Daçiç: Serbia mirënjohëse ndaj pesë vendeve të BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka thënë se për shtetin serb kanë shumë rëndësi pesë vendet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën, transmeton lajmi.net.

Ai ka bërë të ditur se Serbia do të mundohet të mbajë komunikim të vazhdueshëm, që raportet e shtetit serb të jenë cilësore me këto shtete.

“Është e rëndësishme që ato vende të informohen në lidhje me veprimet tona në dialogun e Brukselit. Është e rëndësishme sepse pa to gjendja do të ishte e vështirë”, tha Daçiç.

Qipro, Spanja, Greqia, Sllovakia dhe Rumania, janë pesë vendet e Bashkimit Evropian që nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovë, e që Serbia ka raporte mjaft të mira me këto shtete.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Daçiç: Serbia mirënjohëse ndaj pesë vendeve të BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën”

  1. arber says:

    PO ORE KOQE ,I DHJERE PO KRENARE ,,REZULTATI 28-5 =23 DHE THUA SE JE I KENAQUR ,,RRACE GOMARI

  2. krysho ludovik says:

    vetem Spanja dhe Sllovakia Jane shtete serjoze te tjerat jane VK

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *