasine e fitimit me ate pune qe ka ai dhe bashkeshortja.

  Sa keq qe vdiq Steve Jobs, me siguri qe ai do t´i kete lene kete pasuri ketij prokurori.

  Kryeminister ti ke te drejten si gjithe qytetaret e tjere te denoncosh kete rast tek koleget e ketij prokurorit, pse nuk e kryen kete detyrim qytetar, qe te marrin shembull dhe qytetaret e tjere.

  Denoji ti krimin ekonomik i pari dhe te shohesh se si zbythen edhe Likja me shoke!!!

 13. aldo says:

  Ky qenka super djale i ka bo leket me djersen e b…allit!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *