Rama shkon tek Arjan Çani: I thashë Fugës, tek ai legeni do shkoj unë. Çani i dhuron një timon

Edi Rama ka shkuar tek “Zonë e Lirë” e Arjan Çanit, pas 7 vitesh mungese.

I pyetur nga Çani se si reagoi, kur Endri Fuga i tha për të shkuar tek ky emision, Rama tha:

“Prapë tek ai legeni, i thashë unë.

Ai thotë do shkosh dhe unë i bindem.

Unë i besoj Fugës.  

Ti ke bërë gabimet e tua, po varja.

Ti merr njerëzit nëpër gojë.

Unë njerëzit me të cilët punoj, unë i besoj, sepse nuk merr prej tyre maksimumin nëse nuk i vlerëson”, tha Rama.

“Shkova dhe tek Çim Peka, se më kërkoi.

Po unë nuk merrem vetë, e vendos Fuga se ku shkoj”, tha Rama.

Ndërkohë, në fillim të emisionit, Çani i ka dhuruar atij një timon.

Cani: I trashe njerëzit me këtë timonin

Rama: Ngaqë s’i jap makinës vetë, nuk e kuptoj kete trashjen.

Cani: Ka ngjitur kjo e timonit, kam nje surprize per ty sot.

Rama: Një timon?

Cani: E ke pa “ajërbek, po u përplase s’ka kush të mbron pas 25 qershorit do e zërë ose Ilir Meta ose Lulzim Basha kete vendin ketu…

 

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...