Rama shkon tek Arjan Çani: I thashë Fugës, tek ai legeni do shkoj unë. Çani i dhuron një timon

Edi Rama ka shkuar tek “Zonë e Lirë” e Arjan Çanit, pas 7 vitesh mungese.

I pyetur nga Çani se si reagoi, kur Endri Fuga i tha për të shkuar tek ky emision, Rama tha:

“Prapë tek ai legeni, i thashë unë.

Ai thotë do shkosh dhe unë i bindem.

Unë i besoj Fugës.  

Ti ke bërë gabimet e tua, po varja.

Ti merr njerëzit nëpër gojë.

Unë njerëzit me të cilët punoj, unë i besoj, sepse nuk merr prej tyre maksimumin nëse nuk i vlerëson”, tha Rama.

“Shkova dhe tek Çim Peka, se më kërkoi.

Po unë nuk merrem vetë, e vendos Fuga se ku shkoj”, tha Rama.

Ndërkohë, në fillim të emisionit, Çani i ka dhuruar atij një timon.

Cani: I trashe njerëzit me këtë timonin

Rama: Ngaqë s’i jap makinës vetë, nuk e kuptoj kete trashjen.

Cani: Ka ngjitur kjo e timonit, kam nje surprize per ty sot.

Rama: Një timon?

Cani: E ke pa “ajërbek, po u përplase s’ka kush të mbron pas 25 qershorit do e zërë ose Ilir Meta ose Lulzim Basha kete vendin ketu…

 

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Rama shkon tek Arjan Çani: I thashë Fugës, tek ai legeni do shkoj unë. Çani i dhuron një timon”

 1. Tajari says:

  Z.Rama ,jam Nje simpatizuesi i PS dhe Juaji personal ……..por nuk e besoja kurre se do te bije ne nivelin e zones se lire……God help you….supozohej te jeni ajka e politikaneve shqipetare ……mendo for the rest
  God help Albanian

 2. arberi2016al says:

  Nga keto intervista banale, si nga moderatori ashtu dhe i ftuari tregojne nivelin sh te ulet deri ne grotesk te politikaneve dhe medias shqipetare, zoti na ruajt per qeverisjen e atij vendi. 😂😂😂

 3. Kanina e Ismailit says:

  Tallni more menderet me Shqiptaret se keshtu i dashka mushka drute!TE thoje me mire qe do shkoje dek emisjoni bordello more z .
  kryemutnister!

 4. selim rroshi says:

  Nje kala burre qe paska qene ky Rama. Tamam femi qe kur prindet ja kane krijuar kushtet shet pordhe te shoket a varfer sikur eshte qendra e botes. E cdo gje qe ha vesh e flet ai kalamani eshte e padiskutueshme. Kryemnistri duhet te jete patriot e ta doje vendin e popullin e vet, te perpiqet me cdo kusht ti krijoje mireqenie shtetasve te vet. Dhe arka e shtetit te mbahet vullnetarisht nga biznesi e shtetasit, jo me gjoba dhe dhune administrate. Asgje nga keto karakterisika ska ky njeri. Totalisht nje kalli bosh sqimatar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *